+A A
Sestdiena, 4. Jūlijs, 2020
Sandis, Uldis, Ulvis

Divas dienas Latvju pirts un veselības festivāls lutinās miesu, garu un dvēseli

09.07.2019

Līdz ar vasaras pilnbriedu, kā ikkatru gadu, Jelgavas novads Glūdas pagasta Nākotnē sagaida un uzņem pirtniekus no visas Latvijas un kaimiņzemēm, lai Latvju pirts un veselības festivālā ikvienam ļautu piedzīvot miesu, garu un dvēseli lutinošas nodarbes brīvā dabā. Arī šogad divu dienu garumā – 26. un 27. jūlijā – Nākotnē, skaistajā ielokā ap dīķi, dažādi pirtnieki, spa meistari, masieri un veselīga dzīvesveida praktiķi dalīsies ar savām prasmēm un zināšanām, lutinās un aicinās iepazīt savu arodu. 

Jelgavas novada pašvaldība šo pasākumu sadarbībā ar biedrību «Latvju pirts un spa asociācija» organizē jau piekto gadu, arvien paplašinot nodarbību un lekciju klāstu, bagātinot festivāla noskaņu, lai apmeklētāji dienu varētu pavadīt sev noderīgās, izzinošās aktivitātēs, atrodot un iepazīstot dažādus pirtniekus un veselīga dzīvesveida praktiķus vai izmēģinot procedūras, pirts rituālus un masāžas, ko citkārt kautrīgi apietu un neuzdrošinātos izbaudīt vai pat nezinātu, kur meklēt. Festivālā viss būs vienuviet – varēs apskatīt, aprunāties, iztaujāt un, pats galvenais, atrast un sajust savējo meistaru, pie kura varbūt doties ciemos arī vēsā rudens dienā vai ziemā. Uz pasākumu vērts doties kopā ar visu ģimeni – kā lieli, tā mazi, kā jauni, tā cilvēki gados atradīs savai labsajūtai tīkamākās lietas, nodarbes un cilvēkus.

Piektdien, 26. jūlijā, vērts apmeklēt festivāla atklāšanu, būt klāt bērnu pirtnieku konkursā «Mazais ģimenes pirtnieks 2019», noklausīties latviskās dzīvesziņas pārzinātāju Irēnu Saprovsku un Ingas Karpičas etnomūzikas koncertu ar programmu «Spīguļo, saulīt», kā arī piedzīvot uguns rituālu. Savukārt sestdien, 27. jūlijā, programma sāksies jau no paša rīta – pulksten 9 Inese Ziņģīte gaidīs uz lekciju par veselības atjaunošanu un nostiprināšanu pašu spēkiem, Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis stāstīs par baspēdošanu, uz skatuves uzstāsies arī pirtniece Sarmīte Strautmane, pirtnieks un spa meistars Jānis Zustrups, kustību ārsts Visvaldis Bebrišs, smieklu jogas pasniedzējs Artūrs Laimīgais. Paralēli tam noritēs konkurss «Latvijas pirtnieku meistarības skate» un jauno pirtnieku konkurss «Nākotnes pirtnieks», varēs izmēģināt sejas jogu un zemes tauku devumu veselībai, jauniešiem patiks iespēja ar hennu izzīmēt latvju spēka zīmes, darināt vaska sveces vai zāļu paklājus. Visas dienas garumā, sarindojušies gar dīķi, darbosies pirtnieki ar savām izbraukuma pirtīm un lāviņām, līdz ar to, nolūkojot tīkamāko meistaru, varēs vienoties par ērtāko laiku, lai ļautos tikai sev sniegtai procedūrai.

«Pirts ir nozīmīga latviskās Divas dienas Latvju pirts un veselības festivāls lutinās miesu, garu un dvēseli dzīvesziņas daļa savas būtības un veselības spēcināšanai. Tas, kas izmēģinājis pirts apmeklējumu ar ķermeņa pareizu sasildīšanu, izmasēšanu, dzesēšanu, attīrīšanu, sapratīs, ka pirts nav tikai mazgāšanās, bet dziedināšanās vieta ikkatram, kurš to apzinās. Tad iespējama pat saziņa ar dvēseles dziļumiem. Spēja atslābināt, dziedināt, atlaist, kaut ko notīrīt nost ne tikai no fiziskā, bet arī garīgā ķermeņa – tā ir daļa no sevis mīlēšanas, cienīšanas, lološanas. Mums ir gods Jelgavas novadā jau piekto gadu uzņemt zinošus pirtniekus, kas festivāla laikā gatavi dalīties savās prasmēs, lutināt cilvēkus un ļaut iepazīt tik dažādās pirtī iešanas tehnikas. Ir vērts atbraukt, izpētīt, iepazīties, izmēģināt, palutināt savu miesu un reizē vienkārši baudīt jauku atmosfēru brīnišķīgā vietā!» aicina Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Pasākumā nebūs jāgarlaikojas arī tad, ja pirts rituāli nevilina – šādā gadījumā varēs apmeklēt kādu masāžu, klausīties vērtīgus lektorus, apmeklēt radošās darbnīcas, vakarā uz skatuves baudīt koncertu «Brāļi un māsas», kā arī mācīties latvju dančus. Jāpiebilst, ka pirmo reizi pirtnieku festivāls Glūdas pagastā notika jau 2014. gadā un sākotnēji tā bija biedrības «Uzmet garu» iniciatīva. Taču tagad tas ir pašvaldības organizēts un atbalstīts pasākums, kas tiek rīkots sadarbībā ar Latvju pirts un spa asociāciju.

Ieskaties arī šeit:

Pasākuma programma