+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Jelgavas novada jaunieši piedalās pārgājienā “Izaicinājums”

25.07.2019

Vairāk kā 50 Jelgavas novada jaunieši no Kalnciema, Svētes, Līvbērzes un Lielplatones pagastiem aizvadītāja nedēļā, no 15. līdz 19. jūlijam, piedalījās Sporta un tūrisma pulciņa rīkotajā pārgājienā “Izaicinājums”.

Pārgājiena laikā tā dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas līdz šim iegūtās zināšanas praksē. Kā norāda pārgājiena vadītājs Oskars Karls - pārgājiens izvērties piedzīvojumiem ražīgs, kas bija gan zināms izaicinājums dalībnieku gribai un motivācijai, kā arī kalpoja dalībnieku sevis izzināšanai un rakstura nostiprināšanai.

“Dalībniekiem bija iespēja izmantot jauno kāpšanas sienu Kalnciema vidusskolā, kas paredzēta kā jauns sporta veids Jelgavas novadā un iegūt jaunu pieredzi, darbojoties uz sienas zinošu treneru vadībā,” norāda O. Karls, piebilstot, ka pats lielākais pārbaudījums bijis 20 kilometru distance ar uzdevumiem.

“Viens no uzdevumiem bija labie darbi atpūtas vietā “Tīreļu stallis” - šoreiz to apciemojot un palīdzot latvju lauku sētas darbos. Īsā laikā kopīgiem spēkiem izdevās paveikt darbus zirgu stallī, meža ganībās, jāšanas laukumā un aitu kūtī. Tālāk pārgājiena mērķis bija Ložmetējkalns, kur jaunieši iepazina Latvijas vēsturi Pirmā pasaules kara laikā. Savukārt vēlāk pārgājiena dalībnieki devās uz Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļu mājām”, kur jauniešiem nācās atrast pašiem atbildes uz jautājumiem un saprast, cik labi pārzina Latvijas vēstures notikumus,” stāsta O. Karls, norādot, ka pārgājiena noslēgumā jaunieši sasniedza kopīgu mērķi un darba rezultātu, kas veicina attīstību un sevis izzināšanu caur pārbaudījumiem, kurus jaunieši izvirzīja paši sev.

Jelgavas novada jaunieši pārgājienā "Izaicinājums"