+A A
Otrdiena, 29. Septembris, 2020
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis

Jelgavas novada jaunieši piedalās nometnē “Augšup!”

25.07.2019

No 8.-12.jūlijam Vircavas vidusskolas Platones filiālē tika organizēta darba un sadzīves prasmju integrētā nometne “Augšup!” -Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) atklātā projektu konkursa „Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projekts, kurā piedalījās 27 jaunieši no Jelgavas novada skolām. Nometnes mērķis bija veicināt priekšlaicīgas mācību pamešanas riska grupas jauniešu motivāciju, aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē, pilnveidojot sociālās un sadzīves prasmes sadarbībā ar sociāli aktīviem, radošiem jauniešiem – līderiem.

Šajā nedēļa jaunieši mācījās sadarboties, veidot komandu, sasniegt izvirzīto mērķi, atbalstīt cits citu. Nometnes dalībnieki tikās ar Jelgavas novada jauniešu padomes līderiem, NVO pārstāvjiem – Kristīni Kodi un Sendiju Ozoliņu, lai uzzinātu, kā tiek veidotas un kādas iespējas paveras, darbojoties jauniešu nevalstiskajās organizācijās.Tika apzinātas un izspēlētas situācijas par karjeras iespējām laukos, jaunieši devās uz z/s „Dimzēni” pie tās saimnieka Edgara Svētiņa, lai ,strādājot kopā ar skautu vienību no Beļģijas, iepazītos ar saimniecības darbiem un attīstību, kā arī skautu organizācijas darbību Latvijā un pasaulē.

Tīsu Bāzē  Ērika Grinevica  vadībā nometnes dalībnieki mācījās dažādas āra dzīves prasmes – orientēties kartē un apvidū, iekurt ugunskuru no slapjas malkas, ātri uzcelt teltis un pareizi iekārtot nometni, bet nometnes medmāsa Kristīne Lagzdiņa iemācīja pareizi sniegt pirmo medicīnisko palīdzību dažādu traumu gadījumā. Visas apgūtās prasmes tika liktas lietā un pārbaudītas, dodoties pārgājienā uz Ģ. Eliasa mājām „Zīlēniem”, kur vakars noslēdzās saviem spēkiem pagatavojot vakariņas – garšīgu un sātīgu „ugunskura zupu”.

Aktīvi līdzdarbojoties nodarbībās,  jauniešiem bija iespēja apgūt vai nostiprināt dažādas sadzīves prasmes: veselību veicinošas vingrošanas iemaņas, prasmi pašu rokām izgatavot skaistas dāvanas un pagatavot veselīgus un garšīgus našķus dzimšanas dienas ballītei.

Grūti iedomāties vasaru bez jūras „apciemojuma”, tāpēc viena diena tika veltīta aktīvai atpūtai Dzintaru Mežaparkā un Jaunķemeru pludmalē. Savukārt vakari pagāja jautrās un aizrautīgās aktivitātēs – saliedēšanās un komandu veidošanas spēles, karaoke, muzikālās sacensības, teātra improvizācijas spēles, kino vakars un talantu šovs, brīvajos brīžos arī galda spēles.

Izvērtējot nometni, jaunieši augstu novērtēja gan jaunās prasmes, gan iepazītos cilvēkus un vietas, taču īpaši uzsvēra nepieciešamību „izkāpt no savas komforta zonas”, kas pavēra citas iespējas savas personības attīstībai, kā arī pieredzi un prasmes strādāt  strādāt komandā un sadarboties.

Paldies biedrībai „Zariņš &CO”un tās vadītājam Jānim Zariņam, kā arī Jelgavas novada pašvaldības atbalstam par šī nometnes organizēšanu, audzinātājiem Armandam Immeram un Ingai Brantai par aktīvu līdzdalību nometnes programmas realizēšanā.

Nometnes vadītāja Ineta Freimane

Jelgavas novada jaunieši piedalās nometnē "Augšup!"