Otrdiena, 10. Decembris, 2019
Judīte, Guna

Aizvadītas ikgadējās vasaras orientēšanās sacensības jauniešiem

06.08.2019

2019.gada 27.jūlijā Jēkabniekos, Svētes pagastā jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās Jelgavas novada jauniešu vasaras orientēšanās sacensības “Netradicionālās orientēšanās sacensības 2019”. Šogad sacensībās kopumā piedalījās 14 jauniešu komandas, pārstāvot Jelgavas novada pagastus un vienu komandu no Jelgavas. Sacensību norisē kopumā iesaistījās ap 120 jauniešu.

Sacensības tradicionāli norisinājās trīs daļās: orientēšanās daļa, kurā, pēc izsniegtas kartes, visām komandām jānokļūst atzīmētajos kontrolpunktos un jāveic tajos norādītie uzdevumi. Otrajā un trešajā sacensību daļā - erudīcijas un aktivitāšu daļā - komandām bija jāasina prāti un jāspēj erudīti domāt, jāspēj atrisināt un tikt galā ar atjautīgiem uzdevumiem. Trešajā daļā norisinājās popiela, kur par interesantākajiem un krāsainākajiem priekšnesumiem komandas varēja iegūt papildpunktus.

Sacensībās tika pārstāvētas šādas jauniešu komandas:

Svētes pagasta Jēkabnieku komanda “Straumēni”, apvienotās Svētes un Zaļenieku pagasta komandas “MIXX” un “Apokalipses jātnieki”, Zaļenieku pagasta komandas “Smells like team spirit” un “Trīs”, Jaunsvirlaukas pagasta komanda “S.TA”, Elejas pagasta komanda “Eleya United”, Valgundes pagasta komanda “Zaķīši”, Vilces pagasta komanda “Vilce”, Lielplatones pagasta komandas “Rasēns” un “Ļimpapoša”, Glūdas pagasta komandas “Citramoni” un “Nākošā rīta zālītes”, kā arī komanda no Jelgavas “Vilks”.

Pirmo vietu sacensībās ar 262 punktiem ieguva Valgundes pagasta komanda “Zaķīši”, otrajā vietā ar 258 punktiem ierindojās Glūdas pagasta komanda “Nākošā rīta zālītes”, bet trešajā vietā ar 246 punktiem Zaļenieku pagasta komanda “Smells like team spirit”.  Ceturtajā vietā, atpaliekot tikai par vienu punktu - 245 punktiem, ierindojās komanda no Glūdas pagasta “Citramoni”. Jāatzīmē, ka komanda “Citramoni” no Glūdas pagasta 2018.gada vasaras orientēšanās sacensībās ieguva pirmo vietu. Piektajā vietā, ar 232 punktiem, ierindojās komanda no Vilces pagasta “Vilce”. Godalgotās vietas, kā arī visas pārējās komandas saņēma balvas un dāvanas no Jelgavas novada pašvaldības un pasākuma atbalstītājiem.

Pasākumu jauniešiem organizē Jelgavas novada jaunatnes lietu koordinators Jānis Zariņš, līdzdarbojoties biedrībai “Zariņš & Co” un brīvprātīgajiem, aktīvajiem Svētes pagasta Jēkabnieku jauniešiem. Pasākumā kā brīvprātīgie iesaistījās ap 30 brīvprātīgo jauniešu no Svētes pagasta. Paldies jauniešiem!

Pasākuma atbalstītāji – SIA "Viesu Līči", SIA “Mežacīruļi”, Timermaņa Foto darbnīca, apdrukas firma “212”, Lāzerpeintbola parks "LASERDOG", Europe Direct informācijas centrs Jelgavā. Dalībnieku ēdināšanu nodrošināja - SIA “INGRĪDA”.

Jānis Zariņš, Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes lietu koordinators

Vasaras orientēšanās sacensības jauniešiem