Trešdiena, 16. Oktobris, 2019
Daiga, Dinija

Barikāžu dalībnieki varēs saņemt barikāžu dalībnieka statusa apliecību

08.08.2019

12. augustā no pulksten 10 līdz 16 Jelgavas novada pašvaldības ēkā Jelgavā, Pasta ielā 37, 1. stāva zālē, barikāžu dalībnieki varēs saņemt barikāžu dalībnieka statusa apliecību. Potenciālajiem apliecību saņēmējiem lūgums sazināties ar sava pagasta pārvaldnieku, lai precizētu ierašanās laiku un iespēju kopīgi nokļūt Jelgavā.

Barikāžu dalībnieka statusa apliecība tiks izsniegta personām, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojumiem – Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu «Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu». Pašvaldība savos saistošajos noteikumos šo apliecību ieguvušajiem barikāžu dalībniekiem tiesīga piešķirt sociālās garantijas, dažādas atlaides un atvieglojumus.

Ierodoties saņemt apliecību, līdzi jābūt Piemiņas zīmes apliecībai vai Pateicības rakstam (oriģinālam vai kopijai) un personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei.

Tie barikāžu dalībnieki, kuri vēl nav reģistrējušies un ieguvuši kādu no apbalvojumiem, statusa apliecību iegūt nevarēs. Par reģistrēšanās kārtību interesēties 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībā.

Foto: Lauris Nagliņš, Leta