+A A
Svētdiena, 5. Aprīlis, 2020
Vidaga, Aivija, Vija

No Kalnciema kvartāla tirgus līdz Ražas svētkiem – vesela nedēļa veltīta uzņēmējdarbībai

05.09.2019

Kā vēl nekad iepriekš Jelgavas novads šogad uzrunās savus uzņēmējdarbības pārstāvjus, nedēļas garumā - no 21. – 28. septembrim organizējot “Jelgavas novada Uzņēmēju nedēļu”, sniedzot iespēju sevi parādīt gan Kalnciema ielas tirgū Rīgā, stiprinot viņu savstarpējo sadarbību kopīgā “tīklošanās” pasākumā, kā arī iesaistot izglītības iestāžu jauniešus ar iedvesmas stāstiem uzņēmējdarbības domāšanas stiprināšanai, organizējot Sociālās uzņēmējdarbības seminārus un krāsaini atzīmējot Ražas svētkus kā kulmināciju ražotāju un zemnieku produkcijas bagātībai rudenī.

“Vēl pirms diviem gadiem kā pašvaldība visas Latvijas mērogā saņēmām novērtējumu kā uzņēmējdarbību visatbalstošākā pašvaldība – tāda, kas izmantojusi visus pieejamos atbalsta instrumentus. Patiesi – Jelgavas novads dāvā gan starta kapitālu jaunajiem, organizē forumus, palīdz mājražotājiem ar savu preci ieiet pastāvīgā tirgū, atbalsta un apbalvo tos, kas nepadodas – darām visu, lai uzņēmējdarbība noteiktu mūsu novada izaugsmes potenciālu. Šogad sarūpējam īpašus pasākumus uzņēmējiem un ceram, ka tas stiprinās viņu pašu sadarbības saites, gan veidos jaunus virzienus un sadarbības formas” skaidro Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Kalnciema tirgus kvartālā Rīgā – Jelgavas novada diena 21. septembrī

Jelgavas novada Uzņēmēju nedēļu aizsāk «Jelgavas novada diena Kalnciema tirgus kvartālā» Rīgā – 21. septembrī, kur no pulksten 10  līdz 16 apmeklētāji varēs baudīt skanīgu kultūras programmu, amatnieku paraugdemonstrējumus, bet pats galvenais - vienkopus satikt vairāk nekā 25 vietējos novada ražotājus, amatniekus, tūrisma pakalpojuma sniedzējus un izgaršot, izzināt un iepazīt Jelgavas novadu. “Kalnciema tirgus kvartāls” ir savā ziņā prestiža jautājums un labas preces cildinājuma vieta – ja reiz esi tur iekarojis apmeklētāju sirdis, arī uzņēmējdarbība var uzņemt papildus apgriezienus, tāpēc lepojamies ar tiem saviem uzņēmējiem, kas šajā tirdziņā prezentēs novadu un veidos asociācijas ar to.”

Pāris dienas vēlāk  - otrdien - 24. septembrī gaidāms seminārs - darbnīca Sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai.

Lauku partnerību «Lielupe» sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību Lielvircavas muižā noritēs seminārs–darbnīca «Bizness + Sociālais mērķis = Sociālā uzņēmējdarbība». Pasākuma mērķis ir iepazīstināt ikvienu interesentu – iedzīvotājus, uzņēmējus, nevalstiskā sektora pārstāvjus un pašvaldību darbiniekus ar sociālās uzņēmējdarbības būtību, diskutēt par tās attīstību, kā arī uzzināt par iespējamo atbalstu sociālajiem uzņēmējiem. Pasākuma dalībniekiem līdzdarbojoties, būs iespēja uzzināt, kā strādā sociālie uzņēmumi, risināt jautājumus, kas saistīti ar to ikdienas darbu, un paneļdiskusijā saņemt atbildes uz aktuāliem jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību.

Ceturtdien – 26. septembrī pašvaldības ielūgtie uzņēmēji tiksies “tīklošanās” pasākumā Abgunstes muižas jaunajā klētī. Tas būs uzņēmēju sarunu vakars kā neformāla uzņēmēju tikšanās, kur ar izglītojošām sarunām un iedvesmojošiem stāstiem, dzirkstošu humoru un noderīgām profesionālām niansēm novada uzņēmēji varēs smelties iedvesmu, lai ļautu savai uzņēmējdarbībai attīstīties ar pievienoto vērtību.  Šajā vakarā svinīgi tiks sveikti arī Jelgavas novada konkursa «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā» četri jaunie uzņēmēji, kuri sava biznesa attīstībai saņems pašvaldības starta kapitālu.

Piektdien - 27. septembris - pilnībā veltīta jauniešiem un viņu uzņēmējdarbības domāšanas attīstībai

Uzņēmēju iedvesmas diena, kas noteikti dos impulsu un enerģiju jauniešos savas uzņēmējdarbības uzsākšanai nākotnē. Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā no vairākām skolām pulcēsies tie, kas visas dienas garumā varēs piedalīties izzinošās un iedvesmojošās sarunās, lai stiprinātu savas līderības un uzņēmējdarbības prasmes. Piemēram, jauniešu programmas «Start Strong 3+3» dalībnieki un biznesa uzsācēji no Madonas novada un Rīgas atklās, kā teikšana «JĀ» dalībai konkursā var aizvest līdz pat Amerikai; SIA «RocketGrip» uzņēmuma veidotāji Aksels Zingulis un Reinis Nikuļcevs stāstīs par skolas laikā radušos ideju, kas pārtapusi veiksmīgā biznesā, spēles «Kendama» ieviesējs Latvijā, zīmola «KE KE KENDAMAS» veidotājs Ingus Rutulis atklās, kā biznesu pārvērst par veselu kultūru. Bet pulksten 13 LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs aicinās jauniešus uzdrošināties uzsākt savu uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Diena noslēgsies jau ar praktisku darbošanos. 

Pieteikties šim pasākumam var līdz 16. septembrim Jelgavas novada pašvaldības facebook lapā. Dalībnieku reģistrācija sāksies no pulksten 11.30, bet pasākuma atklāšana - pulksten 12.00. Plašāku informāciju par pasākumu var iegūt rakstot uz epastu: anna.ponomarenko@jelgavasnovads.lv vai pa tālruni 63022235.

Sestdien – 28. septembri – Ražas svētki pie kafejnīcas “Zemnieka cienasts”

Jau tradicionālie Ražas svētki būs kā uzņēmēju nedēļu noslēdzošs pasākums, kur satikties pircējam ar tirgotāju pie bagātiem preču klāsta stendiem. No pulksten 10 līdz 15 pie kafejnīcas «Zemnieka cienasts» gaidāmi gan danči, gan degustācijas, konkursu un balvu izloze, bet novada un kaimiņu apkārtnes amatnieki, mājražotāji un zemnieki aicināti uz tirgošanos un ikviens apmeklētājs uz Ražas svētku baudīšanu. Arī  šogad pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties dažādas rudens veltes un lauku labumus – ābolus, ķirbjus, kartupeļus, zāļu tējas, kā arī vietējo mājražotāju un amatnieku sarūpētos gardumus. Visas dienas garumā apmeklētājus gaida arī dziesmu un deju lustes ar deju kolektīvu «Vēja zirdziņš», popgrupu «Noslēpums», TDA «Lielupe», Elejas pagasta romu tautas deju kolektīvu «Rademila» u.c.. Tāpat svētkos būs dažādas radošās darbnīcas – kļavu pušķu darināšana, rokassprādžu izgatavošana no ādas un metāla, putnu barotavu izgatavošana, skalu pinumu groziņu un paliktnīšu meistarošana. Pašus mazākos apmeklētājus gaidīs piepūšamās atrakcijas, sejiņu apgleznošana, kā arī būs iespēja izvizināties ar «Lecīgo slieku».