+A A
Trešdiena, 30. Septembris, 2020
Menarda, Elma, Elna

Jelgavas novadā Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros - bezmaksas ekskursijas restaurētajos objektos

11.09.2019

Eiropas Kultūras mantojuma dienas šogad no 13.-15. septembrim norit saskaņā ar tēmu “Restaurācija”. Zemgales mērogā 19 interesanti un kultūrvēsturiski nozīmīgi objekti ver durvis bezmaksas ekskursijām un pasākumiem, lai iepazīstinātu ar restaurētajām vērtībām un izzinātajiem faktiem restaurācijas procesos. Arī Jelgavas novada objektos - Lielplatones muižas Vešūzī, Elejas tējas namiņā, Blankenfeldes muižā - ekskursiju veidā iespējams iemantot daudz saistošu zināšanu. 

Sestdien, 14. septembrī no plkst. 11:00- 13:00 ekskursija plānota Elejas parkā, uzmanību saistot vairāk uz Tējas namiņa atjaunošanas procesu. Tējas namiņā gaidāma arī Kristīne Jankovičas- Zumentes prezentācija, fakti par vēsturi un restaurācijas procesu. Nedaudz vēlāk - plkst. 14:00 Lielplatones muižas Vešūzī varēs izbaudīt seno veļas mazgāšanas tradīcijas demonstrāciju, iepazīt restaurēto ēku.  Arī pašā Lielplatones muižā varēs izpētīt paveikto restaurācijas jomā. 

Vilces pagasta Blankenfeldes muižā plānotas divas ekskursiju sesijas - plkst. 12:00 un plkst. 15:00, kur gida pavadībā varēs apskatīt kungu māju, izzinot arhitektūras un interjera elementus. No plkst. 14:00- 17:00 turpat individuāli varēs iepazīties ar paveiktajiem darbiem restaurācijā  - zvanu muzejā viesnīcas istabā, svinību zālē, kā arī nobaudīt muižā ražoto produkciju - plūškoka vīnu un citus produktus. 

Kopumā Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros dažādi pasākumi organizēti un plānoti gan pilīs, gan muižās, gan baznīcās, kas vien piedzīvojušas vai pašlaik īsteno restaurācijas darbus. Starp tiem ir gan Kokneses pilsdrupas, Bauskas pilsdrupas ar parku, Rundāles pils, Jelgavas pils, Vecpilsētas ielas vēsturiskie nami Jelgavas pilsētā, Jelgavas Valsts ģimnāzija un citi objekti, kas apmeklētājiem piedāvā izzināt restaurācijas procesu un tajā paveikto.

​Ekskursijas Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros notiks bez maksas, tomēr jāņem vērā dažviet ierobežotais civlēku skaits dalībai konkrētā vietā, tāpēc aicinām to pieteikt pa tālruni 63005447 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2019 - apskates objekti ZEMGALES REĢIONĀ