+A A
Trešdiena, 30. Septembris, 2020
Menarda, Elma, Elna

Gaisa balonu tautas sporta pasākums Zaļeniekos

20.09.2019

Sadarbībā ar biedrību «Latvijas aeroklubs» Zaļeniekos nākamnedēļ - gan 27., gan 28. septembrī notiks gaisa balonu tautas sporta pasākums.

Šis ir viens no Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem, ko atbalsta Eiropas Komisija, Izglītības un zinātnes ministrija un biedrība «Latvijas sporta federāciju padome». Iepazīties ar gaisa balonu lidojumu komandām, kopā ar pilotiem iepazīt gaisa balonu sporta inventāru, izzināt gaisa balonu lidojumu specifiku sporta pasākumos, kā arī vērot gaisā paceļamies balonus varēs divas dienas Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas stadionā. Pasākumā ieeja ir bez maksas, taču katrs interesents būs aicināts ievērot drošības nosacījumus.

Kā uzsver biedrības «Latvijas aeroklubs» valdes priekšsēdētājs Gints Gailis, gaisa balonu lidojumi drošības apsvērumu dēļ ir pilnībā atkarīgi no laikapstākļiem, tāpēc pasākuma programmā var tikt ieviestas operatīvas korekcijas. Gaisa balonu sporta pasākumu programma un lidojumu operatīvā informācija būs pieejama mājaslapā www.gaisabaloni.info. Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā paredzēts, ka sestdien- 28. septembrī no pulksten 16.30 līdz 18 stadionā visiem interesentiem būs pieejamas gaisa balonu lidojumu komandas un tiks organizēts gaisa balonu sporta mērķī mešanas čempionāts, bet no pulksten 17.30 plānota lidojumu uzsākšana tieši no stadiona. Labvēlīgos laikapstākļos lidojumu starts stadionā plānots arī 27. septembrī no pulksten 17.30, 28. septembrī no pulksten 7 un 29. septembrī no pulksten 7. Operatīvā informācija par lidojumu norisi būs pieejama ne agrāk kā divas stundas pirms norādītajiem lidojumu starta laikiem mājaslapā www.gaisabaloni.info.

Foto: pexels.com