Pirmdiena, 30. Marts, 2020
Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Amatu atstāj Jelgavas novada pašvaldības bāriņtiesas priekšsēdētāja

26.09.2019

Jelgavas novada pašvaldības ilggadējā bāriņtiesas priekšsēdētaja Olga Rudaka no 30.septembra, kas būs viņas pēdējā darba diena, beidz darboties līdzšinējā amatā un dosies pelnītā atpūtā.

Bāriņtiesas priekšsēdētājas iesniegums ar lūgumu atbrīvot viņu no darba pēc pašas vēlēšanās Jelgavas novada pašvaldībā iesniegts 30.augustā. Olga Rudaka skaidro, ka vēlas vairāk laika veltīt sev un savai ģimenei, pavadīt laiku ģimenes lauku mājā, dārzā, lasīt grāmatas, skatīties labas filmas, apmeklēt koncertus, izrādes, vienu vārdu sakot - baudīt dzīvi.

Savus ceļus Jelgavas novada pašvaldībā Rudaka aizsāka 2009.gada 1.septembrī, izveidojoties Jelgavas novadam. Pirms tam strādāja Jaunsvirlaukas pagastā par bāriņtiesas priekšsēdētāju un bijušajā Jelgavas rajona padomē par bērnu tiesības aizsardzības speciālisti.

“Darbs bāriņtiesā ir ļoti atbildīgs un emocionāli smags. Pieņemot lēmumus, prioritāri jāvērtē bērna intereses. Tāpēc bieži jāpieņem lēmumi, kas, diemžēl, dažiem pieaugušajiem - bērna vecākiem ir nelabvēlīgi. Protams, tas izraisa cilvēku neapmierinātību, dusmas, amatpersonu vainošanu notiekošajā. Bet ir arī šajā darbā priecīgi momenti - kad bez vecāku gādības palikušam bērnam tiek atrasta jauna ģimene, mīloši vecāki - aizbildņi vai adoptētāji. Tad arī mēs, bāriņtiesas darbinieki, jūtamies laimīgi”, darba specifiku raksturo Olga.

Strādājot kopā ar kolēģiem, O. Rudakai ir izdevies veicināt audžuģimeņu skaita pieaugumu – pašlaik novadā veiksmīgi darbojas 21 audžuģimene, kur pašlaik  dzīvo 43 bez vecāku gādības palikušie bērni.

“Darbs bāriņtiesā ir komandas darbs. Esmu gandarīta, ka desmit gadu garumā mums izveidojās laba profesionāla komanda, mēs katrs grūtajā brīdi izjūtam kolēģu draudzīgo plecu un varam droši cerēt uz profesionālo un  emocionālo atbalstu. Atstājot amatu, novēlu visiem kolēģiem izturību, veselību, veiksmi, turpināt iesākto, pilnveidoties un nezaudēt optimismu”, vēl kolēģiem Jelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja O. Rudaka.

Ar 2019.gada 1.oktobri O. Rudakas pienākumu izpildītāja būs bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Solveiga Alksne.

Jelgavas novada pašvaldība informē, ka ir izsludināts konkurss uz Jelgavas novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu.