+A A
Otrdiena, 22. Oktobris, 2019
Irīda, Īrisa
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Novadā iestādīti savi Laimes koki

30.09.2019

21. septembrī ģimenes, jaunieši, domu biedru grupas un darba kolektīvi piedalījās Pasaules talkā koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Laimes koki”. Iesaistoties un atbalstot akciju, arī Jelgavas novadā bijuši aktīvi dalībnieki. Pateicoties viņiem, vide ir ne viena padarīta zaļāka un ar skābekli bagātāka, bet iestādītajiem kokiem piešķirta simboliska jēga.

“Ūziņu parkā ir volejbola laukums, kas diemžēl pēdējos gados vairs nav ticis izmantots. Laikam ejot, ir iesējušās mazas priedes un citi koki. Tā kā laukuma aizaugšana nav pieļaujama, izvēlējāmies skaistākos un spēcīgākos eksemplārus, uzmanīgi izrakām un pēc iespējas ar lielāku zemes daudzumu apkārt “nesāpīgākai” pārcelšanai pārstādījām parkā. Kārtīgi aplējām, pieminām – un nu katram parkā būs savs Laimes koks. Jaunieši ir lieliski - kopā darbojamies jau 10 gadus. Katru gadu kopīgi talkojam visās Lielajās talkās un ne tikai. 2012.gadā parkā stādījām bērzus, kas bija kā veltījums un dāvana Latvijai dzimšanas dienā. Arī 2017. gada Lielās talkas laikā, kad līdzās vecajam parkam tika stādīts jaunais bērzu parks, jaunieši piedalījās kociņu stādīšanā. Pieskatīju, lai katrs iestādītu "savu" bērzu. Viss šis kopumā noteikti veido lokālpatriotismu un dzimtās vietas mīlestību. Zinu, ka pēc vairākiem gadiem, kā atmiņu stāstu viņi varēs stāstīt saviem bērniem” iespaidos dalās Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane.

Piedalīties koku stādīšanas akcijā saspringtajā un steidzīgajā ikdienā šķita būtiski arī Zemgales reģionālās brīvrātīgo ugunsdzēsēju biedrības Jelgavas daļai.  Strikti un korekti sadalot pienākumus, viņi iestādījuši 15 Laimes liepas Elejas pusē, apzaļumojot teritoriju netālu no Elejas parka. Darbi četratā esot ritējuši jautrā atmosfērā, saka ZRB Jelgavas daļas vīri un piebilst, “šāda veida akcija ir ļoti vērtīga ne tikai novada, pilsētas un visiem Latvijas iedzīvotajiem, bet tā ir globāla lieta - veltot kaut nedaudz laika un iestādot kaut vienu koku, jau būsim paveikuši soli vides uzlabošanai. Novēlam iedzīvotājiem turpināt darīt labas lietas, piedalīties šāda veida rīkotajās akcijās arī turpmāk un neaizmirst par labiem darbiem arī ikdienas steigā” vēl ZRB komandiera vietnieks Vitālijs Pasečņiks.

Arī Līvbērzes pagastā, Ozolu ģimenes pārstāves iestādījušas savu Laimes - dzimtas koku – tieši ozolu par godu savam uzvārdam, iestādot to nelielā klajumā, kur, ar gadiem kokam kļūstot lielākam, spēcīgākam, tas daiļos teritoriju.

Savukārt z/s “Vilki”, piedaloties akcijā, rudenīgi saulainajā pievakarē iestādīja sešus savus Laimes kokus – kā dāvinot simbolus dzimtai sešās paaudzēs - trīs kadiķus un trīs pīlādžus. Tie būs gan kā veltījums dzimtas pārstāvjiem Aizsaulē, gan kā sētas sargātāji pašreizējiem dzimtas pārstāvjiem no visa ļauna. “Lai arī mūsu ikdiena zemnieku saimniecībā ''Vilki'' no agra pavasara līdz vēlam rudenim aizrit, sējot, stādot, pārstādot visdažādākos kokus, ar sajūsmu nolēmām atbalstīt akciju Laimes koki. Nevar būt par daudz krāšņuma, ko dāvā koki, un laimes, ko sniedz svētīgs darbs un tā augļi nākotnē!” stāsta “Vilku” saimniece Lauma Puriņa, kas piedalījās akcijā gan ar mammu, vīru un abām meitām.”

Jelgavas novada pašvaldība šiem konkursa dalībniekiem, kas atbalstīja vispasaules talku un iesaistījās akcijā, piešķīra pateicības balvas.

Koku sēšanas un stādīšanas akcija “Laimes koki”