+A A
Pirmdiena, 30. Novembris, 2020
Andrejs, Andrievs, Andris

Jelgavas novada zemniekus apbalvo konkursā “Sējējs 2019”

04.11.2019

Piektdien, 1. novembrī, notika Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2019” laureātu apbalvošanas ceremonija, tostarp sveicot arī sešus uzņēmumus un zemniekus no  Jelgavas novada.

Pasākumā tika sveikti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2019” laureāti un veicināšanas balvu saņēmēji – lauksaimnieki, tostarp arī jaunie zemnieki, pārtikas ražotāji un mazpulki.

Šogad konkursā “Sējējs” balvas piešķīra deviņās konkursa nominācijās. Tostarp balvu ”Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” saņēma Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja, augļkope Māra Rudzāte no Līvbērzes pagasta, Jelgavas novada. Māra lauksaimniecībā strādā jau kopš bērnības, bet augļkopībā 20 gadus.  SIA „Arosa-R” ir ģimenes uzņēmums, kurš nodarbojas ar Lielogu krūmmelleņu un to stādu audzēšanu. Uzņēmums dibināts 2001. gadā un uz doto brīdi ir apgūti 54 ha. “Dzīvē vienmēr esmu kūlusies visur pa priekšu un arī šobrīd nevaru vienkārši apsēsties un neko nedarīt, jo uzņēmumā ir jābūt drosmīgiem un jāmāk riskēt. Kad dēls mācījās Amerikā, viņš sūtīja man visu informāciju par krūmmelleņu stādiem -  kā tos pareizi stādīt, kopt, kā pareizi ogas novākt, jo  Latvijā tobrīd šādas pieredzes nebija.”, atceras M. Rudzāte.

Savukārt nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” veicināšanas balvas ieguva Jelgavas novada saimniecība “Svētes Lejnieki” - Lelde Bāra, kas ievāc dažādu augu ziedus, lapas, pumpurus un augļus, kas tiek pārstrādāti mājas apstākļos, iegūstot bioloģiski sertificētas tējas. Pavasaros uzņēmums tecina un nodrošina bioloģiski sertificētas kļavu un bērzu svaigās sulas.  Veicināšanas balvu šajā nominācijā ieguva Jelgavas novada z/s “Vārpas” - Baiba un Zigmārs Rankevici, kas nodarbojas ar dažādu zaļumu un dārzeņu audzēšanu un pārstrādi, nodrošinot marinētu un skābētu produkciju. , Saimniecībai ir pārtikas kvalitātes zīme “Zaļā karotīte”.

Nominācijā “Rītdienas Sējējs – mazpulks” veicināšanas balvu ieguva Staļģenes mazpulks – vadītāja Anda Skrupska. Mazpulks ir ārpusskolas jaunatnes organizācija, kas visu gadu kopīgi gatavo un veido dažādus mājas interjera dekorus, kas vienlīdz labi patīk gan zēniem, gan meitenēm, izzin dabu, kā arī aktīvi  piedalās dažādās sporta un prāta spēlēs.

Nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība” laureāts ir LPKS “LATRAPS”, kas ir lielākais lauksaimnieku kooperatīvs Latvijā. Nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” laureāts ir Jelgavas novada SIA “Zekants” projekts “Kraukšķīgu pupu uzkodu “Pupuchi” ražošanas attīstība” un projekta izvirzītājs – LEADER Vietējā rīcības grupa “Lauku partnerība “Lielupe””.

Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 26. reizi, tajā piedalījās 70 dalībnieki. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuju), diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Jelgavas novada zemniekus apbalvo konkursā “Sējējs 2019”