Piektdiena, 10. Jūlijs, 2020
Lija, Olīvija

Apstiprina projektu Vilces muižas griestu krāsojuma konservācijai

07.11.2019

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi Valsts kultūrkapitāla fonda apstiprinājumu projektu pieteikumam, kas paredz veikt Vilces muižas kungu mājas 14 telpas griestu virsmas atsegšanu un atsegto gleznojumu konservāciju. Ieguldot pašvaldības budžeta līdzekļus 2056 EUR apmērā un Valsts kultūrkapitāla fonda projekta finanses 2000 EUR apmērā, darbus plānots noslēgt līdz 2020. gada jūnijam.

Vilces muiža ir Latvijas piļu un muižu asociācijas un arī asociācijas ”Lauku ceļotājs” biedrs. Lai veicinātu muižas kultūras mantojuma saglabāšanu, iespēju robežās jau veikta izpēte, restaurācijas un atjaunošanas darbi.

Šī gada augustā Vilces muižas kungu mājā tika īstenots projekts Nr. 2019-2-KMA043 “Vilces muižas telpas Nr. 14 polihromā krāsojuma konservācija”. Projekta īstenošanas laikā tika atsegta siena un neliela daļa  griestu plaknes. Sienas pārkrāsojumi datēti 13 krāsas kārtās – gan ar emulsiju, gan eļļas, gan krīta-līmes krāsām. Pateicoties restauratoru rūpīgajam darbam, atklāti gleznojumi arī uz griestiem, kurā ir redzams skaists ornaments. Daļēji atsegtajā griestu daļā konstatēja 2-3 mm špakteļmasas klājumu, bet uz paša oriģināla - plānu, puscaurspīdīgi baltu līmes krāsu.

Telpa Nr. 14 ir muižas ekspozīciju zāle, tāpēc atklātā krāsojuma konservācija perspektīvajā restaurācijas procesā ļaus vairāk izprast 18.gs. skaistos muižas sienu un griestu gleznojumus, tā bagātinot un eksponējot tos interjerā.

Foto: Vilces muižas arhīvs

Apstiprina projektu Vilces muižas griestu krāsojuma konservācijai