+A A
Ceturtdiena, 3. Decembris, 2020
Raita, Jogita, Evija

Sveic veselīga dzīvesveida iedvesmotājus senioru vidū

29.11.2019

Lai godinātu Jelgavas novada seniorus, kuri ikdienā īsteno veselīga dzīvesveida aktivitātes fiziskās un garīgās labsajūtas stiprināšanai un iedvesmo pievērsties veselīgam dzīvesveidam arī līdzcilvēkus, Europe Direct informācijas centrs (EDIC) sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību 2019.gada 6.decembrī Jelgavas novada Līvbērzes kultūras namā rīkoja tradicionālo pagastu aktīvāko senioru apbalvošanas pasākumu, kurā sveica 13 laureātus un godināmos seniorus – pa vienam no katra pagasta.

Kā katru gadu, pasākumā sniedza informāciju par Eiropas Savienību, kā arī piešķira 13 Pateicības rakstus  senioriem – veselīga dzīvesveida iedvesmotājiem Jelgavas novadā.

Veselīga dzīvesveida iedvesmotāja Stefānija Elzbutiene no Elejas pagasta. Stefānija aktīvi iesaistās gan pagasta, gan novada mēroga senioru sporta aktivitāšu pasākumos, bieži saņēmusi medaļas par izcīnītajām godalgotajām vietām. Piedalās galda spēļu turnīros un veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumos – peldēšanā, nūjošanā.

Sumināta un godināta Mārīte Pabērza no Glūdas pagasta. Gadiem ilgi Mārīte bijusi sportiste, viņas kaislība, azarts un uzvaras saistītas ar novusu. Mārīte piedalījusies pasaules kausa sacensībās novusā Losandželosā, kur sieviešu konkurencē iemantoja 2. vietu.

Viena no veselīga dzīvesveida piekrītējiem – senioriem Jaunsvirlaukas pagastā Jeļena Ankudoviča. Viņas dzīves moto ir klasisks -  “Vesela miesā – vesels gars!” Pašlaik Jeļena strādā par mūžizglītības koordinatoru Jaunsvirlaukas pagastā un Aktivitāšu centra “Dzirnieki” vadītāju. Tā nu viņas pārziņā ir Jaunsvirlaukas pagasta senioru iesaiste peldēšanā, nūjošanā, vingrošanā, dejošanā, veselīga uztura nodarbībās.

Kalnciema pagasta veselīgā dzīvesveida iedvesmotāja – Ļubova Liepa. Savu uzmanību velta gan dārza darbiem, kultūras, gan sporta dzīvei. Bez šīs dzīvespriecīgās kundzes neiztiek neviena nodarbība dienas aktivitāšu centrā, neviena lekcija, ekskursija, izrāde vai senioru sports. Ļubova ar prieku pārstāv pagasta senioru sporta komandu un lepojas ar  iegūtajām medaļām.

Lielplatones pagasta iedzīvotāju lepnums Gaida Geršebeka, jo viņas aizrautība gan uztura mācības vai radošajās izpausmēs ir radījusi brīnišķīgu piemēru daudziem. Gaidas virsvadībā senioru dāmas Lielplatonē mācījušās gatavot plūškoku ziedu sīrupu, izpratušas auga vērtīgās īpašības. Pēc Gaidas ierosmes un režijas iestudēta Brigaderes luga “Čaukstenes”, raisot milzum daudz pozitīvu emociju skatītājos. Kā arī aktīvi darbojas Lielplatones gleznošanas studijā un nu gatavojoties savai pirmajai personālizstādei.

Aktīvā un aizrautīgā Valentīna Umbraško no Līvbērzes pagasta. Valentīna atrodot laiku visam - piedalās visās pagasta un novada aktivitātēs. Ikdienā viņa cītīgi pievērsusies nūjošanai. Viņas veselīgo paraugstundu darbakārtībā katru nedēļas nogali ietilpst arī iešana pirtī, vasarā Valentīna rūpē pirts slotiņas un tad ar jaunu sparu prom uz pirti, lai vēlāk var aktīvi turpināt rosīties.

Aktīvā dzīvesveida piekopēja Platones pagastā Daina Ručevska. Dainas aizraušanās ir puķkopība - jaunizveidotajā pagalmā un piemājas zālājā. Aktīvi iesaistās pagasta kultūras dzīves notikumos, darbojas lietišķās mākslas un rokdarbu pulciņā, dejo senioru deju kolektīvā “Saulessvece”, dzied vokālajā grupā “Savējie” un vienmēr ir klāt novada rīkotajās sporta aktivitātēs, mudinot iesaistīties arī citus seniorus.

Veselīga dzīvesveida aktīviste Anita Stūre no Sesava pagasta. Agrāk dziedājusi korī un gandrīz 12 gadus nodejojusi senioru deju kopā “Virši dzied” un tagad ir aktīva nūjotāja. Piedalās senioru sporta spēlēs, kultūras pasākumos, aizraujas ar ceļošanu un ar savu piemēru spējīga iedvesmot arī citus seniorus.

Veselīgā, sportiskā dzīves veida aktīviste un kultūras pasākumu baudītāja Rita Freimane no Svētes pagasta. Tagad, lai vai kādas Jelgavas novada senioru sporta spēles netiktu rīkotas, Ritas kundze vienmēr aizstāvēs Svētes pagasta godu. Viņa arī kopā ar citiem pagasta senioriem apņēmīgi izmanto peldēšanas nodarbības.

Veselīgā dzīvesveida atbalstītāja un iedvesmotāja – Lida Dulberga no Valgundes pagasta. Ar savu enerģiju un optimismu iedvesmo uz novada sportiskām, izglītojošām un kultūras aktivitātēm. Ar senioru kori “Gaisma” izbraukātas vairākas valstis - Vācija, Šveice un no viņas var mācīties būt enerģiskai, optimistiskai un dzīvot līdzi laikam.

Aktīviste Āra Vindele no Vilces pagasta. Pirms sešiem gadiem, pati aizsākdama nūjošanu spējot azartiski uzrunāt iesaistīties arī slinkotājus. Tikpat lielā mērā Āra ir bijusi aktīva peldētāja un lekciju par veselīgu dzīvesveidu apmeklētāja. Vņai patīk ceļot, lasīt grāmatas, viņa apmeklē bibliotēku, ir atraktīva, atsaucīga.

Vircavas pagasta veselīgā dzīvesveida seniore  - Veronika Kudiņa. Veronika ir gan senioru koordinators, gan stāvējusi pie šūpuļa senirou deju kopas Vakarvējš izveidei, kam nākamgad jau aprītēs 15 gadi. Daudzi vircavnieki sākuši nūjot tieši tāpēc, ka Veronika ar savu piemēru to demonstrējusi un nav atstājusies no citu aktīvas iesaistes.

Aktīviste, veselīga dzīvesveida popularizēšanā Skaidrīte Griņēviča no Zaļenieku pagasta. Skaidrīte ir prasmīga kulināre, arī dārzniece ar „zaļajiem pirkstiem”, vēl, protams pilna pozitīvas enerģijas, veikla, vingra, nenogurstoša. Viņai ir svarīgi kustēties, rosīties arī dārzā un vēl katru dienu – kā obligāti 6 km nūjošanas. Skaidrīte ne tikai apmeklē pagastā organizētās vingrošanas, bet aktīvi braukā ar velosipēdu un ziemā slēpo.

EDIC Jelgavas novada pašvaldībā 2018.gadā saņēmis apstiprinājumu darbībai trīs gadiem līdz 2020. gadam. Centrs darbojas kopš 2005. gada.

Svarīgākie EDIC mērķi ir – sniegt iedzīvotājiem bezmaksas informatīvos materiālus par ES darbības jomām; atbildes un konsultācijas uz jautājumiem par ES; prezentācijas par Eiropas Savienību skolās, bibliotēkās, plašai publikai; organizēt konkursus un diskusijas par aktuāliem ES jautājumiem; organizēt seminārus pašvaldību darbiniekiem, uzņēmējiem, NVO un plašas tematikas pasākumus. Līdztekus minētajam EDIC katru gadu izdod tematisku bukletu, lai veicinātu iedzīvotāju informētību par Eiropas Savienību, Latviju un savu novadu.

Piešķirti Pateicības raksti senioriem – veselīga dzīvesveida iedvesmotājiem Jelgavas novadā