+A A
Svētdiena, 5. Aprīlis, 2020
Vidaga, Aivija, Vija

Viesnīca “Senlīči” saņem Vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts"

04.12.2019

5. decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā 31 lauku tūrisma saimniecībai, tostarp arī Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta viesnīcai “Senlīči” pasniegs vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts".

Lai uz trīs gadiem saņemtu “Zaļo sertifikātu”, tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir jāizpilda virkni uzdevumu, kas ne tikai uzlabo sniegto pakalpojumu kvalitāti, bet arī uzskatāmi paplašina objektu viesu redzesloku par videi draudzīgas un “zaļas” saimniekošanas iespējām. Piemēram, vides resursu patēriņa ierobežošana, atkritumu rašanās iespēju samazināšana un atjaunojamo energoresursu izmantošana ir tikai daži no labās prakses piemēriem, ko īsteno “Zaļā sertifikāta” turētāji.

“”Zaļo sertifikātu” viesu māja saņēma jau pirms trīs gadiem, un šogad esam saņēmuši pagarinājumu. Cenšamies dzīvot pareizāk un palīdzēt Latvijas videi būt tīrākai un sakoptākai. Ikdienā nav rūpes tikai par viesu komfortu, bet arī ekoloģiju. Esam uzstādījuši saules bateriju paneļus, ir izveidots Eko sistēma notekūdeņu izvadīšanai, aktīvi pievēršam uzmanību arī dalīto atkritumu šķirošanai un viesu mājas teritorijā ir uzstādīta arī elektromobīļu uzlādes vieta”, stāsta viesnīcas “Senlīči” saimniekdēls Artis Jansons.

2017.gadā Jelgavas novada pašvaldības organizētajā konkursā “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva”, Z/s “Viesu līči” saņēma nomināciju “Videi draudzīgs uzņēmums”, kur no 2015.gada  saimniecībā aktīvā apritē darbojas jaunā viesu māja “Senlīči”, kas ikdienā piedomā pie tīras un sakoptas Latvijas un vides.

2019. gada  15. novembrī "Zaļā sertifikā" komisijas sēdē tika izskatīti pretendentu pieteikumi, izvērtēti apsekojumu rezultāti un tika lemts par sertifikāta piešķiršanu vai pagarināšanu. Sertifikāts tika piešķirts vai pagarināts 31 lauku tūrisma saimniecībai. Sertifikāts norāda, ka tiek saimniekots, saudzējot apkārtējo vidi, saglabājot ainavas un bioloģisko daudzveidību un ievērojot vietējās tradīcijas.