+A A
Ceturtdiena, 4. Jūnijs, 2020
Sindija, Sintija, Elfrīda

104 novada bērniņiem pasniedz pašvaldības piedzimšanas veltes

08.01.2020

Jaunā gada otrā nedēļa Jelgavas novadā iezīmējas svinīgā gaisotnē – šajā laikā norisinājās jau par tradīciju kļuvusī Jelgavas novada jaundzimušo sveikšana. Vecākiem, kas mazuļus pasaulē laiduši laikā no jūnija līdz decembrim, pašvaldība pasniedza piedzimšanas velti – sudraba monētu. Kopumā Jelgavas novada pašvaldības vadība simbolisko dāvanu pasniedza 104 mazuļiem, tostarp vienam dvīņu pārim, kas pasaulē nākuši pēdējā pusgada laikā.

Jaundzimušo sveikšana Jelgavas novadā aizsākās jau pirms deviņiem gadiem. Kā tradīcija tā turpinās, lai ik gadu Jelgavas novada ģimenēm teiktu paldies par Latvijas jaunās paaudzes veidošanu.  

Katra monēta, kā īpaša un dziļi simboliska dāvana jaundzimušā vecākiem no pašvaldības puses, kalpo kā apliecinājums, ka katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē, katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs un ar gandarījumu novērtēts notikums. Sudraba monētā attēlots simbolisks bērnu pēdiņu nospiedums un teksts: "Nes Jelgavas novadu pasaulē!".

Savukārt papildus simboliskajai veltei – sudraba monētai sirsnīgajā pasākumā mazuļiem dāvanā pasniedza mīkstās rotaļlietas – miega peles, kas bērniņiem varēs kalpot kā mīļummanta pirms miega vai vienkārši rotaļu biedrs. Ar īpašu mīļumu un rūpēm mīkstās rotaļlietas tapšanā iesaistījusies biedrība “Invalīdu atbalsta centrs “Saulesstars”” un kopumā biedrībā dažādās aktivitātēs darbojas 21 biedrs.

“Priecājamies par katru bērniņu un viņu ģimenēm, jo kopumā 2019.gadā novadam pievienojušies 200 bērniņi. Pirmajā pusgadā svinīgajā pasākumā tika izsniegtas 96 sudraba monētas, savukārt otrajā pusgadā 104 sudraba monētas novada jaundzimušajiem. Otrajā pusgadā visvairāk jaundzimušie ir Glūdas un Elejas pagastam, kur ģimenēs sagaidīti 14 mazuļi, nedaudz mazāk bērnu reģistrēti Sesavā, kur piedzimuši 12 bērni un Elejā 11. Svētē un Valgundē piedzimuši 8 mazuļi, Zaļeniekos 7. Vairākos pagastos ir piedzimuši 5 bērniņi – Kalnciemā, Lielplatonē, Līvbērzē, Platonē, Vilcē un Vircavā”, stāsta Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Tatjana Graudiņa.

Pasniedz pašvaldības piedzimšanas velti 104 jaundzimušajiem