Pirmdiena, 28. Septembris, 2020
Sergejs, Svetlana, Lana

Jelgavas novads prezentē savu tūrisma piedāvājumu starptautiskajās tūrisma izstādēs – Viļņā, Rīgā un Tallinā

24.01.2020

Gada sākums tradicionāli ir tūrisma izstāžu laiks, kad pirms aktīvas tūrisma sezonas tiek sagatavots un interesentiem sniegts jaunākais piedāvums. Jelgavas novada pašvaldība šajās aktivitātēs iesaistās kopā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru un citām Zemgales pašvaldībām. Katru gadu novada tūrisma piedāvājumā ienāk jauni objekti un interesantas izzinošas programmas, tādēļ ir svarīgi šo informāciju pēc iespējas plašāk un atraktīvāk sniegt tūrisma profesionāļiem, interesentiem un potenciālajiem apmeklētājiem.

No 24.-26. janvārim Jelgavas reģionālā tūrisma centra stendā Jelgavas novads piedalīsies Lietuvas starptautiskajā tūrisma izstādē Viļņā “Adventur 2020”, šoreiz pirmo reizi stendā savu piedāvājumu prezentēs arī Jelgavas novada tūrismā iesaistītie uzņēmēji – Mālkalnu siers, zemnieku saimniecība “Trubenieki” ar šitake sēnēm un smiltsērkšķu dārzs “Zelt”. Savukārt Latvijas – Lietuvas pārrobežu programmas projekta “Aizraujošs ceļojums muižu parkos četros gadalaikos” stendā muižu piedāvājumu prezentēs Elejas Tējas namiņa, Lielvircavas un Vilces muižu gides vēsturiskajos tērpos.

“Adventur 2020” ir lielākā specializētā tūrisma izstāde Baltijas valstīs, kas apvieno Lietuvas un ārzemju tūrisma pārstāvjus. Tajā pašā laikā tas paver jaunus galamērķus un maršrutus ceļojuma piedzīvojumiem. Šodienas ceļotāju ieradumus nosaka ātrs dzīves temps, ar darbu saistīts stress un nogurums, vēlme atgūt iekšējo harmoniju un atgriezties no brīvdienām veselīgākiem un relaksētiem. Šīs jaunās tūrisma tendences lielā mērā atspoguļosies “Adventur 2020” starptautiskajā tūrisma izstādē.

“Lietuvieši ir nemainīgi skaitliski lielākā tūristu mērķgrupa, kas apmeklē Jelgavas un Jelgavas apkārtnes objektus, tādēļ jaunumu un informācijas materiālu prezentācija ir nozīmīga jaunu apmeklētāju piesaistē. Tajā savu ieguldījumu dod arī Latvijas-Lietuvas muižu parku projekta aktivitāšu īstenošana”, stāsta Tūrisma attīstības projektu vadītāja Tabita Šķerberga.

Savukārt no 31. janvāra līdz 2. februārim Rīgā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisināsies 27. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2020”. Arī Jelgavas novads, startējot kopējā Zemgales stendā, apmeklētājiem prezentēs jaunākos tūrisma informācijas materiālus un tūrisma piedāvājumu gaidāmajā tūrisma sezonā, kā arī jau pārbaudītus tūrisma objektus un to aktivitātes. Jelgavas novads izstādes apmeklētājiem vēstīs gan par muižām, kas ceļotājiem piedāvā interesantas izziņas un aktivitāšu programmas, gan aktīvajiem vietējiem ražotājiem.

Interesenti stendā varēs saņemt jauno tūrisma ceļvedi “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos”, iepazīties ar izstrādātiem maršrutiem gan kultūrvēstures interesentiem un ģimenēm, gan vienkārši tiem, kas vēlas atpūsties un aizmirsties no ikdienas steigas un baudīt interesantu piedāvājumu. Arī piedzīvot maģisku mirkli, kad ar mobilās aplikācijas palīdzību atdzīvinot brošūras lappuses, var iepazīt Zemgales un Ziemeļlietuvas muižas un parkus.

Tūrisma izstādē “Balttour 2020” Zemgales stendā pārstāvēs 22 reģionā ietilpstošās pašvaldības, tostarp Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads. Kopumā sezonas jaunumus, populārākās ceļošanas iespējas, īpašos piedāvājumus un izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai piedāvās vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumu.

Jamin, ka 21. Janvārī, Rīgā notika preses konference, kurā informēja par Baltijas nozīmīgāko tūrisma notikumu – izstādi - gadatirgu “Balttour 2020”, kā arī par biznesa forumu tūrisma profesionāļiem un nozares aktualitātēm, kurā bija ieradušies arī pārstāvji no Jelgavas novada un Zemgales Plānošanas reģiona prezentējot jaunāko novadā un Zemgalē.

Aizraujošā un izzinošā tūrisma tūre novada parstāvjiem noslēgsies Igaunijā, kur no 7 - 9. februārim noritēs dalība starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2020” Tallinā, kur Jelgavas novadu pārstāvēs Jelgavas reģionālā tūrisma centra stendā. Ar neparasto, bet gardo šitaki sēņu produkcijas klāstu stendā iepazīstinās sēņu audzētāji no zemnieku saimniecības “Trubenieki”, kā arī smiltsērkšķu dārzs “Zelt” ar mīlestību un atbildību audzētiem veselīgiem un augstvērtīgiem produktiem.

“Ar atraktīvu piedāvājumu vēlamies ieinteresēt Igaunijas ceļotājus iepazīt Latviju un apmeklēt Zemgali. Gatavojoties izstādēm, ir atjaunināts tūrisma objektu maršruts “Ieaud Zemgales garšu simtgades jostā”, paturpina Tabita.