+A A
Ceturtdiena, 4. Jūnijs, 2020
Sindija, Sintija, Elfrīda

Glūdas pagastā iedzīvotāja atzīmē 100 gadu jubileju

05.02.2020

Savas dzīves simto gadadienu 4.februārī atzīmēja Vera Šņukute (Semjonova) -  Glūdas pagasta iedzīvotāja, kuru apciemoja un sumināja  arī Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs, savukārt sestdien Vera savu nozīmīgo jubileju svinēs ģimenes lokā.

Jubilāri klātienē apciemoja Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Ziedonis Caune un Glūdas pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Zīberte, pasniedzot ziedus, dāvaniņu ar sarūpētu vietējo uzņēmēju produktiem un simbolisko naudas velti - simts eiro, vēlot veselību, omulīgu prātu un dzīvesprieku ikvienā dzīves dienā.

Vera dzimusi Daugavpilī 1920.gada 4. februārī un augusi sešu bērnu ģimenē, dzīvojot kopā ar mammu, tēti, brāli un četrām māsām. Par spīti nemaz ne tik mazajai skolas naudai, visi bērni ģimenē ieguvuši labu izglītību. “Jau skolas gaitām tuvojoties, Veras mamma meitām piekodināja, ka pūru visām nevarēs atļauties sagādāt, bet izglītošanā gan palīdzēs un laidīs meitas ģimnāzijā Daugavpilī”, par Veru stāsta viņas māsas meita Ņina.

Vera ilgus gadus bijusi skolotāja, pasniedzot gan bioloģijas, gan ģeogrāfijas stundas. Turklāt Veras dzimtā ir 16 dāmas, kas visas strādājušas kā skolotājas, jo, viņuprāt, tas bijis kārtīgs sieviešu darbs. Vera piepelnījusies arī, pasniedzot zīmēšanu - vēl līdz šim brīdim dzīvoklī ir viņas gleznas, lai gan daudzas arī atdāvinātas. “Vera  ar vīru bija cilvēki ar zelta rokām, viņi kopā veidoja dažādus kokgrebumus” piebilst Ņina.

“Savos 100 gados Veras možums ir apbrīnojams, neraugoties uz laika maiņām un piedzīvoto savā ilgajā mūžā. Pašlaik ikdienā Verai blakus vienmēr ir Ņinas dēla krustmeita Valentīna, kas viņu pieskata un nepieciešamības gadījumā palīdz. Viņa arvien ir enerģiska, viņai patīk dziedāt, dejot un uzturēt jautrību. Viens no Veras garās dzīves noslēpumiem varētu būt gēni, jo ģimenē visi ir bijuši ilgdzīvotāji. Apbrīnojamākais, ka Verai savos gados arvien ir spēks rušināties mazdārziņā turpat pie mājas un pieskatīt savus stādījumus”, piebilst Ņina.

Glūdas pagastā iedzīvotāja atzīmē 100 gadu jubileju