Trešdiena, 19. Februāris, 2020
Zane, Zuzanna

Labiekārtos sporta laukumus Svētes un Zaļenieku ciemos

07.02.2020

Noslēdzoties iepirkumam, Jelgavas novada pašvaldība šajā gadā cer īstenot sporta laukumu labiekārtošanu pie izglītības iestādēm divos pagastos – Svētē un Zaļeniekos. Abu šo projektu - “Sporta laukuma labiekārtošana Zaļenieku ciemā pie Zaļenieku pamatskolas” un “Sporta laukuma sakārtošana Svētes ciemā pie Svētes pamatskolas” reālie būvdarbi varētu aizsākties jau aprīlī un noslēgties vasarā.

Vēl pērn - 2019.gada 5. aprīlī Jelgavas novada domes apstiprināja lēmumprojektu par pašvaldības dalību izsludinātajā projektu konkursā atbalsta saņemšanai no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (EFLA). Šajā programmā tika sagatavoti pieteikumi septiņiem Jelgavas novada teritorijas attīstībai nozīmīgiem projektiem - tai skaitā sporta laukumu infrastruktūras sakārtošanai Svētes un Zaļenieku ciemos.  Diemžēl pagājušā gada valdības lēmumi, liedzot pašvaldībām iespēju saņemt aizņēmumus no Valsts kases projektu īstenošanai, lika daļēji tos iesaldēt un īstenošanu atlikt uz nākamo budžeta gadu. Turklāt četrus no šiem projektiem lēma neīstenot jeb, pareizāk teikt, nācās atsaukt un īstenošanai izvēlēties visprioritārākos. Sporta laukumu atjaunošanu un divu konkrēto teritoriju sakārtošanu pašvaldība apņēmīgi līdz ar šī gada budžeta apstiprināšanu arī aizsāk kā iesāktu ieceru realizāciju.

Sporta laukumam pie Zaļenieku pamatskolas plānots demontēt novecojušo skrejceļa grants segumu, ceļu apmales, tāllēkšanas bedres segumu, tā vietā ieklājot jaunu - ar prasībām atbilstošu marķējumu. Pārmaiņas piedzīvos arī pati tāllēkšanas bedre, un, protams, teritorijā ierīkos jaunu zālienu un veiks nepieciešamo apzaļumošanu.

“Zaļenieku sporta laukums investīciju plānā gadu no gada jau gaida savu kārtu un ir gandarījums, ka beidzot sportot gribētājiem Zaļeniekos būs tikpat lieliskas iespējas aktīvi sportot kā iedzīvotājiem un skolēniem citos pagastos. Zaļeniekos itin bieži tiek organizētas dažāda veida nometnes, festivāli, brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, tāpēc sporta laukumu izmantos ne tikai pamatskolas vai Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas skolēni un vietējie iedzīvotāji” komentē attīstības nodaļas infrastruktūras projektu vadītāja Anita Skubiļina.

Projekta kopējais finansējums ir 119 342 eiro apmērā, kur attiecināmais finansējums ir 29 840 eiro, no tā ELFLA finansējums - 26 856 eiro apmērā, bet pašvaldības līdzfinansējums - 89 502 eiro.

Savukārt sporta laukuma sakārtošanai Svētes ciemā pie Svētes pamatskolas arī plānots demontēt esošo skrejceļa  grants iesegumu, tā vietā ieklājot speciālu skrejceļiem paredzētu segumu uz šķembu pamatnes. Arī šim skrejceliņam būs nepieciešama marķēšana, laukumā izveidos tāllēkšanas bedri un veiks laukuma apzaļumošanu. “Lielākā daļa Svētes pagasta iedzīvotāju ir aktīvi un azartiski sportotāji – laukums kalpos jaunu veselības, sporta un aktivitāšu norisei. Tiklīdz uzlabo infrastruktūru, jau pēc laika var redzēt, ka pagastos atzinību gūst daudzas nodarbes, kas līdz šim cilvēkos nerada atsaucību, bet, darbojoties atbilstošā vidē, arvien vairāk aizrauj. Tas arī ir mērķis – sakārtot vidi, lai cilvēki nāk un sporto pēc iespējas aktīvāk” piebilst turpina A.Skubiļina.

Svētes sporta laukuma atjaunošanai kopējais finansējums ir 97 064 eiro apmērā, kur attiecināmais finansējums ir 13 696 eiro, no tā  ELFLA finansējums 12 325 eiro apmērā, bet  pašvaldības līdzfinansējums - 83 369 eiro.

Abu teritoriju labiekārtošanu veiks uzņēmums SIA “Kulk”.

Un abiem projektiem ELFLA finansējuma daļu plānots ņemt kā aizņēmumu Valsts kasē – kopumā 43 536 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums tiks segts no pašvaldības budžeta līdzekļiem – kopumā 172 871 eiro.