+A A
Otrdiena, 26. Maijs, 2020
Varis, Eduards, Edvards

Līdz 3.aprīlim var pagūt pieteikties projektu konkursam “Mēs savai videi 2020”

28.02.2020

No 2. marta sāksies pieteikumu pieņemšana ikgadējam novada pašvaldības finansētajam iedzīvotāju projektu konkursam “Mēs savai videi - 2020”. Kopējais projektu konkursa finansējums tāpat kā pērn noteikts 23 000 eiro apmērā.

Konkursā var piedalīties gan nevalstiskās organizācijas, gan nereģistrētas iedzīvotāju grupas – tātad fizisku personu neformālās grupas, kurās apvienojušies vismaz trīs vietējie iedzīvotāji, piesakot projektus, kas var uzlabot apkārtējo vidi, piemēram, īstenojot kopīgu kaimiņu ieceri par bērnu rotaļu un/vai aktivitāšu laukuma ierīkošanu vai labiekārtošanu,  daudzdzīvokļu ēkas apzaļumošanu, dabas, atpūtas vai sporta takas izveidi, daudzdzīvokļu ēkas koplietošanas telpu/konstrukciju, renovāciju vai labiekārtošanu u.tml. Viens no būtiskiem nosacījumiem -  projekta īstenošanai jānoris Jelgavas novada teritorijā un ieguvējiem gala rezultātā ir jābūt novada iedzīvotājiem. Saskaņā ar projekta nolikumu maksimālā summa, ko vienam projektam piešķir Jelgavas novada pašvaldība, ir 750 eiro.

Konkursa “Mēs sava videi - 2020” mērķis ir veicināt iedzīvotājos sabiedrisko līdzatbildību, organizējoties darbā, kas apkārtējo vidi vērš patīkamāku, ērtāku un kvalitatīvāku.

“Konkursa ietvaros, protams, ka gaidām gan saimnieciskus risinājumus koplietošanas telpu labiekārtošanai, gan priecājamies par netradicionālām un radošām idejām, ko iedzīvotāji izdomājuši. Līdz šim neparastākais ir bijis 2018. gada projekts - “Mārīšu kolekcijas iekārtošana Vilcē”, kas īstenoja vietējās iedzīvotājas Mārītes Zalānes ieceri par biz-bizmārīšu kolekcijas izstādīšanu. Pēdējo piecu gadu laikā ir īstenotas jau 139 ieceres - sakārtoti stāvlaukumi, bērnu rotaļu laukumi, veikti koplietošanas telpu kosmētiskie remonti, izveidotas atpūtas vietas, laipas, gājēju celiņi, piebraucamie ceļi - īstenotas idejas, ko savā ikdienā novērtē ne tikai projektu pieteicēji un realizētāji, bet arī viņu kaimiņi un novada viesi. Arī šogad rosinu novadniekus būt aktīviem un piedalīties konkursā, izvērtējot sabiedrībai aktuālās ieceres un savu iespējamo līdzdalību projektu realizācijā. Aicinām arī pievērst vairāk uzmanības veļas žāvētavu labiekārtošanai, kas manuprāt, vairumam būtu ļoti aktuāli, kā arī automašīnu stāvlaukumu sakārtošanu.” aicina projekta vadītāja  Inese Skromane

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz pieteikuma anketa ir lejupielādējama, aizpildāma un iesniedzama:

  • nosūtāma pa pastu uz adresi "Jelgavas novada pašvaldība, Attīstības nodaļai, Pasta iela 37, Jelgava, LV-3001"
  • to var atstāt Attīstības nodaļas pasta kastītē, Lielajā ielā 5/7, Jelgavā, (ieeja no sētas puses). Ja ir jautājumi, zvanīt uz mob.26547814.
  • Projekta pieteikumus jāsniedz arī elektroniskā formātā, sūtot uz e-pastu: inese.skromane@jelgavasnovads.lv .

Konkursa nolikums un projekta pieteikuma anketa

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir no 2020.gada 2.marta līdz 3.aprīļa plkst. 15.00, pēc tam ir paredzēts projektu izvērtēšanas process un konkursa komisijas apstiprinājumu guvušo projektu īstenošanu būs iespējams veikt no 2020. gada 5. maija līdz 2020. gada 30. septembrim.