Pirmdiena, 6. Aprīlis, 2020
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Jaunietes no Azerbaidžānas un Gruzijas iepazīst jaunatnes lietas Jelgavas novadā

02.03.2020

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Zemgales nevalstisko organizāciju atbalsta centrs”  jau trešo reizi darba ēnošanas ietvaros uzņem jaunatnes līderes – Nigar Muzaffarova no Azerbaidžānas un Lia Putkaradze Gruzijas, lai dalītos pieredzē par darba ar jaunatni organizēšanu lauku teritorijā, t.i. Jelgavas novada pagastos.

Abas jaunietes ikdienā savās valstīs strādā nevalstiskā sektorā - neformālās izglītības un darba ar jaunatni sektorā. Nigar un Lia tikās ar Ilzi Vītolu, Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietnieci, lai pārrunātu pašvaldību darba organizāciju, pārrunāja formālās izglītības izaicinājumus mūsdienās ar Gintu Avotiņu, Izglītības pārvaldes vadītāju, un iepazina jaunatnes lietu attīstību novadā sarunā ar Kristīni Kodi, jaunatnes lietu speciālisti.

Klātienē apmeklēja jauniešu centrus Elejā, Vircavā un Svētē, lai tiktos ar tajā strādājošiem jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem, kā arī piedalītos radošās nodarbībās ar mērķi iepazīt Jelgavas novada kopienu.

Darba ēnošanas projektos jaunietes apmeklē valstiskās un nevalstiskās organizācijas Jelgavā, Jelgavas novadā, Bauskas novadā un Rīgā.

Jaunatnes līderu vizīte Latvijā Zemgalē tika organizēta projekta “Community Action Training – fellowship programme” ietvaros laikā posmā no 25.februāra līdz 9.martam. Projektu finansiāli atbalsta programma “Erasmus+”.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste