+A A
Pirmdiena, 6. Aprīlis, 2020
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Apglezno savu pastkastīti!

23.03.2020

No 10.marta līdz 10. septembrim “BILŽU BIROJS”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” rīkotājs, sadarbībā ar VAS “Latvijas Pasts” rīko akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, kurā arī Jelgavas novada pašvaldība aicina visus novada privāto pastkastīšu interesentus, nedaudz atrauties no ikdienas un dārza darbiem un ļauties kopā ar ģimeni, draugiem vai paziņām aizraujošā akcijā - atjaunot, mākslinieciskot vai radoši personalizēt savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas.

Akcijas mērķis ir rosināt iedzīvotājus līdzdarboties savas apkaimes dzīves vides uzlabošanā, atjaunojot, mākslinieciskojot, personalizējot vai radot pavisam jaunas pastkastītes. Veicināt Latvijas iedzīvotāju radošuma izpausmes un vairot lepnumu un prieku par pašu paveiktu darbu un pieņemtu izaicinājumu.

Mūsdienās cilvēki par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labajām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Akcijā aicinātas piedalīties arī novada pašvaldības iestādes, pagastu pārvaldes, biedrības un nodibinājumi, rīkojot pastkastīšu apgleznošanas pasākumus “MAZĀS BILDES”. Lai veicinātu akcijas norisi, aicinātas uz sadarbību arī izglītības iestādes ar pasākumiem “Ja man būtu pastkastīte…”, kad tas būs iespējams. Tajos skolēni varēs sagatavot maketus pastkastītes mākslinieciskai pārveidošanai, lai savu ideju varētu realizēt kopā ar vecākiem skaistajā pavasara gaidīšanas laikā vai vasaras brīvlaikā.

Lai piedalītos akcijā un kļūtu par “BILŽU” neklātienes dalībnieku, gatavās pastkastītes jānofotografē un līdz 10.septembrim jāiesūta uz e-pasta adresi: pastkastites@bildes.lv. Pēc rezultātu apkopošanas akcijas noslēgumā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” laikā tiks paziņots aktīvākais novads, pilsēta un skola.

Vairāk informācijas par akciju

Akcijas nolikums

Iedvesmai - “BILDES 2019” izstādes “Pastkastītes” dalībnieki un viņu darbi

Akcijas aktualitātēm var sekot līdzi mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” mājaslapā www.bildes.lv un sociālo tīklu lapās – Facebook, Instagram, Draugiem