+A A
Pirmdiena, 19. Oktobris, 2020
Drosma, Drosmis, Elīna

Noslēdz pārtikas paku izsniegšanu

04.06.2020

Noslēdzoties mācību gadam, pašvaldība pārtrauca pārtikas paku izsniegšanu izglītojamajiem jeb ēdināšanas atbalstu ārkārtējās situācijas laikā. Kopumā laikā no 8. aprīļa līdz 27. maijam ģimenēm izsniegtas 10 890 pārtikas pakas 130 680 eiro vērtībā.

Atbalstu ēdināšanai pārtikas paku veidā vairākām izglītojamo mērķgrupām ārkārtējās situācijas periodā nodrošināja uzņēmumi SIA “Rubīns” un SIA “Saltums Kandavā”.

“Jāatzīst, nācās ļoti piedomāt, lai paku sastāvā nebūtu vien miltu izstrādājumi un cukuru saturoši produkti, bet tā veidotu daudzmaz gatavošanai variējamu produktu klāstu, iekļāvām produktus sātīgām maltītēm, neaizmirstot arī kādu našķi vai augli.  Konsultējāmies arī ar mammām novadā, lai saprastu, kas ir tas būtiskākais, ko vēlētos saņemt. No vecākiem esam saņēmuši ļoti dažādas atsauksmes - gan pateicības vārdus par atbalsta sniegšanu grūtajā brīdī, gan arī kritiku, jo ne visi bērni veselības, alerģiju dēļ var ēst noteiktus produktus. Diemžēl pakas visiem veidotas vienādi, nešķirojot specifiskas vēlmes. Protams, kopumā esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka varējām sniegt palīdzīgu roku saviem novada iedzīvotājiem grūtajā laikā”, komentē izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Jāmin, ka pārtikas pakas tika izsniegtas un pievestas astoņu nedēļu garumā katru trešdienu. Pieprasījums pēc pakām bija mainīgs – ja pirmajā izsniegšanas reizē to skaits bija 847, tad ar katru nedēļu tas pakāpeniski auga, un 27.maijā, kas bija pēdējā paku izsniegšanas reize, skaits jau 1502.

Ārkārtējās situācijas laikā pirmskolas un 1. līdz 12 klašu skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm ēdināšanas pabalstu - pārtikas pakas 12 eiro vērtībā - nodrošināja no pašvaldības budžeta līdzekļiem un valsts piešķirtajām dotācijām brīvpusdienām, kā arī no izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” jeb PuMPuRS finansējuma. Papildus tam, maija pēdējā nedēļā papildus pārtikas pakai bērni saņēma arī mēneša piena devu jeb 13 paciņas (200ml) “Rasēns” piena kā dāvanu no vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union”.