+A A
Ceturtdiena, 6. Augusts, 2020
Aisma, Askolds

Savas durvis apmeklētājiem vērusi Blankenfeldes muiža

27.07.2020

Aizvadītajā nedēļas nogalē ikviens interesents bija laipni gaidīts Blankenfeldes muižā uz atvērto durvju dienu, kuru apmeklēja vairāk kā 100 interesentu ne tikai no dažādām Latvijas vietām – Vidzemes, Valmieras, Talsiem un Rīgas, bet arī no Lietuvas. Muižā apmeklētāji tika iepazīstināti ar muižas vēsturi un dažādiem nostāstiem, nākotnes sapņu iecerēm, dodoties saimnieces vadītā ekskursijā un izbaudīt muižas parka šarmu. Šobrīd muiža apmeklētājiem ir pieejama katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai, pirms tam sazinoties ar muižas īpašniekiem. 

Lai arī ēdināšanas pakalpojums muižā šobrīd netiek piedāvāts, svētku reizē muižā apmeklētāji varēja arī ieturēt maltīti pēc muižas grāmatā minētajiem ēdieniem. Pasniegti tika arī pašu muižas saimnieku iecienītie ēdieni. Nākotnē, rūpējoties par apmeklētājiem, saimnieki plāno arī ieviest šo to piedāvājumā, lai mazinātu izsalkumu viesiem, kas mērojuši tālu ceļu. Iecienītas bija arī pastaigas zirga un ponija mugurā muižas parkā.

Zināms, ka Blankenfeldes muiža ir izslavēta ar plūškoka audzēšanas tradīcijām jau vēsturiski, turklāt plūškoka produktu sērija ir bijis viens no atpazīstamiem Blankenfeldes zīmoliem. Arī šajā – atvērto durvju dienā klātesošie varēja izglītoties no seno veselības eliksīru zināšanu mantinieka Ivara Minkēviča stāstiem un melnā plūškoka, upeņu un melleņu ogu produktu degustācijām.

“Esam ļoti gandarīti par paveikto atvērto durvju dienā un par atbalsta komandu, kas palīdzēja tapt šai dienai, lai ikviens varētu nodoties nesteidzīgām pastaigām un atpūsties no ikdienas. Muižas apmeklētāji varēja sajust namu, bija iespēja satikties ar mums - muižas saimniekiem, redzēt paveikto, neskatoties uz to, ka tikai nesen iegādājāmies šo neaprakstāmi skaisto un krāšņo īpašumu. Šobrīd mēs vēl ar daudz ko eksperimentējam. Plānots ieguldīt muižā daudz darba, bet ceļš būs pakāpenisks – telpa pēc telpas. Šobrīd vēl tikai iepazīstam visu saimniecības iespēju spektru. Pagaidām tik varam minēt, ka plānojam attīstīt jau piedāvātos pakalpojumus muižā, kā arī turpināt jau visus tur iesāktos darbus, bet ar mūsu ar vīra korekcijām. Ņemot vērā, ka vīrs aizraujas ar zirga sportu, iecere izveidot ne tikai staļļus, kur audzēt un trenēt sporta zirgus, bet arī veidot to kā tūrisma piesaistes objektu, piedāvājot zirgu, poniju izjādes, tāpat piedāvājot izbraukt ar ratiem, karieti. Katrā ziņā pēc atvērto durvju dienas esam pacilāti un enerģijas pilni, jo redzējām un izjutām, ka interese par mums ir ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem ļaudīm, ierodoties un īpaši mūs sveicot, tas šo dienu padarīja patiesi sirsnīgu”, komentē Blankenfeldes muižas saimniece Sanita Silniece.

Aprīlī muižai mainījās saimnieki un līdzšinējais muižas saimnieks Valdis Jākobsons nolēma zvanu kolekciju dāvināt Lielplatones muižai un tās atklāšana varētu tikt gaidāma gada beigās.

Savas durvis apmeklētājiem vērusi Blankenfeldes muiža