Svētdiena, 11. Aprīlis, 2021
Hermanis, Vilmārs

Vītolu fondā dibināta Ulda Caunes stipendija jauniešu atbalstam augstākās izglītības iegūšanā

25.08.2020

Vītolu fondā dibināta lauksaimnieka Ulda Caunes stipendija jauniešu atbalstam augstākās izglītības iegūšanā.

Uldis Caune ir vairāk nekā 25 gadus veltījis savai zemei un tās kopšanai. Viņš saimnieko Jelgavas novada Sesavas pagasta Bērvircavā, ir zemnieku saimniecības "Ivulla" īpašnieks, lauksaimnieks, kas spējis attīstīt uzņēmējdarbību kā noturīgu, stabilu biznesu.

Zemnieku saimniecība "Ivulla" dibināta 1994.gadā, taču ar laukiem esot saistīta visa U.Caunes dzīve - tur viņš dzimis, mācījies, veidojis savu dzīvi un attīstījis savu biznesu. Šobrīd zemnieku saimniecība nodarbojas ar labības, rapša un lauku pupu audzēšanu, kopumā apsaimniekojot vairāk par 2100 hektāru.

2016.gadā Jelgavas pašvaldība augstu novērtēja Ulda Caunes ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā novadā, pasniedzot viņam "Goda diplomu".

U.Caune atzīst, ka palīdzība jauniešiem mācīties un studēt viņam nav nekas jauns, jo viņš jau iepriekš to darījis - ir atbalstījis gan radiniekus, gan ikvienu, kas lūdzis palīdzību. "Uzskatu, ka izglītībai ir jābūt vienai no valsts svarīgākajām prioritātēm. Būšu gandarīts, ja mana nelielā palīdzība ļaus kādam jaunietim vai jaunietei sasniegt savus mērķus," teicis stipendijas dibinātājs.