Trešdiena, 14. Aprīlis, 2021
Strauja, Gudrīte

Jaunie stipendiāti viesojas pašvaldībā

09.10.2020

Šodien - 9. oktobrī Jelgavas novada pašvaldībā notiek jauno Jelgavas novada stipendiju saņēmēju tikšanās ar pašvaldības vadību, saņemot sudraba piemiņas nozīmīti “Manas studijas - Jelgavas novada lepnums”. Stipendija ir sava veida atspēriena punkts un iedrošinājums jauna ceļa sākumam, ko pašvaldība jaunajiem studentiem nodrošina jau devīto gadu. Jelgavas novada pašvaldības stipendijas ieguvēju lokam šogad pievienojušās trīs aktīvas, uzņēmīgas un talantīgas jaunietes – Egija Graudiņa, Anete Tukule un Krista Anna Beļajevskova.

Gadu no gada Jelgavas novada pašvaldība rūpējas par apņēmīgu novada jauniešu nākotni un augstākās izglītības iegūšanas iespējām. Kopš 2012. gada sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu spēcina piederību savam dzimtajam novadam un Latvijai – deviņu gadu laikā ir atbalstīti 26 talantīgākie novada jaunieši. Daļa no tiem ir uzsākuši veiksmīgu karjeru, bet daļa vēl turpina studijas augstākā līmenī.

2020./2021. akad. gada stipendiju ieguvējas ir trīs jaunietes, kura katra izvēlējusies pilnīgi pretējus studiju virzienus. Egija Graudiņa studē Vidzemes Augstskolā Inženierzinātņu fakultātes bakalaura studiju  programmā "Informācijas Tehnoloģijas", Anete Tukule izvēlējusies studēt Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē bakalaura studiju programmā "Industriālās inženierijas vadība", savukārt Krista Anna Beļajevskova iestājusies Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē bakalaura studiju programmā "Vides zinātne".

Jelgavas novada pašvaldības stipendijas apmērs ir 1500 EUR akadēmiskajā gadā jeb 150 eiro mēnesī 10 mēnešu garumā. Tās tiek izmaksātas līdz pat studenta studiju noslēgumam  jeb līdz grāda saņemšanai, ja vien students savās mācībās sekmes ir turpinājis noturēt ar vidējo atzīmi 7,5 balles un augstāk.

Atbalstu visu pamatstudiju laiku turpina šobrīd saņemt Justīne Dižpētere, Krista Ļūmane, Anna Oseņņikova, Agneta Veinberga, Artis Galvanovskis, Romāns Ivaškevičs, Madara Ratniece, Samanta Ose, Edvards Kalniņš.

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju. Pēc fonda sniegtās informācijas, šogad saņemts vislielākais pieteikums skaits pēdējos gados. No 116 jauniešiem 55 pretendenti tika aicināti uz nākamo atlases kārtu jeb klātienes interviju.