Sestdiena, 28. Novembris, 2020
Rita, Olita, Vita

Mazaizsargātās personu grupas saņems sejas maskas

05.11.2020

Ņemot vērā Ministru kabineta pieņemto lēmumu par obligātu mutes un deguna aizsegu lietošanu vairākās sabiedriskās vietās, Jelgavas novada pašvaldība lēmusi novadā dzīvojošajiem senioriem nodrošināt sejas masku pieejamību bez maksas.

Saskaņā ar valsts rekomendēto masku izdali trūcīgajām un maznodrošinātajām personām tā noritēs sadarbībā ar Sociālo dienestu. Savukārt senioriem, kam dažkārt var būt sarežģījumi nokļūt līdz aptiekai vai iepirkšanās centram, obligāti nepieciešamo masku komplektu pašvaldība nodrošinās saņemšanai pagasta pārvaldēs vai klientu apkalpošanas centros.

Tā kā sejas maska kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu kaut vai pārtikas iegādes gadījumā un lauku teritorijās nebūt ne tik viegli ir pieejama masku iegāde, lai nodrošinātu valstī noteikto drošības pasākumu izpildi, Jelgavas novada pašvaldība nodrošinās ar sejas maskām visus seniorus, sākot no 63 gadu vecuma.

"Nevajadzētu kautrēties, ja līdz šim nav sanācis masku iegādāties un nav arī skaidrs, kur tādu pagastā var nopirkt. Sākot no 9. novembra pašvaldība pagastos nodrošinās masku pieejamību. Šobrīd pašvaldība pagastu pārvaldēm kopumā izdalījusi jau 15 000 masku. Apkopojot datus, zināms, ka higiēniskās maskas kopumā varētu saņemt ap 4700 senioru un 440 trūcīgās, maznodrošinātās personas. Plānots, ka pagastu pārvaldes maskas izsniegs līdz brīdim, kad tiks atcelti Ministru kabineta noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai,” komentē Liene Upeniece, Jelgavas novada Labklājības pārvaldes vadītāja.

“Valsts ir lēmusi par bezmaksas masku piešķiršanu tieši trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Labklājības ministrijai sadarbībā ar Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru masku iegāde ir organizēta vairākās kārtās. Šobrīd zināms, ka katra trūcīgā vai maznodrošinātā persona saņems 2 auduma aizsargmaskas, kuras pašvaldībām tiks piegādātas tuvākā mēneša laikā. Kamēr šī piegāde kavējas, Jelgavas novada pašvaldība nodrošina masku izdali par sava budžeta līdzekļiem” skaidro Ilze Āna, Jelgavas novada Sociālā dienesta vadītāja.

Foto: pixabay.com