+A A
Otrdiena, 19. Janvāris, 2021
Alnis, Andulis

Izvērtēti konkursa “Mēs savai videi” īstenotie projekti

18.12.2020

Jelgavas novada pašvaldība patiesi gandarīta par iedzīvotāju iniciatīvu un atsaucību projektu konkursā “Mēs savai videi”, kas ik gadus ļauj interesentu grupām, kaimiņiem un organizācijām pieteikties pašvaldības budžeta finansējumam, lai savu dzīves telpu vērstu sakārtotāku, gaumīgāku un atraktīvāku pašiem. Ar katru gadu konkursa dalībnieku skaits un arī konkurence par finansējumu pieaug, taču arī rezultāti ir arvien iedvesmojošāki.

Šajā gadā Jelgavas novads ieguvis vēl 30 pēc pašu iedzīvotāju iniciatīvas sakārtotas vietas – izremontētas koplietošanas telpas, labiekārtotas atpūtas vietas, izbūvēti jauni un sakārtoti esošie ceļi, labiekārtota daudzdzīvokļu māju apkārtne, kā arī paveikti virkne citu vērtīgu darbu.

“Izdarīts ir patiesi daudz un atkal, un atkal ar gandarījumu varam atzīt, ka viss īstenotais ir pašu iedzīvotāju iniciēts un realizēts, vēlreiz apliecinot, ka mūsu novada cilvēki ir gatavi ne tikai pamanīt to, kā viņiem ikdienā pietrūkst, bet arī paši iesaistīties ar savām idejām, darbu un līdzekļiem, lai kopīgiem spēkiem panāktu labāku rezultātu” saka Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Inese Skromane.

Pašvaldība ik gadu budžetā šim projektu konkursam paredz 23 000 eiro, un šoreiz no 42 iesniegtajiem projektu pieteikumiem finansiāli atbalstīti 32 pārliecinošākie. Tiesa, divas iedzīvotāju grupas no savas ieceres realizēšanas šogad tomēr atteicās, tādējādi kopumā Jelgavas novadā ar pašvaldības finansiālu atbalstu šovasar īstenoti 30 projekti.

“Jāatzīst, ka katru gadu arvien grūtāk ir noteikt tos projektus, kuriem saskaņā ar konkursu nolikumu pašvaldība var piešķirt veicināšanas balvu 100 eiro apmērā vai Pateicības rakstu, uzteicot īpaši veiksmīga projekta realizāciju, kas var kalpot par lielisku piemēru citiem,” turpina I. Skromane.

Pamatojoties uz Jelgavas novada pašvaldības konkursa “Mēs savai videi” vērtēšanas komisijas 2020. gada 15. oktobra protokolu Nr. 2, šogad veicināšanas balva 100 EUR apmērā piešķirta trīs labākajiem projektiem – Līvbērzes pagasta projektam “Atpūtas un ugunskura vietas izveide pie Svētes upes krasta”, Sesavas pagasta projektam “Silta jauka istabiņa”, kas īstenots Bērvircavas ciemā vienā no daudzdīvokļu māju pagrabiem. Māju iedzīvotāji izremontējuši un labiekārtojuši pagrabu, kur turpmāk iedzīvotāji varēs pulcēties, lai aizvadītu māju kopsapulces. Trešais projekts, kas saņems naudas balvu īstenots Platones pagastā ar nosaukumu “ “Ceļa izbūve līdz Pēterlauku garāžām”. Visi šie trīs projekti izvirzīti arī Latvijas pašvaldību savienības izveidotās apvienības “Sabiedrība ar dvēseli-Latvija” konkursam.

Savukārt deviņi citi īstenotie projekti saņems Pateicības rakstus. Projekti atzīti kā labs piemērs citiem projektu pieteikumiem. Tie ir divi Platones pagasta projekti - “Atspulgu ielas mājas nr.3 dzeramā ūdens akas ierīkošana Platonē” un “Mājas pamatu siltināšana”, divi Līvbērzes pagasta projekti - “Kāpņu  telpas tekošais remonts daudzdzīvokļu mājai”, un "Laiks jaunajiem!", Lielplatones pagasta projekts - "Apzaļumot un baudīt to skaistumu Alejas 15”, Vilces pagasta projekts - “Austrumu ielas 15 mājas kāpņu telpu remonts”, Svētes pagasta projekts - “Labiekārtošanas darbi teritorijā ap Svētes pili”, Glūdas pagasta projekts - “Kāpņu telpas remonts Dārza ielā 5” un Valgundes pagasta projekts “Ceļa segums”.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un visā valsts teritorijā pašlaik izsludināto ārkārtējo situāciju, šogad rezultātu prezentēšanas un apbalvojumu pasniegšanas pasākums ir atcelts. Godalgoto vietu ieguvēji, pēc iepriekšēja pieraksta, balvas saņem Jelgavas novada pašvaldībā.

Izvērtēti konkursa “Mēs savai videi” īstenotie projekti