Ceturtdiena, 4. Marts, 2021
Enija, Alise, Auce

Saņemti 145 portatīvie datori

28.12.2020

Lai uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu skolās, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes seku ietekmi uz izglītības nozari, un īstenotu attālināto mācību procesu, Jelgavas novada pašvaldība šomēnes no Izglītības un zinātnes ministrijas saņēmusi (IZM) 145 portatīvos datorus. Šobrīd pašvaldības IT speciālisti veic datoriem lietojumprogrammu uzstādīšanu. Plānots, ka izglītības iestādes datorus saņems jau janvāra sākumā.

Zināms, ka Ministru kabinets ar 2020. gada 16. septembra rīkojumu Nr. 507 “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu iegādāties portatīvos datorus un tālāk tos nodot bezatlīdzības lietošanā pašvaldībām izmantošanai izglītības procesā, tai skaitā attālinātu mācību nodrošināšanai.

Šomēnes Jelgavas novada pašvaldība saņēma 145 portatīvos datorus par kopējo summu 91 935,8 EUR, jo viena datora vērtība ir 634,04 EUR apmērā. Datorus kopumā saņems 13 Jelgavas novada izglītības iestādes – Elejas vidusskola saņems 21 datoru, Kalnciema vidusskola 18, Vircavas vidusskola 15, Staļģenes vidusskola 14, Aizupes pamatskola 11, Šķibes pamatskola 11, Kalnciema pagasta vidusskola 10, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola 10, Svētes pamatskola 10, Lielplatones pamatskola-atbalsta centrs 8, Sesavas pamatskola 7, Līvbērzes pamatskola 6, Vilces pamatskola 4.

Jānorāda, ka datori pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības un speciālās izglītības iestādēm piešķirti, ņemot vērā skolēnu skaitu 7.-12. klašu grupā uz 2020. gada 1. septembri. Lai nodrošinātu vienmērīgu un skolēnu skaitam atbilstošu portatīvo datoru skaita sadalījumu, skolas tika sagrupētas 20 grupās pēc skolēnu skaita.

Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa skaidro, kaut arī novada skolēni, uzsākot mācības attālināti pavasarī, jau pakāpeniski tika nodrošināti ar datortehniku, tomēr šāds dāvinājums no ministrijas ir papildus palīgs izglītības iestādēm ārkārtas situācijā.

“Sākoties ārkārtas situācijai pavasarī, skolās veicām esošo informācijas tehnoloģiju vienību novērtējumu, kā arī apzinājām visas novada ģimenes, lai noskaidrotu viņu spēju nodrošināt savus bērnus ar viedierīcēm. Izveidojām sarakstu ar ģimenēm, kurām nepieciešami datori, lai varētu īstenot attālināto mācīšanos.  Zināma veida datortehniku un citas izglītības iestādēm nepieciešamas informācijas tehnoloģijas ierīces Jelgavas novada pašvaldība papildina ik gadu no budžeta līdzekļiem. Šopavasar, apzinot situāciju un skolēnu vajadzības, iegādājām papildus 223 jaunas planšetes 52 661 EUR apmērā, lai nodrošinātu skolēniem mācīšanos attālināti. Novadā ir gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan pamatskolas un vidusskolas, kā arī viena mūzikas un mākslas skola - kopā 18 izglītības iestādes. Katra skola saņēma dažādu planšetu skaitu, tas bija atkarīgs no tā, cik skolēnu ir daudzskaitlīgākajā klasē. Atjaunojoties valstī ārkārtas stāvoklim un apstākļos, kad lielāko klašu skolēniem atkal mācības bija jāturpina attālināti, spējām ģimenēm uzreiz piedāvāt nepieciešamās datortehnikas vienības. Šobrīd no valsts saņemtie 145 portatīvie datori ir lielisks palīgs mūsu novada izglītības iestādēm, kas ļaus mums atjaunot un modernizēt esošo datortehnikas bāzi. Tāpat skolas plāno datorus ārkārtas situācijas laikā piešķirt arī skolotājiem attālinātā darba procesa atvieglošanai,” skaidro G. Avotiņa.

Piešķirtie klēpjdatori “Acer TravelMate P2” iegādāti par valsts budžeta līdzekļiem, taču tiem iztrūka lietotņu licences, datorpeles un arī somas to pārnēsāšanai. Tāpēc no Jelgavas novada pašvaldības budžeta paredzēts novirzīt papildus ap 9000 EUR, lai šiem portatīvajiem datoriem nodrošinātu MS office programmatūras licenci, kā arī, lai iegādātu papildus inventāru - datorpeles un datorsomas.

Kopumā Izglītības un zinātnes ministrija veica iepirkumu par 6261 portatīvajiem datoriem, kuru iegādei valdība piešķīra 3.97 miljonus euro.