Otrdiena, 28. Septembris, 2021
Sergejs, Svetlana, Lana

Izsludināta iedzīvotāju balsošana konkursā „Gada balva sociālajā darbā Latvijā 2020”

01.02.2021

Laikā no 2020. gada 28. oktobra līdz 2020. gada 29. novembrim pašvaldībām, valsts un pašvaldību iestādēm, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībām, komersantiem, plānošanas reģioniem, profesionālajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem bija iespēja iesniegt pieteikumus pretendentu izvirzīšanai Labklājības ministrijas organizētajā konkursā „Gada balva sociālajā darbā Latvijā 2020”. 2021. gada janvārī Labklājības ministrijas izveidota konkursa žūrijas komisija izvērtēja saņemtos pieteikumus un labākie no pretendentiem tiek izvirzīti tālākai iedzīvotāju balsošanai.

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus. Popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Laikā no 2021. gada 1. līdz 28. februārim ikviens tiek aicināts nobalsot par labāko, profesionālāko pretendentu katrā no trīs konkursa nominācijām:

1. nominācija “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2020”
  2. nominācija “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2020”
  3. nominācija “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2020”

Konkursa žūrijas komisijā balsošanai izvirzītie pretendenti:

Nominācija “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2020”

• Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas sociālo lietu pārvalde” Rehabilitācijas nodaļas sociālā darbiniece sociālā darbiniece Ilze Vāverīte
  • Jēkabpils Sociālā dienesta darbiniece darbam ar personām ar funkcionāliem traucējumiem Astrīda Ciesalniece
  • Ventspils sociālās aprūpes nams „SELGA” Vecākā sociālā darbiniece darbam ar veciem cilvēkiem Lienīte Millere

Balsojuma anketa elektroniski aizpildāma: www.visidati.lv/aptauja/1676066454/

Nominācija “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2020”

• Biedrības “Patvērums ‘’Drošā māja”” sociālais darbinieks Erlends Paičs
  • Nodibinājuma “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” Kurzemes ģimeņu atbalsta centrs “Liepāja” vadītāja Guna Krēgere - Medne
  • Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām "Cimdiņš" sociālā darbiniece Anita Sūngaile

Balsojuma anketa elektroniski aizpildāma: www.visidati.lv/aptauja/1676098450/

Nominācija “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2020”

• Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa
  • Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freiberga
  • Biedrības "Patvērus "Drošā māja"" valdes priekšsēdētāja Gunta Vīksne
  • Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska
  • Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītāja - psiholoģe Nadežda Balode

Balsojuma anketa elektroniski aizpildāma: www.visidati.lv/aptauja/1676106185/

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 50% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 50% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.
Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Latvijas sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju.

Vairāk par nomināciju pretendiem : www.lm.gov.lv