Trešdiena, 8. Decembris, 2021
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Aicinājums atzīmēt Vispasaules sociālā darba dienu

16.02.2021

Kopš 2007. gada marta trešajā otrdienā tiek svinēta Vispasaules sociālā darba diena.  Katru gadu šajā dienā tiek akcentēti sociālā darba sasniegumi, veicināta sociālo dienestu un sociālo pakalpojumu redzamība, akcentētas dažādu sabiedrības grupu cilvēktiesības un sociālais taisnīgums. Tā ir nozīmīga diena sociālā darba kalendārā, kuru atzīmē sociālie darbinieki visā pasaulē, atspoguļojot profesijas ieguldījumu cilvēka, ģimenes, kopienas un plašākas sabiedrības stiprināšanā.

Kopš 2015. gada arī Latvijā svinam šo dienu, pievēršot sabiedrības uzmanību, sociāla darba profesijai – tās būtībai, izaicinājumiem un paveiktajam. Šī gada Vispasaules sociālā darba dienas vadmotīvs ir “Es esmu, jo Mēs esam”  - koncepts un filozofija, kas atspoguļo sociālā darba perspektīvu – cilvēka un globālās vides savstarpējo saikni.

Neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī, Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros, plāno atzīmēt šo dienu, iniciējot un īstenojot dažādas aktivitātes. Šogad, turpinot aizsākto tradīciju, tiks gatavoti un prezentēti sociālo darbinieku videostāsti, parādot dažādību profesijas ietvaros un, paplašinot sabiedrības redzesloku par vidi, kurā sociālie darbinieki ir nodarbināti. Plānots publiskot arī sižetus audio formātā par sociālā darba profesijas specifiku un saturu.

Papildus informāciju par pasākumu, kā arī pašvaldību labos pieredzes stāstus var aplūkot Facebook lapā, pasākumu sadaļā “Vispasaules sociālā darba diena”.