Otrdiena, 28. Septembris, 2021
Sergejs, Svetlana, Lana

Vasaras brīvlaikā darba gaitas uzsāks 121 jaunietis

03.06.2021

Tāpat kā citus gadus, Jelgavas novada pašvaldība šogad sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) jauniešiem sniedz iespēju vasaras brīvlaikā gūt savu pirmo darba pieredzi un nopelnīt.

Jelgavas novada pašvaldības un NVA īstenotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Šovasar pašvaldība piedāvā 121 darba vietu skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēni izvēlējušies tādas profesijas, kā palīgstrādnieks, skolotāja palīgs un dokumentu kārtotājs. Projekta ietvaros izveidotas arī 2 darba vietas skolēniem ar invaliditāti. Skolēns projektā piedalās vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos nodarbinātība var tikt pagarināta līdz diviem mēnešiem.

‘’Skolēni darba pienākumus veiks cita speciālista uzraudzībā, bet ikviena piešķirtā darba vieta paredz un sagaida no skolēna augstu atbildības sajūtu, cieņu un precizitāti pret veicamajiem pienākumiem. Piemēram, palīgstrādnieka amata pienākumos ir organizēt iestādes, piemēram, muižas apmeklētāju uzskaiti un reģistrāciju, savukārt skolotāja palīga profesijas pienākumi ir veikt vienkāršus aprūpes darbiņus bērnudārzos (palīdzēt ģērbt bērnus, ēdināt, aprūpēt, mazgāt u.c.), kā arī veikt telpu un inventāra uzkopšanu. Daudzi skolēni vasaras brīvlaikā priecājas par iespēju gūt darba pieredzi visdažādākajās profesijās un jomās. Lai arī galvenais motivators iesaistīties vasaras darbu programmā ir atalgojums ieceru īstenošanai, daudzi jaunieši norāda - tikpat svarīgi ir pašizaugsme, atbildības sajūta pret darba vietu un kolēģiem, kā arī  gūt patstāvību savā vecumā”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības Sociālo, jaunatnes un nodarbinātību lietu projekta vadītāja Inese Skromane.

Šovasar novada pašvaldības skolēni gūs amata prasmes dažādās pašvaldības iestādēs- pirmskolas izglītības iestādēs darbavietas nodrošinātas 69 jauniešiem, SARC un aktivitāšu centros aizpildītas 29 darba vietas, tūrisma informācijas punktos darba uzdevumus veiks 9 skolēni, 13 darba vietas nodrošinātas pagasta pārvaldēs -  Jaunsvirlaukas, Glūdas un Lielplatones. Ļoti aktīvi ir arī novada uzņēmumi, kas savā komandā aicina skolēnus vasaras brīvlaikā darboties tieši pie viņiem, kā piemēram, SIA “Raivo un Partneri”, Z/s “Vilciņi 1”, SIA “Mārksmens”, SIA  “Anniko”, SIA “OPUS WOOD”, SIA “LATMALT”, tostarp arī lielākais uzņēmums lauksaimniecības nozarē “LATRAPS LPKS”, nodrošinot 23 vakances un mūsdienīgais  tekstila apstrādes uzņēmums SIA “Spectre Latvia” nodarbinās 22 skolēnus.

Vasaras brīvlaikā gūt pieredzi darbinieka statusā skolēni var pie jebkura darba devēja, kas atbilstoši NVA prasībām pieteicies nodarbinātības pasākumam vasaras brīvlaikā. Darba vietas organizē un nodrošina iespēju skolēniem iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi, kā arī jāņem vērā epidemioloģiskos drošības pasākumus Covid–19 izplatības mazināšanai. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī.