Sociālā joma
Apstiprina Jelgavas novada ģerboni kā jaunizveidotās pašvaldības oficiālo simboliku līdz 2022. gada 1. janvārim

Jelgavas novada dome vakar apstiprināja Jelgavas novada ģerboni kā jaunizveidotās pašvaldības oficiālo simboliku līdz 2022. gada 1. janvārim. Šāds termiņš noteikts ar mērķi Jelgavas novada kontekstā sekot līdz Saeimas lēmumam attiecībā uz Ozolnieku teritorijas tālāko iekļaušanos kādā no administratīvi teritoriālajām vienībām.

Lēmumprojekts par Jelgavas novada ģerboņa apstiprināšanu, saglabājot jau 2010. gadā Heraldikas komisijas apstiprināto un līdzšinējo Jelgavas novada ģerboni, izriet, pirmkārt, balstoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības  ministrijas izstrādāto metodiku, kas rekomendē pašvaldībām, kurām nemainās nosaukums, turpināt izmantot to pašu ģerboni, ja vien dome tā lemj.

Līdz ar lēmumprojekta stāšanos spēkā Ozolnieku novada ģerbonis noteikts kā spēku zaudējusi novada pašvaldības oficiālā simbolika, lai gan, iespējams, jaunizveidotā novada kontekstā Ozolnieku ģerbonis ieguls pagasta mēroga simbolikā.