+A A
Svētdiena, 5. Aprīlis, 2020
Vidaga, Aivija, Vija

Novada ziņas

Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā – strikts rīcības plāns

03.04.2020. 13:03

Elejas Sociālās rehabilitācijas centrā šodien – 3. aprīlī plānota pilna spektra dezinfekcija, ko nodrošinās profesionāli pakalpojuma sniedzēji, kas COVID 19 infekcijas ierobežošanai to īsteno arī medicīnas iestādēs. Attiecībā uz klientiem – saslimušais iemītnieks ir ievietots ēkas telpās, kur ir atsevišķas labierīcības. Visa iestādes darba organizācija ir pārplānota ar trīs aprūpētājiem katrā maiņā. Šodienas pēcpusdienā ir noteikta analīžu veikšana tiem iemītniekiem, kas atrodas iestādes otrā ēkā, kā arī darbiniekiem, šoferim un tiešākiem saskarsmes cilvēkiem – kopumā 30 personām.

Apstiprina pozitīvas analīzes ar COVID-19 Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā

02.04.2020. 16:40

Jelgavas novada pašvaldība ir saņēmusi apstiprinājumu no Slimību profilakses un kontroles centra, ka četrām personām Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā ir apstiprinātas pozitīvas vīrusa COVID 19 analīzes. Jelgavas novada pašvaldība ir rosinājusi veikt visus nepieciešamos pasākumus iestādes klientu drošībai, organizējusi ēkas papildus dezinfekciju.

Novada izglītojamajiem pašvaldība nodrošinās atbalstu ēdināšanā pārtikas paku veidā

02.04.2020. 14:08

Jelgavas novada dome ārkārtas sēdē 31. martā lēmusi par atbalsta sniegšanu ēdināšanai izglītojamajiem ārkārtējās situācijas laikā.  

Aicina pieteikt uzņēmumus konkursam “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2020”

02.04.2020. 10:50

Lai veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un popularizētu labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, Jelgavas novada pašvaldība izsludina ikgadējo konkursu “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2020”. Ar domes lēmumu 26. februāra sēdē ir atbalstīta ideja šogad uzņēmējdarbības balvu nominantus pieteikt un vērtēt astoņās nominācijās. Ikviens novada iedzīvotājs no 2. līdz 31.maijam aicināts iesaistīties, atsaukties konkursam un pieteikt savu favorītu – ražotāju, pakalpojuma sniedzēju vai jaunas uzņēmējdarbības pārstāvi, kas pelnījis atzinību un novērtējumu.

Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi varēs iepazīt grafikas daudzpusīgās iespējas

01.04.2020. 16:47

Veicinot estētiska radošuma izaugsmi, kā arī palīdzot skolēniem vizuālās mākslas jomā iegūt prasmes dažādās tehnikās kvalitatīvai izglītībai un konkurētspējai, pašvaldība Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolai projekta ietvaros iegādā grafikas presi. Šāda iespēja radās, saņemot apstiprinājumu šī gada sākumā iesniegtajam projekta pieteikumam Valsts kulturkapitāla fonda Vizuālās mākslas nozares mērķprogrammā “Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”.

NVA apkopotas aktuālas vakances Jelgavas novadā, Jelgavā un Ozolnieku novadā

01.04.2020. 11:23

Piedāvājam ieskatīites Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā vakanču sarakstā, kurā darba vietas tiek piedāvātas Jelgavas novadā, Jelgavā un Ozolnieku novadā.

Pašvaldība var palīdzēt ar dzīves telpu pašizolēšanās periodam

01.04.2020. 08:53

Jelgavas novada pašvaldība, sekojot līdz notikumiem ārkārtējās situācijas laikā, ir lēmusi par pretimnākošu soli tiem iedzīvotājiem, kam nepieciešama pašizolēšanās, ja ģimenē Covid-19 saslimšanas draudu dēļ grūti rast risinājumu par atsevišķām dzīves telpām.

Jelgavas novada ražotāju produkciju iespējams iegādāties attālināti

31.03.2020. 16:38

Rūpējoties par iedzīvotāju veselību valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā, Jelgavas novada pašvaldība ir apkopojusi noderīgu informāciju par vietējo ražotāju produkcijas iegādes iespējām attālināti - ar piegādi līdz mājām.

Aicina piedalīties aptaujā

31.03.2020. 15:44

Ņemot vērā to, ka kopš 23.marta visās Latvijas skolas tika uzsākta attālināto mācību īstenošana (Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”), Izglītības un zinātnes ministrija aicina skolotājus, skolēnus un vecākus piedalīties aptaujā, atbildot uz jautājumiem, kas saistīti ar attālinātās mācīšanās norisi. Aptaujas būs pieejamas līdz š. g. 1. aprīlim.

Jelgavas novadā uzstādītas norādzīmes Sv. Jēkaba ceļa maršrutam

31.03.2020. 13:40

Lai gan pašreizējā situācija nav atvērta ceļošanai un pārgājieniem, vēl pērnā gada novembrī Jelgavas novada pašvaldība tikās ar Sv. Jēkaba ceļa asociācijas Latvijas pārstāvjiem, pārrunājot ceļa marķēšanas plānu, kas iecerētajā maršrutā  vijas cauri Valgundes, Kalnciema un Līvbērzes pagastiem. Atsaucoties asociācijas idejai ar vienotām norādzīmēm marķēt Sv. Jēkaba ceļu, Jelgavas novadā kopumā uzstādīti 12 norāžu stabiņi, kas Santjago ceļa gājējiem būs ceļa kartējums viņu lielajam pārgājienam. 

Jaunieši aicina piedalīties akcijā “Zemes stunda”

27.03.2020. 10:13

Pasaulē trīspadsmito gadu notiek viena no lielākām vides akcijām “Zemes stunda”, lai aktualizētu klimata pārmaiņas un popularizētu elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Lemj par nedzīvojamo telpu un inventāra nomas maksājumu nepiemērošanu uz laiku

27.03.2020. 09:33

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, attālinātā mācību procesa organizēšanu un ieteikumiem visiem iedzīvotājiem ievērot attālinātu komunikāciju, bet pakalpojumu sniedzējiem – ierobežot sniegtos pakalpojumus, negaidītu un iepriekš neplānotu rentabilitātes kritumu piedzīvo daudzas jomas – tostarp izglītības iestāžu ēdinātāji, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji – ģimenes ārstu un zobārstniecības prakses novadā, savukārt papildus nodrošinājums dezinfekcijas līdzekļiem, higiēnas pašaizsardzības pasākumiem ir būtiski kāpinājis izdevumus.

Pagarina NĪN pirmā ceturkšņa apmaksas termiņu līdz 15.maijam

26.03.2020. 09:12

Jelgavas novada dome ārkārtas sēdē 25.martā lēma, ka nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņš par pirmo ceturksni tiek pagarināts līdz 15.maijam.

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2020

24.03.2020. 12:21

Sagaidot pavasari, 12. martā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību turpina iesākto tradīciju un izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē un izglītībā, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. 

Jaunsvirlaukas pagastā veiks Staļģenes ciema lietus ūdens kanalizācijas tīklu atjaunošanu

24.03.2020. 10:24

Noslēdzoties iepirkuma procedūrai par tiesībām veikt meliorācijas darbus Jaunsvirlaukas pagastā, uzvarējusi SIA “KULK”, kas darbus apņēmusies veikt par 142 757 eiro bez PVN. .  Pašlaik norit dokumentācijas gatavošana būvdarbu uzsākšanas atļaujas saņemšanai, darbus plānots īstenot līdz šī gada septembrim.

Pieejams specializētā autotransporta pakalpojums novada iedzīvotājiem

24.03.2020. 10:09

Jelgavas novada pašvaldība aizsākusi jauna pakalpojuma nodrošinājumu iedzīvotājiem ar funkcionāliem traucējumiem – iespēju izmantot specializēto autotransportu nokļūšanai klienta norādītajā galamērķī. Tiesa gan, šobrīd - izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā pakalpojums nav pieejams, taču tai beidzoties, tas atjaunos piedāvājumu Jelgavas novada iedzīvotājiem. 

Attālinātais mācību process Jelgavas novadā

24.03.2020. 09:55

Jelgavas novada skolās 23.martā tāpat kā visā Latvijā pēc pavasara brīvlaika atsākās mācības,  taču šoreiz – attālināti, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

Apglezno savu pastkastīti!

23.03.2020. 16:53

No 10.marta līdz 10. septembrim “BILŽU BIROJS”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” rīkotājs, sadarbībā ar VAS “Latvijas Pasts” rīko akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, kurā arī Jelgavas novada pašvaldība aicina visus novada privāto pastkastīšu interesentus, nedaudz atrauties no ikdienas un dārza darbiem un ļauties kopā ar ģimeni, draugiem vai paziņām aizraujošā akcijā - atjaunot, mākslinieciskot vai radoši personalizēt savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas.

Iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā par vēja parka ieceri Jelgavas novadā

23.03.2020. 12:08

Līdz 2020.gada 3. aprīlim iedzīvotāji interneta aptaujā aicināti izteikt viedokli par ieceri Jelgavas novada Kaigu purva bijušajā kūdras ieguves laukā veidot vēja elektroenerģijas parku “Laflora”.

Aicina piedalīties Digitālajā Nedēļā 2020

20.03.2020. 16:22

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2020. gadā no 23.līdz 27. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.