+A A
Pirmdiena, 21. Augusts, 2017
Linda, Janīna
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pasākumi

Atlasīt Atjaunot
 

Senioru sporta spēles

26. augustā (2017) 10:30  Līvbērze 

Iesaistoties sportiskās aktivitātēs - nopietnās un nenopietnās aktīvās nodarbēs, 26. augustā plkst. 11.00 Līvbērzes sporta laukumā pulcēsies Jelgavas novada seniori. Ikgadējās senioru sporta spēles, kas šogad notiks jau ceturto reizi, organizē Jelgavas novada sporta centrs sadarbībā ar Līvbērzes pagasta pārvaldi un Jelgavas novada Senioru biedrības aktīvu dalību.

Jelgavas novada Senioru biedrības vadītāja Inta Savicka atzīst, ka ik gadu senioru aktivitāte organizētajās sporta spēlēs kļūst arvien kuplāka, kas patīkami pārsteidz. Turklāt šogad līdzdalībnieku pulkā būs arī seniori no Jelgavas pilsētas un sadarbības pašvaldības – Jonišķiem. Katrā no reizēm sporta spēles tiek organizētas citā pagastā. Šogad sportošana un jautra laika pavadīšana ieplānota Līvbērzes sporta laukumā.

“Ik gadu sporta spēles ir notikušas citā laikā. Šogad nopietni pārdomājām spēļu norises datumu, jo pirmās sporta spēles Zaļeniekos, kas notika jūlijā, pārsteidza ar svelmainu karstumu, citu gadu Elejā pārsteidza negaiss, tāpat arī pērn, kad spēles organizējām rudens sākumā, laikapstākļi nebija atbilstoši. Tieši šī iemesla dēļ šogad esam izvēlējušies spēles organizēt augustā, cerot, ka laikapstākļi būs piemēroti sportošanai”, teic I. Savicka.

Kā jau ierasts arī šogad sacensībās aicinātas piedalīties komandas no visiem 13 novada pagastiem. Visas dienas garumā senioriem būs iespēja piedalīties gan individuālajās, gan komandu sacensībās. Individuālajās sacensībās vīrieši un sievietes tiks vērtēti atsevišķi. Kopumā dalībniekiem būs iespēja pierādīt savus spēkus deviņās dažādās aktivitātēs: šautriņmešanā, nūjošanā, zābaka mešanā, orientēšanās stafetē, šaušanā, boulingā, bocio, futbolā un frīsbijā.

Lai gan sporta spēļu sākums ir plkst. 11.00, sportot gribētāji Līvbērzes laukumā aicināti ierasties savlaicīgi, jo komandu pieteikumi tiks reģistrēti līdz plkst. 10.30. Sacensību veidiem spēlētājiem būs jāpiesakās sacensību vietā nosaucot savu vārdu, uzvārdu vai komandas nosaukumu. 

Sporta spēļu nolikums

Skatīt vairāk
 

Ceļojošais festivāls Vadātājs

26. augustā (2017) 18:00  Blankenfeldes muiža, Blankenfelde, Vilces pagasts  Dita Ābola  25259213 
Augusta pēdējā sestdienā ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls Vadātājs aicina doties uz Jelgavas novada Vilces pagastā esošo Blankenfeldes muižu. Šoreiz festivāla radošā komanda sagatavojusi programmu, kurā piedalīsies projekts Brīnumpasaka (Inita Šalkovska un Mikus Čavarts), grupa Židrūns, Elizabete Balčus un VJ Oore, komiķis Denis Tulpe un uguns mākslinieks Alesh Walker. Kā vienmēr, apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja skatīt latviešu jauno režisoru īsfilmu programmu, kā arī apskatīt muižas kompleksu un zvanu muzeju.

Vakara iesākumā, plkst. 18.00, Blankenfeldes muiža aicinās doties ekskursijā pa skaisto muižas ēku kompleksu un tai piederošo parku, kā arī piedāvās apskatīt Valda Jākobsona privāto zvanu kolekciju, kura aizsākusies jau 1978. gadā. Kolekcijā skatāmi dažādu izmēra un materiālu zvani no daudzām pasaules valstīm, kurus pavada interesanti un pat smieklīgi stāsti par to, kā tie nonākuši tieši Blankenfeldes muižā. Zvanu muzejs būs atvērts līdz plkst. 19.00, kad sāksies priekšnesumu programma.

Inita Šalkovska, kura būtisku savu dzīves daļu pavadījusi Vilcē, stāstīs tautas pasakas un atgadījumus no dzīves. Pasakas stāstīšanas laikā stāstniece un klausītāji piedzīvo notikumus, kas it kā ir, it kā nav bijuši un tiekas ar varoņiem, kuri it kā ir, it kā nav īsti. Lai saprastu pasaku nozīmes, izcelšanās dabu un tēlu iespējamos skaidrojumus, Inita ir studējusi folkloru Latvijas Kultūras akadēmijā, tomēr par svarīgāko izziņas procesu ieraudzījusi dzīvo stāstījumu un tiešo pieredzi. Stāsts darina stāstnieku, stāstnieks darina klausītāju. Mikus Čavarts spēlē dažādus skaņu rīkus, radot skaņu telpu, kurā risinās pasakas stāsts. Mikus ir spēlējis bungas un perkusijas grupās Auri, Iļģi u.c., dibinājis grupu Auļi, šobrīd darbojas latviešu pasaules mūzikas grupā Pērkonvīri.

Latvijas alternatīvās mūzikas smagsvari, grupa „Židrūns”, gaidāmi uz skatuves ar 2016. gada nogalē izdoto albumu “Židrūns un tas, ko nevar nest”, kurš ieguvis Alternative.lv mūzikas balvu kategorijā “Gada albums”. Vakara gaitā publiku smīdinās Denis Tulpe ar stāvizrādi “Kāds sakars” ar labākajiem Denisa stāstiem un pārdzīvojumiem, kurā komiķis aicinās cilvēkus pasmieties par ikdienišķām un arī galīgi nepieņemamām lietām. Par sapņaini audiovizuālu priekšnesumu rūpēsies mūziķe, komponiste un dziedātāja Elizabete Balčus sadarbībā ar VJ Oore jeb Sabīni Moori, kura darbojas ar vizuālo, interaktīvo un skaņas mākslu. Savukārt no profesionālā teātra aktiera un cirka mākslinieka Alesh Walker vakara noslēgumā gaidāms pārsteidzošs uguns šovs.

Neiztrūkstošs vakara elements būs arī latviešu režisoru īsfilmas, kas debitējušas pēdējo gadu laikā, ir izrādītas kino skatēs un dažas no tām arī saņēmušas atzinības un apbalvojumus.

Vasaras sezonu noslēdzot ar augusta pieturu Blankenfeldes muižā, Vadātājs turpinās savu ceļojumu arī septembrī un oktobrī. 16. septembrī Vadātājs piestās Dundagas pilī, un 28. oktobrī pietura gaidāma Arendoles muižā.

Ceļojošais mūzikās un mākslas festivāls “Vadātājs” ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas, un festivāls gaida ikvienu, kuram ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm. Festivālu organizē biedrība „HI” un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VEF Radiotehnika RRR un tipogrāfija “Gūtenbergs”. Festivāla ”Vadātājs” aktualitātēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivalsVadatajs un @vadatajsfest Twiterī.

Skatīt vairāk
 

Seminārs "Laiks - vienīgais, kas mums pieder..."

29. augustā (2017) 13:00  IKSC "Jaunlīdumi"  Jeļena Ankudoviča  26955286 
Nodarbību vadīs psiholoģe Daina Reinfelde.
Ieeja - bez maksas.
Skatīt vairāk
 

Seminārs/lekcija "Veselība četros gadalaikos"

30. augustā (2017) 17:30  Agapes centrs, Lielsvētes iela 18/8, Svētes pagasts  Jānis  27632152 

Ieeja - bez maksas.

 

Nakts autofotoorientēšanās “Lielais Lukturis IV 2017”

9. septembrī (2017) 19:45  Inese Biele  29454458 

9.septembrī Jelgavas apkārtnē notiks rudens nakts autofotoorientēšanās brauciens "Lielais Lukturis".

Pirms starta katrai komandai tiks dota orientēšanās karte ar tajā atzīmētajiem kontrolpunktiem, kā arī šo kontrolpunktu fotofragmenti. 4 stundās tumsā un ar lukturīša palīdzību būs jāmēģina atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un pie tiem jānofotografējas.
 
Reģistrācija ir atvērta. Dalībnieku skaits ierobežots! Dalības maksa 29€ no komandas.
 
Sacensību ilgums – 4 stundas.
 
Pasākuma norise:
Sestdiena, 9.septembris
19:45 – 20:15 reģistrācija
20:15 dalībnieku sapulce
20:30 pirmā auto starts
00:30 pirmā auto finišs (10.septembris)
 
Pirmdien, 11.septembris
18:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.orientesanas.lv
 
Starts un finišs DUS "Astarte Nafta" Brankstūros, Cenu pag., Ozolnieku novads.
Reģistrēšanās mājas lapā www.orientesanas.lv 
 
Naktī viss liekas savāds un spocīgs. Pārbaudi savas spējas orientēties un redzēt kontrolobjektus tumsā! 
Skatīt vairāk
 

Dzejas nedēļai veltīts pasākums "Mirklis, kurā mūzika un dzeja satiekas dejā"

15. septembrī (2017)  Lielplatones muiža  Ingūna Pranka, Lielplatones muižas tūrisma informācijas centra vadītāja  26611468 
 

Pasākumu plāns Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā (21.08.- 27.08.)

21. augustā (2017) - 27. augustā (2017)  Jelgavas reģionālais tūrisma centrs  63005447 

Ieskaties un uzzini, kas notiek Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados! Koncerti, izstādes, sports, tematiskie pasākumi, ballītes - atpūta un izklaide visām gaumēm.
Pasākumu plāns apskatāms šeit.