+A A
Piektdiena, 17. Augusts, 2018
Oļegs, Vineta
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pasākumi

Atlasīt Atjaunot
 

Dabas velšu tirgus

18. augustā (2018) 10:00 - 16:00  ZS "Vilki", Svētes pagasts 

Sestdien, 18.augustā, Z/S Vilki  Jelgavas novada Svētes pagastā, lauku sētas ieskautā mierā, norisināsies Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” vasaras sezonas noslēguma pasākums – “Dabas velšu tirgus”.

Pasākuma norises laikā no 10.00 līdz 16.00 darbosies vietējo ražotāju tirgus, kurā varēsiet atrast kādu sen kārotu lietu sev, mājai, dārzam vai vienkārši kādai vērtīgai dāvanai no vairāk kā 25 tirgotājiem.  Ikviens apmeklētājs – liels vai mazs, tiek aicināts izbaudīt Zemgales zaļo oāzi un piedalīties interesantās un uz zināšanām balstītās aktivitātēs.

Krāšņajā dendrārijā, kopā ar tā saimnieci Laumu, varēsiet doties izzinošās pastaigās, lai iepazītu vairāk kā 1000 Latvijas ainavai raksturīgu augu un uzzināt kā pašiem radīt savu zaļo oāzi.

Dienas gaitā varēsiet tikties ar zinošiem un kolorītiem lektoriem, kuri dalīsies ar vērtīgām zināšanām un savām iemaņām kā izmantot dabas veltes veselībai un možam garam. Lienīte Vītiņa Zustrupa stāstīs par to kā pašu spēkiem radīt dabīgu ķermeņa skrubi, par tā veidiem un pielietošanu pirtī un ārpus tās. Savukārt par dabīgā un veselīgā augu dzēriena “Dabas dots” tapšanu un nonākšanu veikalos plauktos, par pašu biznesa ideju un tās iedzīvināšanu, pastāstīs SIA “Dabas dots” dibinātājs Rolands Brinķis.  Par garšaugu praktisko pielietojumu veselībai un uzturam, informācijā dalīsies zinātņu doktore pārtikas zinātnēs  Līga Prieciņa.

Bet  plkst.12.20 visi tiek aicināti uz jauna tūrisma maršruta “Zemgales saimnieki aicina ciemos” atklāšanu. Tieši šeit varēsiet tikties ar visiem saimniekiem klātienē, izgaršot un iepazīt mazu daļiņu no maršruta “garšas” un tikt pie savas maršruta kartes.  Ikviens maršrutā iekļautais Zemgales saimnieks rada unikālus, gardus un veselīgus produktus. Mēs ceram, ka vēlēsities šo maršrutu iepazīt kopā ar savu ģimeni, draugiem, kolēģiem.

Visa pasākuma laikā darbosies dabas izziņas spēles un citas aizraujošas nodarbes par un ap dabas bagātībām kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centru “Meža māja”.

Ikviens interesents varēs pats izgatavot  sev dabīgo skrubi no dažādiem dabā sastopamiem augiem radošajā teltī. Materiāli un trauciņi līdzi ņemšanai nodrošināti, Jums atliek vien piedalīties. Savukārt radošās darbnīcas “Tuvāk dabai” ar dažnedažādām aktivitātēm kā piemēram latvisko spēka zīmju,  rokassprādžu darināšanu,  aizraus ikvienu  darboties gribētāju - lielu vai mazu.

Biedrība Lauku partnerība “Lielupe” aicina baudīt mierpilnu atpūtu dabā, smelties dabas spēku, enerģiju, idejas, zināšanas. Veidojiet pašu savu dabas velšu glabātuvi ikdienas enerģijai un spēkam!

Uz tikšanos pasākumā 18.augustā, Jelgavas novadā!

Pasākums tiek organizēts kā viena no Leader sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”  Nr.17-00-A019.332-000003 aktivitātēm.

Skatīt vairāk
 

Vilces pagasta sporta svētki

18. augustā (2018) 11:00  Vilces sporta halle  Vladimirs Saņuks  26216869 

Skatīt vairāk
 

Lielvircavas muižas svētki

18. augustā (2018) 19:00 - 23:00  Lielvircavas muiža 

18.augustā Lielvircavas muižā tiks svinēti svētki. Muižas viesiem būs iespēja vērot teatrālu vēstures stāstījumu par kādreizējo muižas dzīvi.

Unikālais Jelgavas novada muižu kultūras mantojums sevī glabā vērtības, kuras to apmeklētāji ir aicināti iepazīt, apskatīt, izbaudīt un saklausīt ik dienu. Savukārt svētku reizēs rīkotie noskaņu tematiskie pasākumi, mākslas un vēsturiskās izstādes, izglītojošās lekcijas ļauj viesiem piedzīvot nebijušas emocijas. Dažas novada muižas svētkus rīko jau vairāku gadu garumā, kā, piemēram, Lielvircavas muižā viesi 18.augustā aicināti jau uz trešajiem muižas svētkiem. “Šķiet, mums ir maza kungu māja un nav daudz ko skatīt, bet mūsu pērles slēpjas detaļās un stāstos par tām,” norāda  Lielvircavas muižas gide Zanda Zariņa. Viņa atklāj, ka šogad tāpat kā iepriekšējos gados apmeklētāji tiks iepazīstināti ar 19.gadsimta modi, bet tomēr priekšplānā vairāk izvirzīsies muižas vēstures izzināšana.

“Pirmo reizi muižas svētkos “izspēlēsim” Lielvircavas muižas vēstures notikumus, proti, esam iestudējuši izrādi. Teatrālā un humoristiskā veidā apspēlēsim dzīvi muižā. Pašreiz neatklāsim izrādes būtību, bet ieskicēšu pāris atslēgvārdus, kas ļaus nojaust galveno domu - “Ir 1826. gads, Lielvircavas muiža pēc ūtrupes nonāk Dītriha Fon Grothusa rokās…'' Izrādi esam veidojuši kopā ar Tiņģeres muižas amatierteātri “Īve,” turpina Z. Zariņa.

Muižas vēstures izrāde ieplānota no pulksten 19.30 līdz pulksten 21.00, bet svētku atklāšana notiks pulksten 19.00, kad apmeklētājiem tiks reprezentēta jaunizveidotā Baronietes Kornēlijas Frīderikes Apolonijas Luīzes fon Hānas kleitas replika (kopija), kas kādreizējai muižas īpašniecei redzama mugurā 1860.gadā Džona Klārka gleznotajā portretā.

Lielvircavas muižas svētku programma

  • 18.00 "Gadsimtu skaņu mirkļi" opermūzikas koncerts Lielvircavas muižā .Dziedās Evita Pehlaka (soprāns) un Andris Ludvigs (tenors), spēlēs Ventis Zilberts (klavieres). Koncertā skanēs Žila Masnē, Žorža Bizē, Šarla Guno, Džakomo Pučīni, Franča Lehāra, Eriha Wolfganga Korngolda, Frančesko Sartori un citu komponistu skaistākās operu un operešu ārijas un dueti, kā arī Frederika Šopēna, Franča Šūberta un citu autoru klaviermūzikas šedevri
  • 19.00  Baronietes Kornēlijas Frīderikes Apolonijas Luīzes fon Hānas kleitas replikas atklāšana , kas kādreizējai muižas īpašniecei redzama mugurā 1860.gadā Džona Klārka gleznotajā portretā Lielvircavas muižā
  • 19.30 “ Ir 1826.gads, Lielvircavas muiža pēc ūtrupes nonāk Dītriha Fon Grothusa rokās…''  Teatralizēts, humoristisks  iestudējuma par Lielvircavas muižas vēsturi kopā Tiņģeres muižas amatierteātri  “ Īve’’
Skatīt vairāk
 

Abgunstes muižas svētki

19. augustā (2018)  Abgunstes muiža 

19. augustā muižas svētki tiks atzīmēti Zaļenieku pagasta Abgunstes muižā.  Abgunstes muižas saimnieku sagatavotā svētku programma iepriecinās gardēžus, jo būs iespēja baudīt dažādus pasaules valstu ēdienus, kā arī vakara daļā viesus priecēs koncerti, izstāde un radošas nodarbības.

 Saimnieki – Asnāte un Jānis Avotnieki trīs gadu laikā, piesaistot projektu līdzekļus, ieguldot biedrības finanses un gūstot arī pašvaldības atbalstu, muižu pārvērtuši līdz nepazīšanai. Muižā saglabājot senās muižas liecības, atjaunotas vairākas telpas un iekārtots amatniecības centrs. Saimnieki muižu prezentē kā radošuma rezidenti. Arī Abgunstes muiža šogad ielūdz apmeklētājus jau uz trešajiem muižas svētkiem.

“Abgunstes muižas svētki šogad tiks svinēti visas dienas garumā. Dienas pirmā daļa būs veltīta keramikas simpozija "Mālēdiens" noslēgumam - vēlajām brokastīm, kur dažādu pasaules virtuvju ēdieni tiks servēti uz divu nedēļu laikā radītiem mākslas darbiem. Vēlos norādīt, ka šai aktivitātei nepieciešama obligāta rezervācija. Savukārt no pulksten 17.00 muiža gaidīs viesus uz koncertu, radošām darbnīcām, izstādi un vakariņām, kuras šoreiz piedāvās vairāki pavāri. Pasākuma kulminācija gaidāma pēc pulksten 21.00, kad paredzēts ugunsskulptūru dedzināšanas noslēgums! Ieeja  pasākumos ir par ziedojumiem,” stāsta biedrības “Radošuma meka” pārstāve Asnāte Avotniece.

Skatīt vairāk
 

Radošā darbnīca bērniem “Zelta rociņas” (Darbs ar dabas materiāliem)

21. augustā (2018) 15:00  IKSC "Jaunlīdumi", Ievu iela 12, Dzirnieki  Jeļena Ankudoviča  26955286 

Pieteikties pa mob. 26955286 (Jeļena). Vieta – Jaunlīdumi. Ieeja – bez maksas.

 

Informatīvi izglītojošs nodarbību cikls “Virtuves un sadzīves gudrībiņas”

23. augustā (2018) 14:30  IKSC "Jaunlīdumi", Ievu iela 12, Dzirnieki  Jeļena Ankudoviča  26955286 

2. un 3. nodarbības “Ikdienas produkti un to pielietojums sadzīvē”. Nodarbības vadīs Iveta Miķelsone - Gasanova. Pieteikties pa mob. 26955286 (Jeļena).

 

Lielplatones muižas svētki

25. augustā (2018)  Lielplatones muiža 

25.augustā Lielplatones muižā uz balli aicina pats barons Lībhābers. Lielplatones muižā noritēs dažādas radošas aktivitātes un senās mūzikas koncerts.

Šogad, kad Latvija svin savu simtgadi un Lielplatones muiža atzīmē savu 280. gadadienu, Lielplatones muižā atskanēs svētku fanfaras - tā svinēs savus pirmos muižas svētkus. Svētku programma sāksies no pulksten 15.00.

“Svētku apmeklētājiem būs iespēja darboties dažādās radošās darbnīcās, baudīt senās mūzikas grupu Musica Fresca un vēsturisko deju kolektīva Senvedere priekšnesumus, apskatīt izstādes “Karaļa krāsnkuris” un “Cilvēka pieskāriens laikmetam.” Muižas svētku norises laikā būs iespējams iegādāties dažādas piemiņas lietas un doties neaizmirstamā pastaigā pa mīlestības aleju… Ar ko? Lai tas pagaidām paliek noslēpums!  Jāpiemin, ka pasākumā tiks godināti izstāžu “Karaļa krāsnkuris” un “Cilvēka pieskāriens laikmetam” veidotāji un atbalstītāji. Abas izstādes muižā tapušas šovasar. Izstāde “Karaļa krāsnkuris” apkopo aizgājušo laiku liecības, proti, mīlestības vēstules, aploksnes, veidlapas no lopkopības izmēģinājumu stacijas, kā arī ​vēl daudz citu vērtību. Vēstules un dokumentus muižā atradām pērnajā gadā, kad tika restaurēta podiņu krāsns barona telpā. Atrastās liecības “atputekļojām”, sagludinājām un izveidojām izstādi, kas Lielplatones muižas salonā apskatāma līdz pat rudenim. Kas attiecās uz otru izstādi, tā tapa jūlijā ar Lielplatones muižas labvēļu atbalstu, kuri ziedoja dažādas, savas privātās laika liecības,” komentē Lielplatones muižas tūrisma informācijas centra vadītāja Ingūna Pranka.

Skatīt vairāk
 

Tematisks pasākums “Mans vaļasprieks”

27. augustā (2018) 08:30  IKSC "Jaunlīdumi", Ievu iela 12, Dzirnieki  Jeļena Ankudoviča  26955286 

Sīkākā informācija un pieteikšanās pa mob. 26955286 (Jeļena). Vieta – Jaunlīdumi. Ieeja – bez maksas.

 

Jelgavas novada Grāmatu svētki "Grāmata vieno paaudzes"

8. septembrī (2018) 10:00  Nelda Ķikute  29151326 

Skatīt vairāk
 

Ūziņu bibliotēkā apskatāma novadpētniecības izstāde "Saimnieciskā dzīve Ūziņos - no muižas laikiem līdz kolhozam..."

20. augustā (2018) - 30. septembrī (2018)  Ūziņu bibliotēka, Ūziņi, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads  Gunita Kulmane  29420785 
 

Fotoizstāde “Dzīvot šeit un tagad”

20. augustā (2018) - 31. oktobrī (2018)  IKSC "Jaunlīdumi", Ievu iela 12, Dzirnieki  Jeļena Ankudoviča  26955286 

Fotomirkļi no vietējo iedzīvotāju dzīves. Vieta – Jaunlīdumi. Ieeja – bez maksas.