+A A
Trešdiena, 20. Februāris, 2019
Smuidra, Vitauts, Smuidris
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pasākumi

Atlasīt Atjaunot
 

Lielplatones muižas svētki

25. augustā (2018)  Lielplatones muiža 

25.augustā Lielplatones muižā uz balli aicina pats barons Lībhābers. Lielplatones muižā noritēs dažādas radošas aktivitātes un senās mūzikas koncerts.

Šogad, kad Latvija svin savu simtgadi un Lielplatones muiža atzīmē savu 280. gadadienu, Lielplatones muižā atskanēs svētku fanfaras - tā svinēs savus pirmos muižas svētkus. Svētku programma sāksies no pulksten 15.00.

“Svētku apmeklētājiem būs iespēja darboties dažādās radošās darbnīcās, baudīt senās mūzikas grupu Musica Fresca un vēsturisko deju kolektīva Senvedere priekšnesumus, apskatīt izstādes “Karaļa krāsnkuris” un “Cilvēka pieskāriens laikmetam.” Muižas svētku norises laikā būs iespējams iegādāties dažādas piemiņas lietas un doties neaizmirstamā pastaigā pa mīlestības aleju… Ar ko? Lai tas pagaidām paliek noslēpums!  Jāpiemin, ka pasākumā tiks godināti izstāžu “Karaļa krāsnkuris” un “Cilvēka pieskāriens laikmetam” veidotāji un atbalstītāji. Abas izstādes muižā tapušas šovasar. Izstāde “Karaļa krāsnkuris” apkopo aizgājušo laiku liecības, proti, mīlestības vēstules, aploksnes, veidlapas no lopkopības izmēģinājumu stacijas, kā arī ​vēl daudz citu vērtību. Vēstules un dokumentus muižā atradām pērnajā gadā, kad tika restaurēta podiņu krāsns barona telpā. Atrastās liecības “atputekļojām”, sagludinājām un izveidojām izstādi, kas Lielplatones muižas salonā apskatāma līdz pat rudenim. Kas attiecās uz otru izstādi, tā tapa jūlijā ar Lielplatones muižas labvēļu atbalstu, kuri ziedoja dažādas, savas privātās laika liecības,” komentē Lielplatones muižas tūrisma informācijas centra vadītāja Ingūna Pranka.

Skatīt vairāk