+A A
Sestdiena, 7. Decembris, 2019
Dzirkstīte, Anta, Antonija
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pasākumi

Atlasīt Atjaunot
 

Staļģenes muižas svētki «Lielā Māra lepni nāk!»

15. augustā (2019) 18:00  Staļģenes muiža 

Jelgavas novads ir muižām bagāts, un augusts mūsu novadā iezīmējas ar svētkiem vairākās no tām. Šomēnes uz dažādiem svētku pasākumiem iedzīvotājus ielūdz četras novada muižas – 10. augustā notiks Lielplatones muižas svētki, 15. augustā – Staļģenes muižas svētki «Lielā Māra lepni nāk!», 17. augustā – Lielvircavas muižas svētki, savukārt 18. augustā uz dzīves svinēšanu apmeklētājus gaidīs Abgunstes muiža. 

15. augustā no pulksten 18 notiks Staļģenes muižas svētki «Lielā Māra lepni nāk!».

«Staļģenes muižas kungu māja šogad svin 222. gadskārtu, un pavisam nesen Staļģenes muižas parkā ir izveidota gadskārtu svinību vieta – ap ugunskuru izvietoti astoņi laukakmeņi ar latvju zīmju gravējumu, kas simbolizē četrus gadalaikus: vasaru, kas ir sējas, ziedu, siena, lapu laiks, rudeni – viršu un veļu laiku, ziemu, kas ir ledus un sala laiks, un paUz svētkiem ielūdz četras novada muižas vasari – sērsnu un sulu laiku. Turpinot tradīciju godināšanu, nolēmām, ka Staļģenes muižas svētkus sasaistīsim ar Lielās Māras godināšanas dienu,» stāsta Jaunsvirlaukas Amatniecības dienas centra un Tūrisma informācijas punkta vadītāja Saiva Drupa.

Jāpiebilst, ka Lielās Māras diena ir seni latviešu svētki, kas veltīti senlatviešu dievībai Mārai un tikuši svinēti 15. augustā. Saskaņā ar Saules kalendāru Māras diena iezīmē viduspunktu starp Jāņiem, kas ir vasaras saulgrieži, un Miķeļiem jeb ražas sezonas beigām. «Šis reizē būs arī mūsu jaunās svinību vietas iesvētīšanas pasākums, kurā stāstīsim par Staļģenes muižu, Lielās Māras dienu, kā arī gaidāms muzikāls baudījums,» tā S.Drupa. Pasākumā piedalīsies Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopa «Liepāre», Salgales Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Ramants Jansons un draugi no nodibinājuma «Māras loks», kas rūpējas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Skatīt vairāk