+A A
Sestdiena, 7. Decembris, 2019
Dzirkstīte, Anta, Antonija
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pasākumi

Atlasīt Atjaunot
 

Abgunstes muižas svētki

18. augustā (2019) 17:00  Abgunstes muiža 

Jelgavas novads ir muižām bagāts, un augusts mūsu novadā iezīmējas ar svētkiem vairākās no tām. Šomēnes uz dažādiem svētku pasākumiem iedzīvotājus ielūdz četras novada muižas – 10. augustā notiks Lielplatones muižas svētki, 15. augustā – Staļģenes muižas svētki «Lielā Māra lepni nāk!», 17. augustā – Lielvircavas muižas svētki, savukārt 18. augustā uz dzīves svinēšanu apmeklētājus gaidīs Abgunstes muiža. 

18. augustā no pulksten 17 ciemiņus aicina Abgunstes muiža.

  • «Mūsu muižas svētku mērķis ir dzīves svinēšana. Rīkojot muižas svētkus, arvien vairāk pārliecināmies, ka cilvēki pie mums brauc baudīt atmosfēru, tāpēc cenšamies piedomāt, lai gan mēs, gan apmeklētāji būtu apmierināti. Sapņi, ziedi un kaķi ir tas, kas raksturo mūsu muižu,» stāsta Abgunstes muižas saimniece Asnāte Avotniece.

Muižas svētkos interesenti varēs piedalīties trīs radošajās darbnīcās – izgatavot sapņu ķērājus, apdrukāt audumu ar muižas laimes kaķi, kā arī gatavot ziedu rotas. «Uz auduma apdrukas radošo darbnīcu interesenti aicināti ņemt līdzi lietas, uz kurām vēlas uzdrukāt laimes kaķi. Mēs piedāvāsim iegādāties auduma maisiņus, bet varbūt kāds vēlas apdrukāt apģērbu, un tādā gadījumā tas jāņem līdzi pašam,» tā A.Avotniece. Svētku laikā muižas teritorijā cienastu gādās šefpavārs meksikānis Havjers Garsija, Krists Ullas un «Stirna&avocado» pavāri. Jāpiebilst, ka pavāru zona ir maksas. No pulksten 18 muižā notiks koncerts, kurā uzstāsies ģitārists Reinis Jaunais un čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane. «Jāteic, ka šie svētki ir īpaši ar to, ka tie reizē būs Abgunstes muižas klēts sālsmaize. Vēl pērn muižas svētku apmeklētājus aicinājām ziedot klēts atjaunošanai, bet šogad jau aicinām apskatīt, kas ir sanācis,» tā A.Avotniece, piebilstot, ka paralēli radošajām darbnīcām muižas teritorijā būs aplūkojama arī Latvijas, Francijas, Somijas un Itālijas mākslinieku veidotā kūdras skulptūru izstāde, kas Jelgavas novada svētkos bija Elejas muižas parkā. Ieeja Abgunstes muižas svētkos – par ziedojumiem. Svētki notiks līdz pulksten 22. 

Skatīt vairāk