Svētdiena, 28. Maijs, 2017

Atlasīt Atjaunot

Zemes stundas aktivitātes Jelgavas novadā

25. martā (2017) 20:30

Kā katru gadu arī šogad pasaulē tiek atzīmēta “Zemes stunda”, kas aicina iedzīvotājus, uzņēmumus un pašvaldības izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, simboliski apliecinot rūpes par klimata pārmaiņām un videi draudzīgāku rīcību ikdienā. Šogad Zemes stunda tiks atzīmēta 25.martā laikā no plkst. 20.30-21.30.

Parādot savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā, arī šogad Jelgavas novads pievienosies akcijai, izslēdzot ielu apgaismojumu vairākās pagastu teritorijās. Šogad Jelgavas novada iedzīvotāji aicināti akcijas norises vietās –pulcēties pie ugunskura, kur būs iespēja malkot tēju, iesaistīties kopīgās sadziedāšanās, rotaļās, sarunās par akcijas nozīmību pasaulē un mūsu katra līdzdalību pasaules dabas resursu saudzēšanā.

Pulcēšanās vietas Jelgavas novadā 25.martā no plkst. 20.30:

• Jaunsvirlaukas pagastā pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra, Svirlaukas ielā 22;
  • Kalnciema pagastā pie Kalnciema pagasta pārvaldes Lielupes krastā, Lielupes iela 2;
  • Lielplatones pagasts, Lielplatones muižas parkā;
  • Līvbērzes pagasts, Līvbērzes pagasta estrādē, Skolas iela 10 (aiz sporta halles);
  • Vircavas pagasts, Vircavas parkā;
  • Zaļenieku pagasts, Zaļenieku muižas parkā.

Jāpiebilst, ka papildus iepriekš minētajām aktivitātēm, piemēram, Zaļenieku muižas parkā pie ugunskura “Zemes stunda” tiks aizvadīta kopā ar starptautiskā projekta "Inception" dalībniekiem (jauniešu līderi, jaunatnes darbinieki un pedagogi no 8 dažādām Eiropas valstīm), kas tieši akcijas laikā jau nedēļu dzīvo un mācās Zaļenieku pils muižā. Savukārt, Kalnciema pagastā jaunieši no svecēm veidos “Zemes stundas” simboliku 60+.

Pēdējos nu jau trīs gadus, Jelgavas novada Jauniešu padomes jaunieši kopā ar jaunatnes darbiniekiem un kultūras nodaļas darbiniekiem organizē “Zemes stundas”  akciju plašākā mērogā, iesaistot vairākus pagastu. Starp citu, Jelgavas novada jaunieši akcijā “Zemes stunda” iesaistās jau kopš 2011.gada, kad pirmoreiz vienā no novada 13 pagastiem – Līvbērzē, organizēja apgaismojuma izslēgšanu pagasta estrādē.

Skatīt vairāk