Piektdiena, 24. Septembris, 2021
Agris, Agrita

Pašvaldību vēlēšanās Jelgavas novadā ievēlēti 19 deputāti no 7 partijām

07.06.2021. 09:49

Izraksts no protokola "Par 2021.gada 5.jūnija Jelgavas novada domes vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu"

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 5. jūnijā, Jelgavas novadā tāpat kā visur Latvijā, izņemot Rīgu, Varakļānus un Rēzekni, noritēja pašvaldību vēlēšanas, kurās saskaņā ar jauno teritoriālo reformu jaunveidojamo Jelgavas novadu veido līdzšinējie Jelgavas un Ozolnieku novadi. Jelgavas novadā kandidēja 9 saraksti, no kuriem pašvaldības domē ievēlētas 7 partijas. Jelgavas novadā piedalījās 29,07% balstiesīgie vēlētāji (6873 iedzīvotāji no 23 640 balstiesīgajiem).

Ievēlētie deputāti Jelgavas novadā

07.06.2021. 09:41
Organizēts transports uz pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem

31.05.2021. 09:33

5.jūnijā norisināsies pašvaldību vēlēšanas, uz kurām iedzīvotāji ērti varēs nokļūt ar Jelgavas novada pagastu organizēto transportu. Transportā lūdzam lietot mutes un deguna aizsegus!

Balsošanas kārtība

19.05.2021. 15:05

Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā, Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks noskenēs vēlētāja pasi vai personas apliecību un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Ja vēlētājam būs tiesības balsot, vēlēšanu iecirkņa komisija balsotāju reģistrēs elektroniskajā vēlētāju reģistrā un papildus ziņas par vēlētāju ierakstīs balsotāju sarakstā, kur vēlētājs parakstīsies par vēlēšanu materiālu saņemšanu.

Pašvaldības vēlēšanās vēlētāji var balsot atrašanās vietā,  ja veselības dēļ nevar nokļūt iecirknī

Pašvaldības vēlēšanās vēlētāji var balsot atrašanās vietā, ja veselības dēļ nevar nokļūt iecirknī

19.05.2021. 14:57

5. jūnija pašvaldību vēlēšanās vēlētāji var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlēšanu laikā viņi atradīsies sava vēlēšanu apgabala teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19.

5. jūnija vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī

05.05.2021. 14:24

Pēc mēneša, 5. jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Līdz 24. aprīlim vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās

30.03.2021. 14:54

No 27. marta līdz 24. aprīlim vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, var pieteikties balsošanai  pa pastu no ārvalstīm.

Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa

29.03.2021. 16:38

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās būs Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā (izņemot Rīgu) vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (šā gada 7. martā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

26. martā darbu sācis CVK uzziņu tālrunis par 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

29.03.2021. 09:24

Lai informētu vēlētājus par 5. jūnija pašvaldību domes vēlēšanu kārtību, no šodienas, 26. marta, līdz 6. jūnijam darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999.