+A A
Trešdiena, 26. Septembris, 2018
Kurts, Knuts, Gundars
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Aktualitātes

Noslēgušies būvdarbi Zaļenieku kapličai

17.09.2018. 16:21

Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos šoruden noslēgušies darbi pie kapličas būvniecības un teritorijas labiekārtošanas.

Notikusi konference „Purvu ilgtspēja. Cilvēks. Daba. Labklājība.”

06.09.2018. 14:37

5.septembrī Jelgavas novada Kalnciema pagasta Drabiņu purvā norisinājās konference „Purvu ilgtspēja. Cilvēks. Daba. Labklājība.”, kurā tika diskutēts par kūdras ieguvi Latvijā un kūdru kā resursu. 

Svinīgi atklās restaurēto Vešūzi

05.09.2018. 08:36

Lielplatones muižas ansamblī 14.septembrī plkst.16.00 svinīgi atklās restaurēto veļas mazgāšanas māju – Vešūzi. Atklāšanas pasākums ietvers gan koncertu un vēsturnieka Andra Tomašūna stāstījumu par ēkas kultūrvēsturisko vērtību, gan pasākumā ikvienam būs iespēja izstaigāt un iepazīt ēku, kurā vešerienes demonstrēs senās veļas mazgāšanas tradīcijas.

Radošā darbnīca un pieredzes apmaiņa Kankaanpaa, Somijā

27.08.2018. 16:35

No 19. līdz 22. augustam Lauku partnerības “Lielupe”, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas un Ozolnieku novada Salgales mūzikas un mākslas skolas pārstāvji piedalījās LEADER starptautiskās sadarbības projekta “Lauku māksla” mākslas nedēļas pasākumos un pieredzes apmaiņas braucienā Kankaanpaa, Somijā. Pasākumu “Buzz and happenings in Kankaanpää” organizē vietējā rīcības grupa Pohjois-Satakunta sadarbībā ar Satakuntas Lietišķo zinātņu universitāti.

Latvija pārstāvēta starptautiskajā festivālā Emergence Francijā

10.08.2018. 16:42

No brauciena un dalības starptautiskajā mūzikas, mākslas, teātra un jauno tehnoloģiju festivālā Emergence, kas maija sākumā norisinājās Francijas pilsētā Marmandē, atgriezusies horeogrāfe un repetitore Santa Jankovska. Brauciens notika Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” projekta “Lauku māksla” ietvaros.

Izsludināts iepirkums Elejas sporta halles un baseina celtniecībai

03.08.2018. 12:56

Sekojot pieņemtajam budžetam un investīciju plānam, Jelgavas novada pašvaldība šonedēļ izsludinājusi iepirkuma konkursu Elejas sporta halles un baseina celtniecībai. Piedāvājuma iesniegšanas termiņš noteikts 28. augusts. Ja iepirkuma procedūra noritēs veiksmīgi, pašvaldība vērsīsies  Finanšu ministrijas pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē ar lūgumu piešķirt aizņēmumu sporta kompleksa būvniecībai,  to paredzot realizēt 3 gadu periodā. Attiecīgi lielākie būvniecības darbi notiktu 2019.gadā, savukārt 2020. gadā būvdarbi varētu noslēgties.

Zaļeniekos notiks diennakts nometne bērniem

31.07.2018. 16:28

Aicina pieteikties uz diennakts nometni bērniem Zaļeniekos (Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas telpās) – no 13. līdz 15. augustam.

Uzsākta projekta “Lauku māksla” realizācija

16.07.2018. 16:45

Ar mērķi īstenot kopīgas aktivitātes tūrisma un uzņēmējdarbības veicināšanai, pielietojot inovatīvus risinājumus dabas resursu izmantošanā Jelgavas un Ozolnieku novados, Lauku partnerība “Lielupe” ir uzsākusi LEADER starptautiskās sadarbības projekta “Lauku māksla” realizāciju.

Zemgalē un Ziemeļlietuvā zemieņu upju ainavā uzlabos zaļo infrastruktūru

19.06.2018. 09:42

Jelgavas novada Lielvircavas muižā, kas dižojas Vircavas upītes krastā, notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam atbalstītā projekta LLI-291 “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā” (ENGRAVE) atklāšana.

Projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”

11.06.2018. 15:01

Ar mērķi izprast “laivotāja dabu”, 6.jūnijā projekta partneri vienojās kopīgā laivu braucienā pa Lielupes augšteci.

Sākas projekta “Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos” ieviešana

22.05.2018. 08:32

Jelgavas novada Elejas pagastā notikusi INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gadam atbalstītā projekta LLI-313 “Aizraujošais ceļojums muižu parkos četros gadalaikos”/ “4SeasonsParks” atklāšana.

Uzsāk projektu, kas veicinās restauratoru prasmes

21.05.2018. 15:32

Ar sadarbības līguma parakstīšanu, piedaloties Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniecei Aijai Tračumai, Latvijas Amatniecības kameras prezidentei Diānai Karašai, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas direktorei Lilitai Leoho un Paņevežas profesionālās izglītības un apmācības centra direktora pienākumu izpildītājam Kazimiram Tautvaišam un projekta vadības komandai Zaļeniekos, 16.maijā ir uzsākta Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Darba vidē balstītas apmācības uzsākšana būvniecības un restaurācijas nozarēs Zemgalē un Paņevežā" īstenošana. Projekta mērķis ir uzlabot restaurācijas prasmes topošajiem un esošajiem būvniecības un restaurācijas speciālistiem Zemgalē un Paņevežā, palielinot viņu konkurētspēju darba tirgū.

Izstrādās būvprojektu Elejas parka kapsētas vārtu un ieejas tiltiņa restaurācijai

14.05.2018. 14:42

Jelgavas novada pašvaldība guvusi apstiprinājumu no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas par finansējuma piešķiršanu izpētei un restaurācijas risinājumu izstrādei Elejas muižas parka kapsētas vārtiem un ieejas tiltiņam ar dekoratīvajām skulptūrām. Valsts piešķirtais finansējuma apmērs ir 5000 EUR.

AGRI-URBAN projekta noslēguma konference Spānijā

03.05.2018. 09:43

Projekta vadošais partneris Baenas pašvaldība Spānijā 18. – 21.aprīlī rīkoja URBACT programmas AGRI-URBAN projekta noslēguma konferenci. Konferencē piedalījās visi 11 partneri no desmit projektā pārstāvētajām valstīm.

Konkurss “Mēs savai videi 2018” realizēs 33 iedzīvotāju idejas

02.05.2018. 11:34

Jelgavas novada pašvaldības finansētajā projektu konkursā “Mēs savai videi 2018” šogad bija saņemti 46 projektu pieteikumi. Aktīvākie ideju iesūtītāji bija no Glūdas, Līvbērzes, Platones, Valgundes, Zaļenieku, Svētes un Lielplatones pagastiem. Šonedēļ, noslēdzoties izvērtēšanas termiņam, žūrija lēmusi atbalstīt 33 iedzīvotāju idejas kopsummā par 22 700 EUR. Projektu īstenošanu atbalstītie dalībnieki varēs uzsākt jau no 7. maija.

Vienu no Zaļenieku muižas kompleksa ēkām pārveidos par Restaurācijas namu

27.04.2018. 15:05

Īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežas sadarbības programmu un ieguldot teju pusotru miljonu eiro Jelgavas novada pašvaldības budžeta līdzekļu, šovasar Zaļenieku pagastā aizsāksies apjomīgi būvniecības darbi, kas būs saistīti ar muižas kompleksa ēku pārbūvi. Lēmums tika pieņemts 25. aprīļa Jelgavas novada dome sēdē, kad deputāti akceptēja aizņēmuma nepieciešamību Valsts kasē un iepazinās ar projektu, kas paredz divas no muižas kompleksa ēkām pārveidot par Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas mācību korpusiem.

AGRI –URBAN projekta noslēguma tikšanās Latvijā

25.04.2018. 14:29

Lai atskatītos uz paveikto darbu divu gadu garumā un prezentētu kopīgi izstrādāto plānu, marta nogalē uz URBACT programmas projekta AGRI-URBAN noslēguma tikšanos tika aicināti visi projektā iesaistītie cilvēki.

Vietējo un ekoloģisko produktu izmantošana skolu ēdināšanā? Jā, tas ir iespējams! Södertälje piemērs Zviedrijā

23.04.2018. 16:00

Aprīlī URBACT programmas “AGRI-URBAN” projekta ietvaros notika trīspusēja tikšanās pie projekta partnera Södertälje pašvaldībā Zviedrijā. Vizītes ietvaros Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji apmeklēja Moraberg vidusskolas ēdnīcu, kur pavāre iepazīstināja ar procesu, kā pašvaldības vidusskolā tiek organizēta veselīgas pārtikas sagatavošana skolēniem un darbiniekiem, kā arī tika apskatīta virtuve, ēdamzāle un procesu, kā ēdiens tiek servēts "Zviedru galda" veidā. Pēc iepazīšanās šajā ēdnīcā tika ieturētas pusdienas un bija iespēja degustēt dažādos ēdienus no plašās ēdienkartes. Pēc veselīgas maltītes ieturēšanas, domu un iespaidu apmaiņas pie pusdienu galda notika diskusija pašvaldības Uztura nodaļā, kura izvietota vidusskolas telpās. Savas prezentācijas sniedza Kerstin Sjölin - Uztura nodaļas direktora asistente un Anna Svartsjö. Sarunas laikā viņas informēja par Uztura nodaļas organizatorisko un operacionālo darba procesu, un dalījās pieredzē par publisko iepirkumu.

Sporta pedagogi seminārā apgūst jaunas metodes sporta nodarbību vadīšanā un iepazīstas ar projektā izstrādātu rokasgrāmatu

19.04.2018. 11:12

Laikā no 2018.gada 13. līdz 14.aprīlim Jelgavas novada Sporta centrā seminārā tikās 8 Jelgavas novada Sporta centra treneri un sporta pedagogi, lai apgūtu jaunas metodes ikdienas darbā ar bērniem un noklausītos 2 treneru gūto pieredzi seminārā Atēnās, Grieķijā šā gada 2018.gada janvārī, kas tika organizēts ar mērķi prezentēt starptautiskā projekta darba grupas izveidoto unikālo mācību materiālu un apmācīt projekta konsorcija dalībnieku sporta pedagogus un trenerus pēc rokasgrāmatas “Vērtību mācīšana bērniem sportojot: 120 spēles laimīgiem bērniem” vadlīnijām.

Zaļeniekos asfaltēs pašvaldības ceļu astoņu kilometru garumā

16.04.2018. 17:22

Šovasar, piesaistot gan Eiropas Savienības finansējumu, gan ieguldot Jelgavas novada pašvaldības budžeta līdzekļus, Zaļenieku pagastā “Ķemeru-Zanderu” ceļam paredzēts veikt asfaltēšanas darbus. Asfaltēšana pašvaldības ceļā aizsākās jau pērn, kad, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, noasfaltēja pirmos divus kilometrus. Šogad, turpinoties aizsāktajam projektam un realizējot vēl vienu projektu, pašvaldība ieplānojusi kopumā noasfaltēt gandrīz astoņus kilometrus.