+A A
Ceturtdiena, 13. Augusts, 2020
Velga, Elvīra

Aktualitātes

Svētes pamatskolā ieviesīs jaunu ilgtspējīgu un attīstošu metodi

06.08.2020. 16:44

Laikā no 30. Līdz 31.jūnijam Svētes pamatskolas speciālais pedagogs Ināra Ozoliņa apmeklēja apmācības “Barboleta attīstošas metodes izmantošana*”, lai turpmāk šīs pedagoģiskās intervences platformas piedāvātās iespējas integrētu ikdienas darbā izglītības iestādē.

Noslēgušies Lielvircavas muižas kungu nama atsevišķu otrā stāva telpu un būvdetaļu atjaunošanas darbi

05.08.2020. 08:37

Lielvircavas muižas kungu māja ir Valsts vietējās nozīmes kultūras piemineklis Nr. 5240, būvēta klasicisma periodam raksturīgā stilistiskā, laika periodā no 1803.-1808.gadam. Paplašināšanas un pārbūves darbi veikti 1853.gadā. Lai veicinātu Lielvircavas muižas aktīvāku iesaisti tūrisma attīstībā un nodrošinātu pakāpenisku muižas visu telpu pieejamību, tika realizēts projekts “Lielvircavas muižas kungu nama telpu atjaunošana”, kura gaitā tika veikti muižas kreisā spārna atsevišķu telpu atjaunošanas darbi, iekļaujot ieejas parādes durvju, centrālo kāpņu restaurāciju, kā arī veikti citi specializētie montāžas darbi.

Pabeigti labiekārtošanas darbi Elejā, Svētē un Zaļeniekos

31.07.2020. 11:31

Noslēdzoties iepirkumam, Jelgavas novada pašvaldība šajā gadā īstenoja sporta laukumu labiekārtošanu pie izglītības iestādēm divos pagastos – Svētē un Zaļeniekos. Savukārt, noslēdzoties iepirkumam “Teritorijas labiekārtošana pie Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra (Eleja)”- šopavasar noritēja labiekārtošanas darbi, kas iepriecinās mazus un lielus. Bērnu rotaļu iekārtas, 14 dažādi āra trenažieri, neliela āra estrāde nu ļauj vietējiem patīkami un aktīvi pavadīt laiku svaigā gaisā.

Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas Restauratoru nams organizē meistarklases restaurācijas un celtniecības nozares profesionāļiem

08.07.2020. 08:25

Jūnija izskaņā – 27., 28.jūnijā Zaļeniekos, Restauratoru namā notika meistarklase restaurācijas un celtniecības nozares profesionāļiem ģipša dekoratīvo būvelemetu fragmentu zeltīšana eļļas tehnikā Latvijas Amatniecības kameras meistara Jutas Gulbes vadībā.

Lielplatonē veidos Dienas aprūpes centru

25.06.2020. 15:01

Līdz ar pirmo partneru kopīgo tikšanos, kas norisinājās 18.jūnijā, starts dots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014 - 2020 projektam LLI - 425 “Daudzfunkcionālo centru - vietējās kopienas sociālās iekļaušanas un izaugsmes veicinātāju attīstība” (OCTOPUS). Tā ietvaros plānots veicināt sociālo pakalpojumu pieejamību un sociālo iekļaušanos riska grupas ģimenēm, senioriem un cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem.

Iedzīvotāji aicināti aizpildīt anketu

15.06.2020. 15:38

Jelgavas novada pašvaldība ir iesaistījusies URBACT programmas projektā “Lietu internets kā politikas instruments pārmaiņām pašvaldībā”. Projekta mērķis ir veicināt lietu interneta izmantošanu ilgtspējīgai attīstībai, iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī ilgtspējīgu vides un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

Seminārā plāno uzlabot atbalsta sistēmu izglītības iestādēs

13.06.2020. 08:47

Laikā, kad valstī vēljoprojām izsludināta ārkārtas situācija, bet pulcēšanās atļauta ievērojot stingrus distancēšanās, telpu plānojuma un citus svarīgus aspektus, Jelgavas novada pašvaldības Lielajā zālē norisinājās projekta seminārs par atbalsta vadības sistēmas izveides jautājumiem novada izglītības iestādēs. Pasākumā piedalījās atsevišķi izglītības iestāžu atbalsta speciālisti, direktori, Izglītības pārvaldes speciālisti un projekta vadītājs. Jāuzsver, ka klātienes seminārā dalībnieku skaits nepārsniedza 25 personas, ievērojot stingrus reģistrācijas nosacījumus.

Uzsākta projekta „ Tradicionālās kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un pārmantošana Jelgavas novadā ” īstenošana

28.05.2020. 09:09

Lai nodrošinātu tradicionālā kultūras mantojuma meistaru zināšanu un prasmju saglabāšanu, pārmantošanu un popularizēšanu Zemgales reģionā, Jelgavas novada pašvaldība uzsākusi projekta „ Tradicionālās kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un pārmantošana Jelgavas novadā ” īstenošanu.

Apstiprināts finansējums “Lietu interneta” turpmākajām aktivitātēm pašvaldībā

26.05.2020. 13:26

IoTXchange jeb Lietu Internets kā politikas instruments pārmaiņām pašvaldībā ir Eiropas līmeņa projekts, kas ir apstiprināts finansējuma saņemšanai un sāks savu aktīvo īstenošanas fāzi jau šā gada jūnijā. Tā mērķis ir izstrādāt digitalizācijas plānus, kuru pamatā ir lietu interneta (IoT) risinājumi, lai uzlabotu dzīves kvalitāti mazās un vidējās Eiropas Savienības pašvaldībās.

Apstiprināti jauniešu iniciatīvu projektu pieteikumi

22.05.2020. 08:06

Maijā noslēgusies projektu pieteikumu izvērtēšana Jelgavas novada pašvaldības rīkotajā Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgās mācību pārtraukšanas samazināšanai” jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā. Projektus konkursam bija iesniegušas 5 dažādas organizācijas, izvērtējot projektus, ņemti vērā atbilstības un kvalitātes kritēriji - vērtēšanas komisija apstiprinājusi 4 projektus.

Aicina piedalīties vērienīgākajā eksāmenā Latvijā - Eiropas eksāmenā

07.05.2020. 13:53

7., 8., 9. maijā www.esmaja.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties tiešsaistes testā Eiropas eksāmens. Eiropas eksāmena mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu.

Projektu konkursā ”Mēs savai videi 2020” atbalstītas 32 projektu idejas

05.05.2020. 15:04

Jelgavas novada pašvaldības finansētajā projektu konkursā “Mēs savai videi 2020” šogad saņemti 42 projektu pieteikumi un šonedēļ, noslēdzoties izvērtēšanas termiņam, žūrija lēmusi atbalstīt 32 iedzīvotāju idejas kopsummā par vairāk kā 22 000 EUR. Projektu īstenošanu atbalstītie dalībnieki varēs uzsākt jau tuvākajā laikā.

Zemgalei un tās pierobežai jākļūst vēl zaļākai

29.04.2020. 11:00

Šajās dienās būs pagājuši tieši divi gadi, kopš Jelgavas novada Lielvircavas muižā, projekta vadošais partneris, Zemgales Plānošanas reģions, ar partneriem no Baltijas Vides foruma, Jelgavas, Bauskas un Rundāles novada pašvaldībām, kā arī kaimiņzemes Lietuvas Biržu rajona pašvaldībām, Biržu un Žagares Reģionālā parka direkcijām parakstīja līgumu par sadarbības projekta īstenošanu, kas vērsts uz zaļās infrastruktūras pilnveidošanu zemieņu upju ainavā. 

Kamēr esi mājās, iepazīsti tūrisma iespējas tepat Pierīgā!

28.04.2020. 09:51

Cik daudz mēs zinām par tuvākajiem novadiem Pierīgā? Kādas interesantas vietas un  iespējas tie piedāvā? LEADER sadarbības projekta „Tūrisms kopā” ietvaros ir izdots jauns tūrisma informatīvais izdevums „Apceļo Pierīgu!".

Notiek Restauratoru nama aprīkojuma papildināšana

24.04.2020. 16:24

Kamēr apmācības un māceklība ir apturētas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas Restauratoru namā notiek aprīkojuma papildināšana.

Izstrādāts Svētes upes atveseļošanas plāns

23.04.2020. 15:16

Aicinām iepazīties ar Jelgavas novada pašvaldības pasūtījuma Latvijas Lauksaimniecības universitātes veiktā pētījuma “Svētes upes atveseļošanas plāna sagatavošana un ieteikumu izstrāde upes krastu un upes pieguļošo teritoriju apsaimniekošanai” rezultātiem un izstrādāto Svētes upes atveseļošanas plānu Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekta “Zaļās infrastruktūras pilnveidošana zemieņu upju ainavā” (ENGRAVE, LLI-291) ietvaros. ENGRAVE projekta īstenošana sākās 2018. gada maijā un noslēgsies šā gada 30. aprīlī.

Lielvircavas muižā aktīvi norit restaurācijas darbi

20.04.2020. 16:49

Lielvircavas muižā pašlaik norit restaurācijas interesantākais process. Atsedzot kāpņu platformu, atklājas interesanti vēstures fakti. Kāpņu margas un reliņi jau notīrīti no veco krāsu slāņiem, atsedzot senā koka tekstūras burvību. Uzmeistaroti arī jauni trūkstošie reliņi, kas ilgus gadus kāpnes neļāva skatīt to oriģinālajā jeb autentiskajā versijā.  Vārdu sakot, muižas kreisajā spārnā rit aktīva SIA “Warss+” meistaru darbošanās, atjaunojot seno vairogparketu un centrālo kāpņu restaurāciju.

Trīs deinstitucionalizācijas plānā iekļautajiem objektiem būvdarbi noslēgušies

16.04.2020. 16:10

Lai īstenotu deinstitucionalizācijas (DI) plānu un Jelgavas novadā attīstītu infrastruktūru ģimeniskai videi pietuvinātiem sociālajiem pakalpojumiem, noslēdzas būvdarbi trīs objektos.

Pabeigti sociālā pakalpojuma centra “LAIPA” būvdarbi Kalnciemā

15.04.2020. 13:55

Šonedēļ durvis būtu vēris jaunais daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “LAIPA” Kalnciema pagastā Draudzības ielā 3, taču rekonstruētā ēka gaidīs valstī un veselībā drošākus laikus, kad svinēt atklāšanu. Deinstitucionālizācijas projekta (DI) ietvaros jaunā centra “LAIPA” izveide gan būvdarbu, gan sociālo pakalpojumu ziņā ir viena no vērienīgākajām pašvaldības budžeta izdevumu prioritātēm šajā gadā, lai gan kopumā DI projekta ietvaros pašvaldība kopumā rekonstruē trīs infrastruktūras objektus - gan Elejā, gan Kalnciemā.

Uzlabo pieaugušo tālmācības procesu

08.04.2020. 08:46

Jelgavas novada Neklātienes vidusskola 13 mēnešu laikā ar partneriem no Itālijas un Igaunijas īstenoja Eiropas Savienības Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projektu Adult ReStart skolu izglītības sektorā “Restarting adult learning skills through new teaching methods” (“Pieaugušo izglītības prasmju atjaunošana, izmantojot jaunas mācību metodes”). Projekta īstenotāji vēlējās realizēt pieaugušo izglītojamo tālmācības formas uzlabošanu, tāpēc projektā pedagogus aktīvi izglītoja par modernākajām tehnoloģijām un jauniem mācīšanas paradumiem.