+A A
Svētdiena, 21. Janvāris, 2018
Agne, Agnese, Agnija
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Karjeras attīstības atbalsta pasākums - "Maizes pasaule"

26.06.2017

Šā gada 7. un 15.jūnijā Sesavas pamatskolas 36 pirmo līdz devīto klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz SIA „JS Caunītes” Cenu pagastā, Ozolnieku novadā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lauku sēta “Caunītes” var lepoties ar latvisko tradīciju piekopšanu. Mūs visus laipni sagaidīja viesmīlīgā saimniece Santa Rubene un aicināja uz klēti. Klētī tikām iepazīstināti ar maizes cepšanas procesu, gadskārtu apli. Ar lielu interesi aplūkojām lietas, ierīces, darba rīkus, kas atradās klētī, klausījāmies saimnieces stāstījumā.

Pēc interesantā stāstījuma saimniece mums piedāvāja dažādas aktivitātes: aplūkot maizes krāsni, kas jau bija izkurināta, katram pašam veidot un cept savu maizes kukulīti, iemēģināt roku graudu malšanā rokas dzirnavās, aust stellēs, baudīt sētas jauko gaisotni.

Šī sēta un vieta mūs katru uzrunāja citādāk, katrs atrada sev vispiemērotāko nodarbi. Tā rosoties un aktīvi darbojoties, mēs sajutām šīs sētas burvību un smaržu gaisā. Tā bija tikko ceptas maizes smarža! Uz galda rindojās no maizes krāsns izņemtie, mūsu rokām veidotie, maizes kukulīši. Neaprakstāms prieks par maizi un šo vietu- smaržas gaisā un garšas mutē!

 Dodoties mājās, līdzi ņēmām ne tikai katrs savu izcepto maizes kukulīti, bet arī iegūtās zināšanas par maizes cepšanu, jaukās emocijas, prieku un vēlmi vēlreiz te būt!

Paldies saimniecei, kura mūs laipni uzņēma, iepazīstināja ar aktivitātēm, kas saistītas ar latvisku tradīciju kopšanu un saglabāšanu.

Šī ekskursija skolēnos veicināja interesi savu nākotnes profesiju un biznesu saistīt ar mājražošanu, kur varētu saglabāt latviskās tradīcijas tūrisma pievilināšanai.

Informāciju sagatavoja Ilze Jansone - Sesavas pamatskolas pedagogs karjeras konsultants.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums - "Maizes pasaule"