+A A
Piektdiena, 19. Janvāris, 2018
Alnis, Andulis
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Svētes maizes" ceptuvē

26.06.2017

Šā gada 6.jūnijā 17 skolēni no Šķibes pamatskolas 1.-5. klases viesojās SIA "Svētes maize", projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

šķibes pamatskolas skolēniem bija iespēja doties ekskursijā uz SIA "Svētes maize" ceptuvi. Nodarbība iesākās ar iepazīšanos un ceptuves vispārīgo apskati, kā arī ar drošības instruktāžu. Skolēniem pašiem bija iespēja no maizes abrā uzrūgušās mīklas izveidot kopīgo maizes klaipu, kuru izcepa krāsnī un siltu varēja pagaršot. Izstāstīja, kādi profesiju pārstāvji strādā maizes ceptuvē, kur realizē savu produkciju. Demonstrēja graudu pārtapšanas procesu dažādu malumu miltos un skolēni varēja iepazīt labības, kas tiek izmantotas maizes cepšanai. Tika piedāvāta maizes ceptuvē tapušās produkcijas degustācija. Mācību ekskursijas noslēgumā skolēnu gūtās zināšanas tika pārbaudītas ar krustvārdu mīklas palīdzību un vērtējums par paveikto, izteikti secinājumi.

Skolēniem ekskursija bija interesanta, viņi secina, ka ir uzzinājuši daudz ko jaunu par maizes cepšanas procesu. Tāpat, ka labprāt vēlreiz brauktu ekskursijā uz maizes ceptuvi, Skolēni ir ieguvēji pēc šīm nodarbībām.

Skolēnu secinājumi -  bija ļoti interesanti; patika; grūts un atbildīgs darbs; ļoti garšīgs darbs.

Informāciju sagatavoja Dace Jakušonoka, Šķibes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Svētes maizes" ceptuvē