+A A
Trešdiena, 26. Aprīlis, 2017
Rūsiņš, Sandris, Alīna
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Pašvaldības ziņas

Kandidātu sarakstu izloze

26.04.2017. 10:25

Kandidātu sarakstu izloze * notika 2017.gada 25.aprīlī plkst.10:00 Pasta ielā 37, Jelgavā, Administrācijas ēkā 5.stāvā.
*Saskaņā ar likumu “Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likums” 24.pants 7.punkts.

Zināms darbu veicējs gājēju-veloceliņu izbūvēm Sesavas un Jaunsvirlaukas pagastos

25.04.2017. 16:23

Noslēdzoties iepirkumiem par gājēju-veloceliņu izbūvi Sesavas pagastā, kā arī Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes ciemā, vairāku pretendentu konkurencē būvdarbu veikšana abos pagastos uzticēta SIA “Uzars bruģēšana”, kas būvdarbus apņēmusies veikt kopsummā par 193 482 EUR. Būvdarbiem nepieciešamo kopsummu novada pašvaldība iecerējusi ņemt kā aizņēmumu Valsts kasē.

Konkurss talantīgajiem radošajiem un idejām bagātajiem!

20.04.2017. 09:47

Radi un papildini barona Hāna muižas unikālo tēlu un izveido pats savu suvenīru ko tūristi no tuvām un tālām zemēm varēs iegādāties, apmeklējot Lielplatones muižu!

Caurules bojājuma dēļ applūst Vilces sākumskola

18.04.2017. 14:18

Plīstot ūdensvadam, kas atrodas skolas pirmajā stāvā, aizvadītajā – svētku nedēļas nogalē applūduši Vilces sākumskolas pirmā stāva gaiteņi, direktores kabinets, kā arī ēkas pagrabstāvs. Negadījums konstatēts vakar - 17. aprīlī, kad veikti arī atsūknēšanas darbi, bet mācības pirmsskolas bērniem atsāksies ar rītdienu – 19. aprīli. 

Pašvaldība iesaistīs iedzīvotājus veselības veicināšanas pasākumos

13.04.2017. 09:55

Lai sekmētu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, Jelgavas novada pašvaldība īstenos projektu “Slimību profilakses un Veselības veicināšanas pasākumi Jelgavas novadā”. Izmantojot Eiropas Sociāla fonda (ESF) un valsts budžeta piešķirtos līdzekļus, turpmākos trīs gadus Jelgavas novada iedzīvotājiem būs iespēja iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs, veselīga uztura meistarklasēs un semināros, lekcijās par slimību profilakses jautājumiem.

Aicina cilvēkus ar invaliditāti izmēģināt spēkus sporta dienā "Sportosim kopā"

12.04.2017. 16:59

Jelgavas novada pašvaldības sadarbības partneris - Invalīdu sporta un rehabilitācijas klubs  (ISRK) “Cerība”, aicina cilvēkus ar invaliditāti uz sportisku pasākumu “Sportosim kopā”, kas notiks  26. aprīlī plkst. 10.30 Jelgavā, Zemgales olimpiskajā centrā. Uz sportiskajām sacensībām aicināti pieteikties gan Jelgavas pilsētas, gan Jelgavas novada iedzīvotāji.  

Jelgavā skatāma ceļojošā izstāde par Romas līgumu 60. gadadienu

11.04.2017. 16:41

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, šogad visā Latvijā būs skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. Tajā aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām. 

Vecākus aicina uz bezmaksas nodarbību ciklu par bērnu drošības jautājumiem

11.04.2017. 15:52

No 25. aprīļa Jelgavas novada pašvaldībā vecāki aicināti piedalīties bezmaksas 4 nodarbību ciklā “Kā parūpēties par sava bērna drošību”. Tās būs nodarbības, kuru laikā vecāki varēs gūt plašāku ieskatu par jaunākajām vardarbības izpausmes formām, kā pamanīt vardarbības pazīmes savam bērnam un kā pasargāt savu bērnu no vardarbības virtuālajā vidē, kā arī, kādas disciplinēšanas metodes veicinātu Jūsu bērnā drošības un stabilitātes sajūtu. 

Jelgavas novada pašvaldības darba laiks 2017. gada aprīlī un maijā

10.04.2017. 12:59

Pamatojoties uz Darba likuma 135.pantu (darba dienas ilgums pirms svētku dienām) 

Līvbērzes mājturības ēka gūst atzinību par pārbūves darbiem konkursā “Gada labākā būve Latvijā”

31.03.2017. 11:55

Līdzās investīcijās apjomīgiem objektiem, kas piedzīvojuši būtiskas kvalitatīvas pārmaiņas un kļuvuši par kvalitatīvām ēkām ar pievienoto vērtību, Latvijas Būvniecības asociācijas organizētajā konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2016” būvnieku, inženieru un arhitektu novērtējumu un atzinību ieguvusi Līvbērzes vidusskolas mājturības ēka. Ceturtdien, 30. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā norisinājās laureātu sveikšana desmit nominācijās konkursam  “Gada labākā būve 2016”.  

Apstiprina aizņēmumu meliorācijas projekta īstenošanai

29.03.2017. 16:50

Jelgavas novada domes deputāti šodien domes sēdē apstiprināja lēmumprojektu par meliorācijas sistēmas darbības uzlabošanu Glūdas pagastā - Sodītes grāvī, tam paredzot veikt aizņēmumu Valsts kasē 178 985 eiro apmērā. Paredzamie atjaunošanas darbi notiek saskaņā ar Interreg Central Baltica programmas projektu “Praktiski pasākumi vienotā meliorācijas sistēmu apsaimniekošanā ar mērķi samazināt biogēno elementu ieplūdi Baltijas jūrā”, kurā kā partneris Jelgavas novada pašvaldība iesaistījusies jau no 2015. gada. 

20.maijs - tavs „mirklis laika rāmītī”

29.03.2017. 14:47

20.maijā - šogad agrāk kā citus gadus – Elejas muižas parkā Jelgavas novads svinēs septītos novada svētkus, datumos apvienojot tos ar tik tradicionālajiem Bērnu svētkiem mācību gada noslēgumā.

Cīņa ar Spānijas kailgliemezi

29.03.2017. 09:46

Pienākot pavasarim, kad katru dienu zeme kļūst arvien siltāka un daba mostas no ziemas miega, mazdārziņu un zemju īpašniekus Jelgavas novadā sāk satraukt nevēlamu sugu parādīšanās, proti, Spānijas kailgliemezis (Arion lusitanicus auctt. non Mabille). Jelgavas novada pašvaldība jau iepriekš ir sazinājusies ar ekspertiem un vides speciālistiem, kā arī vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar lūgumu Spānijas kailgliemezi iekļaut invazīvo sugu sarakstā.  Ņemot vērā visa veida ieteikumus, zināmos faktus un iespējamos praktiskos risinājumus, mazdārziņu saimniekiem, privātmāju īpašniekiem pašvaldība rekomendē savlaicīgu un aktīvu rīcību. 

Aicinājums darba devējiem nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā

27.03.2017. 17:29

Jelgavas novada pašvaldība kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina iesaistīties un nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā, piesakoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākumam "Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs", kas tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam. Darba devēji aicināti pieteikties pasākuma īstenošanai jau no 2017. gada 27. marta.

Kā cīnīties ar Sosnovska latvāņiem?

27.03.2017. 16:33

Līdz ar pavasara darbiem, zemju īpašnieki tiek aicināti, kuru īpašumos sastopami latvāņi, ķerties pie teritoriju apsaimniekošanas un iznīcināt svešzemju ievesto nezāli. Viena no pašlaik atzītākajām un efektivitātē pierādītākajām metodēm arī Latvijā ir “Integrētās Audzēšanas Skolas”. 

Līvbērzes vidusskolas mājturības ēka - starp finālistiem konkursā “Gada labākā būve”

27.03.2017. 14:21

Šodien, 30. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā norisināsies “Būvniecības dienas”, kuras ietvaros dienas gaitā paziņos laureātus desmit nominācijās Latvijas Būvnieku asociācijas organizētajam konkursam  “Gada labākā būve 2016”.  

Kalnciemā plāno nojaukt vecos ķieģeļu cepļus

23.03.2017. 13:34

Jelgavas novada dome vakar, apvienoto komiteju sēdē izskatīja un tālāk uz domes sēdi virza lēmumprojektu par divu ķieģeļu cepļu (tuneļkrāšņu) nojaukšanu Kalnciemā. Būvju tehniskā stāvokļa dēļ atzinumā tās uzskatāmas par bīstamām un, ievērojot MK noteikumus, plānots nojaukt.

Novads atjauno ievērojamo teātru darbinieku - Arvīda un Margas Spertālu balvu

23.03.2017. 10:29

22. marta Jelgavas novada domes ārkārtas sēdē deputāti izskatīja un apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz atjaunot Spertāla balvu - novadnieka Arvīda Spertāla un viņa sievas vārdā dēvēto un vairāk kā pirms 30 gadiem reiz iedibināto apbalvojumu par izciliem un ievērojamiem sasniegumiem teātra mākslā. Pirmā atjaunotā balva tiks pasludināta un pasniegta 25. aprīlī, kad Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi “Spertālu laikmets latviešu teātrī”.

Valgundē uzņēmēji iecerējuši atvērt plastmasas un stikla atkritumu pārstrādes uzņēmumus

23.03.2017. 08:38

Jelgavas novada dome, balstoties uz saņemtajiem iesniegumiem gada sākumā, 22. martā Apvienoto komiteju sēdē izskatīja divus lēmumprojektus, kuri paredz Valgundes pagastā attīstīt atkritumu šķirošanas un pārstrādes uzņēmumus. Uzņēmums SIA “Grindplast” plāno izveidot nelielu polimēru atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kā gala produktu ražojot otrreizējās izejvielas – granulas. Savukārt uzņēmums SIA “Aurenti” iecerējis nodarboties ar stikla atkritumu pārstrādi. 

Somijas pieredze izglītības procesa nodrošināšanā

22.03.2017. 09:25

Lai iepazītos ar mācību procesa organizāciju Somijā, Jelgavas novada Izglītības pārvaldes pārstāvji Ziemeļu Ministru padomes projekta “Ziemeļvalstu – Baltijas valstu sadarbība izglītības sistēmu uzlabošanai” ietvaros marta vidū apmeklēja Pohjois-Satakunta reģionu Somijā.