+A A
Trešdiena, 17. Oktobris, 2018
Karīna, Gaits
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Zināmi darbu veicēji Vilces un Svētes skolu būvdarbiem

04.07.2016

Noslēdzoties iepirkuma procedūrām, noskaidroti būvdarbu veicēji divām Jelgavas novada izglītības iestādēm, kas jau šajā vasarā piedzīvos vērienīgus remontdarbus. Konkursā par tiesībām atjaunot ēku fasādi un veikt iekštelpu remontdarbus, kā arī veikt labiekārtošanas darbus Vilces pamatskolā uzvarēja SIA “Uzars”, kas piedāvājumā būvdarbus apņēmušies veikt par 881 155 EUR bez PVN. Savukārt Svētes pamatskolas vecās ēkas daļu pārbūvēs SIA “Latvijas Energoceltnieks” par 294 987 EUR bez PVN. Tāpat, noslēdzoties iepirkumam par būvuzraudzību šajos objektos, noskaidrots, ka to veiks SIA "Lerix" par 6880 EUR bez PVN. 

Iepirkuma nolikums Vilces pamatskolai paredz jau vasarā uzsākt SIA "Livland Group" tehniskā projekta īstenošanos dzīvē, nodrošinot Vilces sākumskolas ēkas atjaunošanu. Sākumskolas ēkai ir divi stāvi un puspagrabstāvs, no putna lidojuma tā atgādina “H” burtu, vienā korpusā mācību stundas aizvada sākumskolas audzēkņi, bet otrā - pirmsskolas bērni. Atjaunošanas projekts paredz pielāgot telpas mūsdienu vajadzībām, proti, virtuves bloka un ēdināšanas telpu pārplānošanu un paplašināšanu, mācību klašu un bērnu dārzu telpu atjaunošanu. Papildus iecerēts labiekārtot un pārbūvēt puspagrabu ar mērķi ierīkot mājturības kabinetu ar tam nepieciešamo aprīkojumu, kā arī saimniecības dienesta telpas. Sākumskolas ēku rekonstruēs arī no ārpuses, atjaunojot fasādi un jumtu. Tiks atjaunotas arī ventilācijas, apkures un ūdens sistēmas, kā arī apsardzes, video novērošanas un ugunsdrošības trauksmes signalizācijas. 

Jāteic, ka ēkas būvdarbi ir tikai viens no gaidāmajiem darbiem, vislielākās pārmaiņas piedzīvos skolu kompleksu apkārtne, īstenojot SIA “Namejs Plus” projektu. Pie Vilces sporta zāles ieejas paredzēti pieci āra trenažieri. Ēkas otrā pusē sliesies divi jauni pludmales volejbola laukumi. Savukārt teritorijas ziemeļu daļā paredzēts laukums no bruģakmens ieseguma 80mm biezumā, autotransporta kustībai – ēdiena piegādei virtuvei, šķeldas piegādei katlu mājai. Skolas teritorijā izveidos arī divus bērnu laukumus ar rotaļu ierīcēm, sadalot tos pa vecuma grupām (no pusotra līdz 3 gadiem un no 4 līdz 6 gadiem), pamatnes segumam izmantojot monolītu gumijotu drošības segumu. Domājot ne tikai par būvdarbiem, plānots arī teritoriju padarīt estētiskāku un skaistāku, veicot apzaļumošanu, kā arī nojaucot veco dzelzsbetona stabu žogu, uzstādīt jaunu 3D paneļu žogu, kas ar savu zaļo krāsu saplūdīs ar apkārtējo ainavu un būs neuzkrītošs.

Līdztekus Vilces būvniecības darbiem novadā tiks pārbūvēta arī Svētes pamatskolas vecās ēkas daļa. Šobrīd vecajā ēkas daļā atrodas sākumskolas klases, viena sešgadīgo pirmsskolas grupa, Neklātienes vidusskolas telpas, muzejs, skolas ēdnīca un sociālā pedagoga telpa. Balstoties uz SIA “Namejs Plus” izstrādāto projektu, plānots esošās klašu telpas paplašināt, kā arī tām veikt kosmētisko remontu. Tāpat atjaunošanu piedzīvos esošās koka kāpnes. Ēkai kopā ir trīs stāvi - trešais stāvs 1960.-tajos gados piebūvēts no koka.  Tā kā pašreizējā Svētes pamatskolas ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, tad pirmie divi ēkas stāvi netiks mainīti, vienīgi trešais – tiks demontēts un atjaunots no jauna, mainot arī logus un jumtu.

Jāpiemin, ka 22. jūnija domes sēdē tika apstiprināti abu skolu lēmumprojekti par ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē, paredzot Vilces pamatskolai 1 072 755.94 EUR lielu aizņēmumu uz 25 gadiem ar atmaksas grafiku no 2017. gada janvāra, savukārt Svētes skolai 361 483.95 EUR apmērā uz 15 gadiem, arī paredzot atmaksu uzsākt ar 2017. gadu.