Svētdiena, 19. Novembris, 2017
Liza, Līze, Elizabete, Betija

Pieredzes apmaiņas vizītē viesojas Alitas rajona pašvaldības pārstāvji

25.08.2016

Laikā no 24. līdz 25. augustam divu dienu pieredzes apmaiņas un sadarbības stiprināšanas vizītē  Jelgavas novada pašvaldībā viesojas delegācija no Lietuvas - Alitas rajona pašvaldības.

Alitas rajona pašvaldības delegācija sastāv no 10 pašvaldības deputātiem un 11 administrācijas pārstāvjiem, tajā skaitā - dažādu nodaļu vadītāji, priekšsēdētājs un vietnieki.

Alitas rajons administratīvajā iedalījumā un iedzīvotāju skaitā ziņā ir tikai nedaudz mazāks par Jelgavas novadu (Jelgavas novadā 13 pagasti, bet Alitas rajonā 11 pagasti), centrālā pārvalde, līdzīgi kā  Jelgavas novadam arī Alitas rajonam atrodas pilsētas teritorijā, tāpēc arī infrastruktūras ziņā un pārvaldībā lietuviešus interesē darba organizācija, iespējamie kopējie pārrobežu projekti un pašvaldības pārvaldītās kapitālsabiedrības funkcionalitāte.

Kopējā sanāksmē abu pašvaldību pārstāvji izrunāja jautājumus par pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Jelgavas novada KU” darba organizāciju, apsaimniekošanu, uzņēmējdarbības vidi novadā, aktuālajiem infrastruktūras projektiem un iepazinās ar deputātu darba organizāciju pirms Domes ārkārtas sēdes.

Tāpat viesi arī devās apskatīt dažādus objektus, iestādes un pētīt to funkcionalitāti, kā piemēram: pirmo zemas enerģijas patēriņa sporta halli Latvijā un Kalnciema vidusskolu, Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu, “Buku audzētavu” Valgundes pagastā, un Elejas muižas tējas namiņu.

Pieredzes apmaiņas vizītē viesojas Alitas rajona pašvaldības pārstāvji