Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Paraksta starpvalstu sadarbības līgumu ar Baltkrievijas Grodņas rajona pašvaldību

13.10.2016

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros, ar finansējuma apgūšanas mērķi Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020. gadam no 12. oktobra līdz 14. oktobrim Jelgavas novada pašvaldībā viesojas Baltkrievijas Grodņas rajona pašvaldības pārstāvji, lai parakstītu starpvalstu sadarbības līgumu, kas sekmēs jaunu projektu īstenošanos nozīmīgās sabiedrības jomās.

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā Zemgales reģions šogad piedalās pirmo reizi. Lai veiksmīgi apgūtu pārrobežu sadarbības programmas paredzēto finansējumu, Jelgavas novada pašvaldība ir uzsākusi sadarbības ar vairākām pašvaldībām gan Lietuvā, gan Baltkrievijā. Vasaras vidū - 5. jūlijā Jelgavas novada pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Lietuvas Alitas rajona pašvaldību. Līdz šim ar konkrētu pašvaldību Baltkrievijā nebija iedibināta sadarbība. Tādēļ septembra beigās novada pašvaldības vadība viesojās Baltkrievijas Grodņas un Slavgorodas rajona pašvaldībās, lai uzsāktu abu valstu sadraudzību.

Baltkrievijas Grodņas rajona pašvaldības oficiālajā vizītē Jelgavas novada pašvaldībā viesojās četri pārstāvji. Vizītes laikā 13. oktobrī tika noslēgts sadarbības līgums, kas paredz turpmāk strādāt pie konkrētu jautājumu izskatīšanas un virzīšanas, respektīvi, meklēt jomas, kurās iet kopīgu ceļu, lai pēc tam darbotos kopīgos projektos. Sadarbības kopējie mērķi ir gana plaši – attīstīt sadarbību starp uzņēmējiem, izglītības un kultūras iestādēm, kultūras un sabiedriskām organizācijām, pašdarbnieku kolektīviem, padziļināt zināšanas par abu valstu tradīcijām un kultūru.

Latvijai, Lietuvai un Baltkrievijai ir ne tikai kopīgas robežas, bet arī kopīga vēsture un kultūrvēsturiskais mantojums. Baltkrievijas galvaspilsēta ir Minska, lielākās pilsētas ir Grodņa, Vitebska, Bresta, Mogiļeva un Gomeļa.

Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir viena no Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmām un tiek īstenota Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) ietvaros. EKPI ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas aizvietos līdzšinējās ģeogrāfiskās un tematiskās sadarbības finanšu programmas ārējās robežās (piemēram, TACIS). Programmas mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un vienlīdzīgu pierobežas reģiona sociālekonomisko attīstību, lai padarītu to konkurētspējīgu ekonomiskajai un uzņēmējdarbības attīstībai un pievilcīgu dzīvošanai un apmeklēšanai.

Pašvaldībā viesojas Grodņas rajona pašvaldības pārstāvji no Baltkrievijas