+A A
Otrdiena, 25. Februāris, 2020
Alma, Annemarija
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Labiekārtotas teritorijas Kalnciema bērnudārzam “Mārīte” un Līvbērzes vidusskolai

28.10.2016

Noslēdzoties siltajiem laikapstākļiem, veiksmīgi pabeigti vairāku izglītības iestāžu teritorijas labiekārtošanas darbi. Piektdien, 28. oktobrī, plkst. 10.00 pirmsskolas iestādes apkārtnē paveikto prezentējusi Kalnciema pirmsskolas izglītības iestāde “Mārīte”, savukārt 31. oktobrī, plkst. 14:30 svinīgs pasākums plānots Līvbērzes vidusskolā, kur varēs apskatīt arī atjaunoto skolas  mājturības un tehnoloģiju ēku.

Ja 2014. gadā Jelgavas novadā būtiskākie darbi bija vērsti uz izglītības iestāžu rekonstrukciju un fasāžu sakārtošanu, tad pērn, ņemot ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē 1,5 miljonu eiro apmērā, tika uzsākti vērienīgi skolu apkārtnes labiekārtošanas darbi. Tos realizēja astoņām izglītības iestādēm, tostarp Kalnciema pirmsskolas izglītības iestādē “Mārīte”.

Varētu teikt, ka pagājušajā gadā visu astoņu iestāžu teritorijās darbi bija līdzīgi - lietus ūdens kanalizācijas sakārtošana, apgaismojuma atjaunošana vai ierīkošana, celiņu tīkla optimizācija un pārplānošana, stāvlaukuma ierīkošana, žoga atjaunošana un rotaļu elementu nomaiņa. Jāatzīmē, ka daļai skolu šie darbi noslēdzās jau pērn, bet citām kā, piemēram, pirmsskolas iestādei  “Mārīte” veicamie labiekārtošanas darbi bija sadalīti divās kārtās, otrajai kārtai noslēdzoties šī gada 30. septembrī. Tā rezultātā bērnudārza apkārtnē ierīkots bruģa klājums, drošības gumijas iesegumi un uzstādītas bērnu rotaļu ierīces. Tāpat arī veikta apgaismojuma ierīkošana, trīs nojumju uzstādīšana un teritorijas apzaļumošana. Kopējās izmaksas sastāda 252 997 EUR.

Ņemot ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē, šogad pavasarī teritorijas labiekārtošanas darbi uzsākti arī Līvbērzes vidusskolas apkārtnē. Skolas teritorijā uzstādīti droši, mūsdienīgi un vizuāli glīti rotaļu elementi, jauni apgaismojuma stabi, žogs. ierīkots automašīnu stāvlaukums, nodrošināta lietus kanalizācija un veikta teritorijas apzaļumošana. Kopējās izmaksas sastāda 187 442 EUR.

Paralēli darbiem Līvbērzes vidusskolas teritorijas labiekārtošanai būvniecības darbi noritēja arī skolas mājturības un tehnoloģiju ēkas atjaunošanai. “Mājturības ēka” ir 1933. gadā celta būve, kas atrodas atsevišķi no skolas. Lai skolēnu mājturības stundas beidzot varētu noritēt komfortablos apstākļos, noritējuši vērienīgi darbi -  atjaunots jumts un ar kaļķa un cementa javu pārveidotas mūra šuves. Lielākie pārbūves darbi risinājušies ēkas iekšpusē, siltinot grīdu, sienas un pārsegumus, ierīkojot jaunu elektroinstalāciju, atjaunojot iekšējo ūdensvadu un kanalizāciju. Kopējās izmaksas sastāda 129 028 EUR, kas arī tiks segtas no ilgtermiņa aizņēmuma Valsts kasē.

Labiekārtota teritorija Kalnciema pirmsskolas izglītības iestādei "Mārīte"

Līvbērzes vidusskolā pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi