+A A
Pirmdiena, 24. Jūnijs, 2019
Jānis
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Sociālā uzņēmējdarbība – efektīva, atbildīga un ilgtspējīga

27.01.2017

Piektdien, 27. janvārī, Labklājības ministrs Jānis Reirs, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune un Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis Jelgavas novada pašvaldības zālē atklāja labklājības ministrijas organizēto reģionālo semināru par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Savā uzrunā Jānis Reirs uzsvēra: „Sociālie uzņēmumi ir uzņēmumi, kuru primārais mērķis nav gūt finansiālu labumu īpašniekiem, bet gan risināt sabiedrībai nozīmīgas problēmas. Sociālo uzņēmējdarbību varētu raksturot ar trim atslēgas vārdiem – efektīva, atbildīga un ilgtspējīga pieeja.”

Tāpat labklājības ministrs norādīja, ka tādējādi tiek radītas darbavietas, piemēram, personām ar invaliditāti vai jaunajām māmiņām, kas ne vienmēr var strādāt pilnu darba laiku. Sociālie uzņēmumi efektīvi ietekmē nodarbinātību kopumā, attīsta vietēja līmeņa uzņēmējdarbību, rada jaunas tehnoloģijas un galu galā īsteno sociālo integrāciju. Tāpat bieži izplatīta ir prakse, kad sociālie uzņēmumi sniedz tādus pakalpojumus un ražo tādas preces, kas netiek nodrošinātas citu uzņēmumu paspārnē.

„Tāpēc svarīgi, lai informācija par piedāvātajām iespējām sasniedz tos cilvēkus, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Esmu pārliecināts, ka šādi uzņēmumi un iespēja darboties tajos veicinās sociālo atbildību sabiedrībā,” akcentēja labklājības ministrs Jānis Reirs.

Ar ESF projekta "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" vadlīnijām klātesošos iepazīstināja Labklājības ministrijas ESF projekta "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" vadītāja Ingeborga Linde. Par pieteikšanās kārtību, reģistrācijas nosacījumiem, kritērijiem un dalību projektā informēja Rafiks Misirovs - Labklājības ministrijas ESF projekta "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" īstenošanas vecākais eksperts. Savukārt prezentāciju par sociālās ietekmes izvērtēšanu un finanšu atbalsta saņēmēju uzraudzību sniedza Alite Grobiņa - Labklājības ministrijas ESF projekta "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" vecākā eksperte. Turpinājumā finanšu atbalsta saņemšanas nosacījumus skaidroja AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" pārstāvji Andrejs Buharins un Ilona Beizītere. Semināra izskaņā izvērtās diskusija ar jautājumiem un atbildēm par sociālās uzņēmējdarbības tēmu. 

No šī gada janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim Labklājības ministrija īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai”. Tā ietvaros daudzi jau esošo un arī topošie uzņēmēji varēs saņemt atbalstu darbības uzsākšanai vai paplašināšanai. Papildus informācija un tuvāko semināru datumi pieejami Labklājības ministrijas mājaslapā.

Informatīvais seminārs par Labklājības ministrijas ESF projektu "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai"