+A A
Pirmdiena, 22. Oktobris, 2018
Irīda, Īrisa
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Līvbērzes mājturības ēka gūst atzinību par pārbūves darbiem konkursā “Gada labākā būve Latvijā”

31.03.2017

Līdzās investīcijās apjomīgiem objektiem, kas piedzīvojuši būtiskas kvalitatīvas pārmaiņas un kļuvuši par kvalitatīvām ēkām ar pievienoto vērtību, Latvijas Būvniecības asociācijas organizētajā konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2016” būvnieku, inženieru un arhitektu novērtējumu un atzinību ieguvusi Līvbērzes vidusskolas mājturības ēka. Ceturtdien, 30. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā norisinājās laureātu sveikšana desmit nominācijās konkursam  “Gada labākā būve 2016”.  

Konkursa finālistu vidū kategorijā -  “Gada pārbūve” izvirzīti bija gan ļoti apjomīgi, gan būvdarbu atjaunošanas ziņā sarežģīti projekti: 1. vietu ieguva Rīgas motormuzejs un Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā,  2. vietu - Olaines 1. vidusskolas bibliotēka, 3. vietu NBS kājnieku skolas kazarmas Alūksnē.  Savukārt Līvbērzes vidusskolas zēnu mājturības ēka saņēma Atzinību kā kvalitatīvi paveikta pārbūve, kas no grausta un šķūnīša pārtapusi no būvniecības aspekta par kvalitatīvu, ergonomisku un estētisku būvi. Konkursa organizatori īpaši izcēla pašvaldības un projekta autoru attieksmi, ar kādu īstenots minētais objekts.

Līvbērzes vidusskolas zēnu mājturības ēka ekspluatācijā nodota 2016.gada 30.septembrī. Lai atjaunotu 1933.gadā celtās laukakmens ēku, projekta realizācijā ieguldīti 129 029 euro.

Konkursā kopumā noteiktas bija 10 dažādas nominācijas - jaunbūve (sabiedriskais objekts), jaunbūve (dzīvojamais objekts), restaurācija, rekonstrukcija, fasāžu renovācija, publiskās ārtelpas objekts, jaunā inženierbūve/ infrastruktūras būve, inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija, ražotnes un loģistikas centri (jaunbūve vai rekonstrukcija), koka būve. Organizatori informē, ka kopumā izvirzītajām nominācijām saņemti 88 pieteikumi. Jāatzīmē, ka konkursa “Latvijas Gada būve” nominācijās pieteiktos objektus vērtē prominenta žūrija, kuras sastāvā ir 33 būvniecības industrijas nevalstisko organizāciju izvirzīti pārstāvji – praktiķi un mācībspēki.

“Brīnišķīgi, ka Latvijas mēroga profesionāļu vidū ir novērtēts paveiktais darbs. Protams, ka līdzās daudzmiljonu investīciju objektiem tajā pat kategorijā ir grūti sacensties, bet šis novērtējums ir paliekošs gandarījums gan pašai Līvbērzei, gan zēniem, kas tagad ar prieku dodas uz mājturību, gan pašvaldībai, kas atbalsta un veicina kvalitatīvu pārmaiņu īstenošanu un secīgu objektu sakārtošanu. Kādreizējā kūts, ap 1956. gadu – kopgalds un šķūnis un 60.gados darbmācības kabinets pārbūvēta, saglabājot vēsturisko izcelsmi, neaizmirstot iekļaut inovatīvos un mūsdienīgos ēkas pielietošanas risinājumus skolas vajadzībām. Tagad tas ir skolēnu prieks ērtām mājturības stundām” komentē Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte.

Konkursu organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība ar apdrošināšanas sabiedrības “ERGO” atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju un citiem šīs nozares pārstāvjiem. “Gada labākā būve” notiek jau deviņpadsmito reizi, savukārt “Būvniecības diena” – trešo gadu pēc kārtas.

Līvbērzes mājturības ēka gūst atzinību par pārbūves darbiem konkursā “Gada labākā būve Latvijā”