Kalnciemā būvēs dievnamu

28.06.2017

Jelgavas novada dome šodienas sēdē apstiprināja lēmumprojektu par apbūves tiesību piešķiršanu reliģiskajai organizācijai “Kalnciema vecticībnieku draudze”. Vietējā vecticībnieku draudze par ziedotāju līdzekļiem iecerējusi izbūvēt nelielu, pieticīgu koka guļbūves dievnamu turpat, kur pērnā gada rudenī nodega viņu iepriekšējā lūgšanu un pulcēšanas vieta.  Ar adresi “Lielupes ielā 37” Kalnciemā, Kalnciema pagastā, nekustamajā īpašumā, kas  bija daudzdzīvokļu māja, viena puse bija cilvēku apdzīvota, bet otra kalpoja draudzes vajadzībām. 

Kalnciema vecticībnieku draudzes vadītājs Sergejs Judins norāda, ka “līdz šim mēs lūgšanas aizvadījām daudzdzīvokļu ēkā, kas nebija pielāgota draudzes vajadzībām. Jāatzīst, ka kopš uguns nelaimes, kas notika pērnā gada septembrī, Kalnciemā vecticībnieku draudzes locekļiem vairs nebija vietas, kur sanākt kopā. Esam ļoti pateicīgi un gandarīti par pašvaldības lēmumu mums nomā piešķirt nekustamo īpašumu – zemi -  “Lielupes ielā 37”.  Šī vieta draudzes locekļiem pa gadiem ir kļuvusi pierasta, ērta un zināma. Izstrādātais tehniskais projekts paredz jau šovasar par saziedotajiem draudzes līdzekļiem uzsākt dievnama būvniecību. Baznīcas kopējā kompozīcija būs ļoti vienkārša: tā būs neliela koka ēka no apaļiem guļbaļķiem. Ēkai būs divslīpju jumts, virs kura vēlamies redzēt dekoratīvu mazu kupolu ar krustu augšgalā. Mūsu draudzes locekļiem šīs ēkas būvniecība ir ļoti gaidīts un lolots sapnis”.

Nelielais guļbūves tipa lūgšanas nams no iekšpuses būs sadalīts divās daļās. Ienākot dievnamā, paredzēts izveidot nelielu priekštelpiņu, bet tālāk pašu lūgšanas telpu. Namā ieplānots izbūvēt arī balkonu koristiem. Kalnciema vecticībnieku draudzi veido ap 100 biedru, bet aktīvi lūgšanas apmeklē ap 50 draudzes locekļu. 

Apstiprinātais domes lēmums nosaka apbūves tiesību termiņu draudzei uz 50 gadiem, kā arī paredz piemērot simbolisku zemes nomas maksu  - 1,42 EUR gadā. 

Jāpiebilst, ka nodegusī koka, ķieģeļu māja, kur iepriekš draudze aizvadīja savas lūgšanas, bija viena no vecākajām Kalnciema pagasta daudzdzīvokļu mājām. Tā  bija celta 19. gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā. Pēc uguns nelaimes divstāvu daudzdzīvokļu māja tika nojaukta. Visām piecām ģimenēm, kas šajā mājā dzīvoja, pašvaldība ir ierādījusi citus, labiekārtotus dzīvokļus.